wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trolling
Autor Wiadomość
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-06-19, 21:44   Trolling

Na kropkowcu w niektóre tematy w ogóle nie wchodziłem ze względu na domniemane trolowanie. Tu jak na razie widziałem jeden czy dwa takie tematy, które kończyły w koszu z dylematem "czy to dobrze, że w koszu". Na działanie trolla najlepszą metodą jest ignorowanie wypowiedzi, co polecam dla zdrowia własnego i forumowej atmosfery.
Poniżej link o trollingu
hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-06-19, 21:52   

charakterystyka trolla podana w Wikipedii idealna....... skad my to wszyscy znamy... :roll:

tez mysle, ze nalezy ignorowac... szkoda nerwow :mrgreen:
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-19, 21:57   

k.leee, bardzo dziękuję za linka, już mi się przez to rozjaśniło w główce.
Cytat:
O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trolling i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.


Faktycznie, najlepiej ignorować, ale jak ktoś nie ignoruje tylko dyskutuje, to co robią modzi? Blokują i do kosza?
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-19, 22:21   Re: Trolling

k.leee napisał/a:
Tu jak na razie widziałem jeden czy dwa takie tematy, które kończyły w koszu z dylematem "czy to dobrze, że w koszu".


A ten drugi to jaki? W koszu skończył tylko jeden, choć może jeszcze jakiś się poniewiera porzucony w innym dziale.

Cytat:
Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.


Dlatego postulowałem zablokowanie tamtego tematu, a nie wyrzucanie go do kosza. Ale skoro nikt po nim nie płacze, to za 5 dni zniknie... ;-)

martka napisał/a:
tez mysle, ze nalezy ignorowac... szkoda nerwow :mrgreen:


Tak zwykle robię, tak też robiłem z tematem o Wikipedii (choć go czytałem). :-)
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-19, 22:31   

bojster napisał/a:
Dlatego postulowałem zablokowanie tamtego tematu, a nie wyrzucanie go do kosza. Ale skoro nikt po nim nie płacze, to za 5 dni zniknie...
jak on zniknie to ja po nim placze. przeoczylem jakos info o automatycznym kasowaniu wontow z kosza. mozesz go przeniesc gdzies ku pamieci i zablokowac?
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-06-19, 22:33   

moim zdaniem zniknąć nie powinien, ku przestrodze. Wczesniej czy później, jeff znów nas czymś zaskoczy, łatwiej będzie wtedy dotrzeć do jego teorii.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-06-19, 22:35   

rebTewje napisał/a:
bojster napisał/a:
Dlatego postulowałem zablokowanie tamtego tematu, a nie wyrzucanie go do kosza. Ale skoro nikt po nim nie płacze, to za 5 dni zniknie...
jak on zniknie to ja po nim placze. przeoczylem jakos info o automatycznym kasowaniu wontow z kosza. mozesz go przeniesc gdzies ku pamieci i zablokowac?


Pisałem o tym przy okazji zakładania kosza. To może stworzyć jakieś osobne archiwum, albo przemianować „śmietnik” na „śmietnik historii” i wyłączyć automatyczne kasowanie po 7 dniach?
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-19, 22:35   

rebTewje, dlatego miałam właśnie wątpliwości co do wywalania go do kosza...pisałam Ci ;)

[ Dodano: 2007-06-19, 22:36 ]
bojster, może przenieść ten temat tam gdzie był(zablokowany) i dodać na końcu linka do wikipedii o trollingu? :mrgreen:
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-06-19, 22:50   

bojster napisał/a:
rebTewje napisał/a:
bojster napisał/a:
Dlatego postulowałem zablokowanie tamtego tematu, a nie wyrzucanie go do kosza. Ale skoro nikt po nim nie płacze, to za 5 dni zniknie...
jak on zniknie to ja po nim placze. przeoczylem jakos info o automatycznym kasowaniu wontow z kosza. mozesz go przeniesc gdzies ku pamieci i zablokowac?


Pisałem o tym przy okazji zakładania kosza. To może stworzyć jakieś osobne archiwum, albo przemianować „śmietnik” na „śmietnik historii” i wyłączyć automatyczne kasowanie po 7 dniach?
bardzo ladnie. a ta linke do wiki o ktorej pisze kasienka dodac u gory w ramach ogloszenia i tez zablokowac
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14