wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpacz, Szklarska Poręba i okolice - gdzie się wege najem?
Autor Wiadomość
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-19, 11:46   Karpacz, Szklarska Poręba i okolice - gdzie się wege najem?

Jesli wiecie, proszę o info. Z góry (=Śnieżki ;-) ) dziękuję.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-19, 12:33   

dzięki.

Z tym, że ja głównie szukam miejsc, żeby się najeść :D :D :D Będę z dziećmi, a z nimi mogę zapomnieć o warsztatach, itp.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2008-06-19, 12:58   

Capricorn, najlepiej to chyba u dyni ;)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
Ostatnio zmieniony przez rebTewje 2008-06-19, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-19, 13:15   

Byłam z siostrą w Głębocku, nie wiem ja teraz ale kiedyś mieli niebrukowane uliczki do kibelków i pryszniców - one są w oddzielnym baraku - i tonęło się w błocie po kolana. Ale ogólnie miła atmosfera:) Nawet mieli psa wegetarianina :lol:
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2008-06-19, 14:34   

o przyda się, bo we wrześniu mam tam praktyki z meteorologi...
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-06-19, 15:30   

A gdzie dokładniej będziesz? No i nie pamiętam, czy ty wege czy wegan, ale w Szklarskiej jest bardzo dobra pizzeria.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-19, 19:46   

zatrzymam się w Karpaczu, ale planuję tez wyprawę do szklarskiej, kowar, wro, no ogólnie chcę trochę powłóczyc się.

Pamiętam, że w Karpaczu był jakiś ośrodek wczasowy, gdzie kierownikiem był weganin. Ośrodek ten często organizował wczasy WŚ. Marysieńka ten osrodek? Nie wiem, czy nadal jest tak przychylny wegusom jak kiedyś.

I gdzieś czytałam, że w szklarskeij jest dużo możliwości jesli chodzi o wege żywienie, ale zadnych szczegółów nie znam. Gdzie dokładnie ta wege pizza?
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-06-19, 20:01   

"Tomato" przy Jedności Narodowej.
Ja nie pamiętam jakiś wielkich możliwości gastronomicznych, poza tą pizzerią to raczej bary z grillem i piwem, po restaracjach nie chodziliśmy, bo i z kasą się liczyliśmy, i czasu nam było szkoda, a do tego mieszkaliśmy chyba w najwyżej położonym ośrodku w Szklarskiej i musieliśmy śniadania wykupić.
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-06-20, 10:18   

ja tez jedynie TOMATO pamiętam, nic specjalnego ale moze od czasu naszych wypadów coś sie zmieniło, czego wam życzę
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 22:44   

W szklarskiej jest jakaś restauracyjka prowadzona przez buddystów, a przynajmniej była jakieś 2-3 lata temu, kiedy byłam tam po raz ostatni... Ja tam jadłam zupę miso i pyszne banany w cieście, z tego co mówił kelner wszystko tam jest wege. Chociaż było też w menu suszi (to chyba nie wege, nie? czy można zrobić wege wersję? :roll: ) ale trzeba było zgłosić dzień wcześniej żeby je przygotowali. A i w środku fajne ryby w akwarium pływają :)
 
 
arahja 


Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 23 Cze 2008
Posty: 1148
Skąd: brno
Wysłany: 2008-06-25, 08:45   

W Karpaczu wege to co najwyżej tradycyjne pierogi ruskie. Spędziłam tam weekend majowy i mniej wiecej tak wyglądała wędrówka po knajpach - czasem jeszcze są w ofercie naleśniki. Całe szczęście, Karpacz się składa z praktycznie jednej ulicy, więc można szukać. Najgorsze chyba są wszystkie stylizowane knajpy typu "chłopskie jadło" - smażą na barze a zapaszek się roznosi aż po ulicy.
Miałam problem z wyżywieniem się (Tomato, być może, kiedy my tam wylądowaliśmy, czas oczekiwania na pizzę wynosił ok. godziny, więc szukaliśmy szczęścia gdzie indziej)

Aaa... Jest taka restauracja, w której można sobie przyzwoity obiad skomponować z "dodatków" i chyyyba nawet mieli kilka pozycji oznaczonych wege - nazywa się Tempo.
_________________
hxxp://czeski-sen.blogspot.cz
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-25, 09:24   

kłapouchy napisał/a:
W szklarskiej jest jakaś restauracyjka prowadzona przez buddystów, a przynajmniej była jakieś 2-3 lata temu, kiedy byłam tam po raz ostatni... Ja tam jadłam zupę miso i pyszne banany w cieście, z tego co mówił kelner wszystko tam jest wege. Chociaż było też w menu suszi (to chyba nie wege, nie? czy można zrobić wege wersję? :roll: ) ale trzeba było zgłosić dzień wcześniej żeby je przygotowali. A i w środku fajne ryby w akwarium pływają :)


no właśnie, kilka lat temu chyba coś o nich słyszałam. Pamiętasz może lokalizację?
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 10:18   

napisałam maila do znajomego mieszkającego w szklarskiej, jak odpisze dam znać szczegóły.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-25, 10:24   

kłapouchy napisał/a:
napisałam maila do znajomego mieszkającego w szklarskiej, jak odpisze dam znać szczegóły.


dzięki
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-06-25, 10:46   

kłapouchy napisał/a:
(to chyba nie wege, nie? czy można zrobić wege wersję?

Maja Ostaszewska w wywiadzie mówiła o wegetariańskim sushi, więc chyba się da.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-25, 10:50   

ta buddyjska knajpka juz nie istnieje niestety,szkoda,bo bylo tam super.

[ Dodano: 2008-06-25, 11:55 ]
arahja napisał/a:
W Karpaczu wege to co najwyżej tradycyjne pierogi ruskie.

rzadko tradycyjne ruskie sa vege;)nawet vege-mrozonke z ruskimi czasem ciezko znalezc.wszedzie dodaja tluszcz wieprzowy albo cos w tym stylu.
vege-sushi-jak najbardziej:))
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kłapouchy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 11:13   

Niestety, potwierdzam za Alipso, już nie istnieją...
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-06-25, 11:50   

no to bardzo niefajnie....
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2013-07-28, 22:20   

Da się coś wege zjeść w KArpaczu, coś się zmieniło? Może być pizzeria
 
 
rud@ 

Dołączyła: 05 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-11-13, 09:19   

Tuż przed przejściem na wege zarezerwowaliśmy z dużym wyprzedzeniem nocleg z wyżywnieniem w Szklarskiej- Dom pod Koziołkami. Gdy zbliżał się termin wyjazdu zadzwoniłam z nadzieja, że może uda sie wynegocjować coś innego niż ziemniaki i surówkę. Z duszą na ramieniu chwytam za telefon i słyszę " A pani weganka czy wegetarianka? Bo musimy wiedzieć, a w ogóle to nie ma problemu " SZOK :shock:

I BYLO SUPER! sniadanko wiadomo- szwedzki stół, każdy bierze co mu pasuje (nie mialam wtedy zakazu na gluten to high life) zupę dostałam z adnotacją, że jest "czysta" na drugie paprykę faszerowaną , kotlet z fasoli itp. Polecam :) Właściciele maja córki wege więc są w temacie i bez uprzedzen. W tym roku jedziemy znowu.
_________________
To właśnie cali śmiertelnicy – mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw. Terry Pratchett.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12