wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przysłali mi pismo od komornika
Autor Wiadomość
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-06-04, 21:30   przysłali mi pismo od komornika

:shock: :shock: :shock: jak to zobaczyłam, myslałam że mnie szlag jasny na miejscu trafi, za co, dlaczego, i w ogóle :evil: :evil: :evil:
I co się okazało?! Za to, że nie zapłacilam w 2006 roku podatku za psa! :shock:

Fakty:
1. pies zmarł (ja nie używam tu innego słowa) w sierpniu 2005 roku,
2. od grudnia 2005 roku byłam w UK
3. w 2006 roku w ogóle w Polsce nie byłam, a rzekomo dostalam pismo
ponaglające :shock: :evil:
4. po telefonie mojej mamy tam, a potem mojej wizycie w Urzędzie Miasta pani powiedziała, że spróbują to odwołać, ale jeśli to już poszlo do Urzędu Skarbowego to przynajmniej obciążą mnie kosztami ... :shock: :evil: :shock: :evil: - za co pytam,- bo ja ich nie poinformowałam w 2006, że pies nie żyje, ale że mnie nie bylo w kraju, że w ogole pierwsze słyszę o tym to nie szkodzi, nie spytają, nie sprawdzą, ale komornika wyślą, albo kasę z konta wezmą :evil: co za kratyństwo :evil:
 
 
koniczynka_k 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 276
Skąd: Orneta
Wysłany: 2008-06-04, 21:32   

Takie rzeczy to tylko w Polsce... :evil:
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl]

hxxp://www.suwaczek.pl/]hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-06-04, 21:34   

rany ewatara wspolczuje uzerania sie z debilnymi urzedasami :roll:
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-06-04, 22:34   

szkoda gadać, żeby chociaż jakieś "przepraszam czy coś" - nie, to m o j a w i n a, ciekawe czego się jutro dowiem, bo niby mają spróbować to odwrócić :roll:
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-05, 12:36   

ech,bezsens... :roll: fakt,ze trzeba zglaszac smierc psa,w kazdym razie pamietam ze my to robilismy,ale takie jazdy...mam nadzieje,ze odkrecisz,powodzenia z urzedasami cholernymi..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2008-06-05, 12:48   

ewatara, komornik ma możliwość zmniejszenia o połowę lub całkowitego umorzenia opłat postępowania, jeśli powód jest uzasadniony. W twoim przypadku śmierć psa, wydaje się być w zupełności wystarczającym powodem. Może być taka sytuacja, że do ostatecznej decyzji komornika będzie się musiał ustosunkowac sąd, i odpowiedź nie będzie od razu, ale nie zrażaj się. Po co bez sensu im płacić.

W razie czego, przypomnij gościowi z którym będziesz rozmawiać o tym, powodzenia!
_________________
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-06-05, 13:05   

Odwrotna sytuacja:
W ubiegłym roku postanowiłam lojalnie zapłacić podatek za psa. W sierpniu, chociaz powinno się do końca kwietnia. Ale w sierpniu byłam w ratuszu, a tam to się płaci. Za jednego psa, którego "zameldowałam" w mieście, bo wszczepiałam mu czipa. Patrzyli na mnie jak na idiotkę. Chciałam zapłacić w kasie, zapytałam, zczy wobec tego poślizgu płacę jakies odsetki. Odesłali mnie do pokoju 9. W pokoju 9 jak zadałam takie pytanie facet mało się zakrztusił ciastkiem, które właśnie jadł. Wypytywał skąd ten pies i od jak dawna. Wiem, że za psa ze schronu się nie płaci podatku, ale po pierwsze tylko przez rok, po drugie pies nie z olsztyńskiego schroniska, po trzecie nie wiem gdzie mam umowę adopcyjną.
Czułam się jak kosmitka, która chce komuś na siłę wciskać forsę. Uparłam się i te 3 dychy zapłaciłam, ale postanowiłam, że wiecej nie będę robic z siebie idiotki.
Ewa mam nadzieję, ze ta sytuacja się wyjaśni.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2008-06-05, 21:47   

dzięki dziewczyny :->
Pismo niestety ruszyło już w Urzędzie Skarbowym :evil: Muszą mi to niby cofnąć (ale za ich zakichane błędy muszę ja ponieść koszta) - ale niby moja wina... o tyle dobrze, że przynajmniej oddadzą to co zabrali.
Choć przyznam szczerze, że najchętniej ja bym im teraz karę wlepiła, za mój czas - a raczej marnowanie go -(a mam go naprawdę b. mało), nerwy związane z tym wszystkim, nieuzasadnione i bezprawne wyciąganie pieniędzy z mojego konta i jeszcze to, że ja mam płacić za koszty tych przekazów- bo chyba nie ja zrobiłam błąd- i jakbym się uparła to wiem, że ktoś by za to odpowiedział, ale nie chce mi się znowu czasu marnować przez kretyństwo, a szkoda, że go nie mam w nadmiarze, bo czując się bezkarni może znowu komuś taki numer wywiną :evil: :roll: , no i ta moja kasa :-/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12