wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

Ogólne rozmowy - Joga a weganizm

Czerwona - 2018-04-30, 13:16
Temat postu: Joga a weganizm
Hej :)
Ostatnio (miesiąc czy dwa temu) do jednego z czasopism dołączona była książko-gazetka o szumnym tytule "Vegan World". Liczyło sobie toto ok. 100 stron, z czego ok. 80 poświęconych było jodze. Autorzy wskazywali dosyć ścisły związek pomiędzy jednym a drugim tematem.
Tak się zastanawiam, czy są tutaj może osoby, które uprawiały jogę i w rezultacie tego przeszły na weganizm, żeby żyć w zgodzie z zasadą ahimsa i pogłębić swój stopień wtajemniczenia? Czy dla kogoś faktycznie te tematy sąściśle powiązane? ;)

riku17 - 2018-04-30, 14:17

Hej. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na pewno "łatwiej" się ćwiczy na czystej diecie. Ale tak, myślę, że jedno i drugie jest ze sobą powiązane i ja osobiście czuję mniejszy dysonans żyjąc w ten sposób ;-) co o tym sądzisz?
Czerwona - 2018-05-01, 01:00

Sądzę, że może coś w tym być, ale nie mam wiedzy, bo jogę ćwiczyłam dawno, będąc na diecie dosyć mocno nabiałowej. Zastanawiam się, czy próbując teraz (przy większym stopniu "czystości") odczułabym różnicę.
Argumental - 2018-05-02, 10:32

Czerwona, nie jestem adeptem jogi, ale wiem, że to ścieżka duchowa, a nie gimnastyka, więc prowadzi do przebudzenia, a te w konsekwencji do poszerzenia świadomości, empatii i podejmowania mądrych wyborów życiowych. Weganizm staje się w takim momencie naturalną potrzebą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group