wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kamica nerkowa
Autor Wiadomość
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-30, 15:50   kamica nerkowa

Mój mąż dziś wylądował na pogotowiu, rozpoznanie kamica nerkowa. Miał już w przeszłości z tym problemy (ostatnio jakieś 3 lata temu) ale ponieważ przez ten czas czuł się dobrze to temat sobie odpuścił, a moje gderanie o kontrolnym usg zbywał ... :roll: poczytałam trochę w necie nt. kamicy, diety przy kamicy (w moczu wyszły liczne szczawiany, więc szczawianowa) no i doczytałam, że zabronione szpinak, szczaw, rabarbar, kakao, herbata, kawa, a wskazane... mięso :evil: w innym źródle, że wskazana dieta bogata w wapń. poza tym duuużo wody. macie doświadczenia w tym temacie? jaka dieta, zioła, terapie naturalne byłyby w stanie pomóc?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-04-30, 15:56   

Może hxxp://vipgroup.pl/product_info.php?products_id=35 ?
Wiem też o piciu wywaru z łupinek ziemniaka, no i ze nie wolno brać witaminy C w tabletkach, bo ona miedzy innymi odpowiada za kamicę.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-04-30, 18:06   

Herbatka z owoców dzikiej róży. Wykluczenie syntetycznej wit. C. Woda duuużo codziennie.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Martini 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 190
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-07, 14:20   

Małachow zaleca na oczyszczenie nerek
1. diete arbuzową - od jednego dnia profilaktycznie do nawet tygodnia, dwóch. Dieta składała się z dużych ilości arbuza i ciemnego chleba (jakchce ci się pić arbuz, jak chce ci się jeść arbuz, jak bardzo chce ci się jeść arbuz z ciemnych chlebem).

2. soki warzywne wg dr Walkera: marchew - 10 części, burak - 3 części, ogórek - 3 częsci
lub
marchew 9 części, seler - 5 części, pietruszka - 2 części.
Sok z pietruszki jest jednym z najsilniej działających i nie nalezy go stosować w ilości powyżej 30-60 g.

3.wywar z korzenia dzikiej róży: 2 łyżki stołowe pociętych korzeni zalać zalać 1 szklanką wody, gotować 15 minut, ostudzić, odcedzić, pić 1/3 szklanki ciepłego wywaru 3 razy dziennie przez 1-2 tygodnie.

Najbardziej efektywna metoda oczyszczania nerek, za pomocą olejku jodłowego:
przez tydziń stosować środki moczopędne (coś z tego wymienionego powyżej), np. wiosną soki, latem arbuza, jesienią i zimą mieszanka ziół moczopędnych: majeranek, szałwia, melisa, ptasi rdest, dzirawiec wymieszać w równych proporcjach i pić napar 100-150 g przed jedzeniem.
Następnie po tygodniu do moczopędnego naparu dodać 5 kropli olejku jodłowego i wypić 30 minut przed jedzeniem, najlepeij przez słomkę żeby nie zniszczyć zębów ( nie wiem o co chodzi, ale najwyraźniej ten olejek niszczy zęby... może barwi?). Tak pije się olejek jodłowy 3 razy dziennie przez 5 dni. Efekt oczyszczania będzie widoczny po 3-4 dniach (najpierw zmętniały mocz, potem mogą wyjść rozdrobnione kamienie)
_________________
hxxp://www.naobcasach.pl]
Ostatnio zmieniony przez Martini 2008-05-08, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-07, 14:21   

O, arbuzy bardzo dobrze oczyszczają drogi moczowe, wypróbowałam :) Tyle że nie każdy je lubi.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-05-15, 21:38   

Lily nie znam takiej osoby :-D
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2008-05-15, 21:55   

Ja nie lubię :P Kiedyś na spotkaniu wd u k.leee prawie mnie za to wszyscy zlinczowali ;) :P Tez nie mogli zrozumieć, jak można nie lubić arbuza :-P
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-15, 21:57   

Karolina napisał/a:
Lily nie znam takiej osoby :-D
a ja znam... jeden mój kolega na sam zapach ma odruch wymiotny...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-15, 22:28   

Cytat:
Karolina napisał/a:
Lily nie znam takiej osoby :-D
a ja znam... jeden mój kolega na sam zapach ma odruch wymiotny...

Ja tak miałam po imprezie w młodość na której było pełno arbuzów z wódką.Ohyda!
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-15, 22:29   

arbuzy z wódką? bleee
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-15, 22:38   

dzięki Martini :) tylko nie wiem jak do tych kuracji przekonać męża, bo go od tygodnia nic nie bolało i "jest juz zdrowy" - według jego opinii, bo na usg pięć kamyczków wyszło :/ no normalnie musiałam teściową postraszyć, żeby się do urologa wybrał, więc nie wiem jak mi się uda do diety arbuzowej przekonać, a tym bardziej do ziół czy olejku jodłowego... czy wszyscy mężczyźni czy tylko ci których znam bliżej (tj. mój ojciec czy mąż) nigdy nie myśla o profilaktyce, ale jak coś im strzyknie to od razu "umierają"... Cóż może nie dieta arbuz + ciemne pieczywo, ale tego arbuza pewnie uda się przemycić w większych ilościach.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-15, 22:39   

kłapouchy napisał/a:
czy wszyscy mężczyźni czy tylko ci których znam bliżej (tj. mój ojciec czy mąż) nigdy nie myśla o profilaktyce, ale jak coś im strzyknie to od razu "umierają"...
większość... mój uważa, że jak się od razu czymś nie otruje to znaczy, że nie jest to szkodliwe
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-15, 22:50   

sok z żurawiny, w sklepach ze zdrową żywnością można dostać sok Oleofarmu, jest tylko pasteryzowany, bez dodatków...a tu artykuł
hxxp://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=128&Itemid=59#
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-05-15, 22:51   

bajaderka napisał/a:
a tu artykuł
hxxp://www.naturalnamedyc...=128&Itemid=59#


Cytat:
W każdym przypadku kamicy moczowej podstawowym leczeniem są odpowiednie zalecenia dietetyczne i obfite pojenie. Najlepszym sposobem odżywiania się jest dieta wegetariańska, ponieważ w sposób naturalny zapobiega ona wydalaniu z moczem łatwo krystalizujących substancji, które są końcowym produktem przemian metabolicznych białka zwierzęcego. Dlatego, jak już wspomniałam, w społecznościach wegetariańskich przypadki kamicy moczowej zdarzają się sporadycznie i wynikają najczęściej ze skomplikowanych zaburzeń przemiany materii, albo towarzyszą wadom dróg moczowych.
:) :) :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12