wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czyste sumienie wegan
Autor Wiadomość
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2008-06-18, 12:30   czyste sumienie wegan

hxxp://wiadomosci.onet.pl/1492944,2679,1,czyste_sumienie_wegan,kioskart.html

najlepsze są oczywiście komentarze
 
 
Amanii 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1485
Wysłany: 2008-06-18, 14:39   

ech zawsze mi ciśnienie skacze jak takie komenty czytam... już po 2 wątku odpuściłam.
zastanawiający jest fakt, że jak coś jest "ekologiczne" a przy tym wygodne dla ludzi albo oszczędne (np. zmywarka do naczyń, świetlówki energooszczędne), to od razu ta ekologiczność jest podkreślana we wszystkich reklamach, a sam "gadżet" staje się modny i wszyscy się chwalą jakie to dobre jest dla środowiska, oszczędza wodę itp. Jeżeli jednak coś wymaga choćby minimalnego wyrzeczenia ze strony ludzi (jak niejedzenie mięsa albo chociaż branie ze sobą głupiej torby do sklepu) to od razu jest wielki wrzask i traktowanie eko stylu życia jak jakiegoś dziwactwa i ascezy...
_________________
"Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali? Czy ja jestem dziecko, a oni tak dojrzali?
Oni mają paragrafy, a my mamy granaty w gębie, które mogą nam wypalić..."

 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-06-18, 17:35   

eeee, nie przejmujcie się komentarzami :-D Kwestia świadomości, a tego nie przeskoczysz.
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2008-06-19, 01:20   

ja się nie przejmuję :P ja się śmieję :D
 
 
Amanii 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1485
Wysłany: 2008-06-19, 09:38   

no wlasnie ja tez sie smieje przez pierwsze dwie minuty :) ale jak dochodze do momentu, w którym ktoś mówi że nosi buty tekstylne zamiast skóry, a drugi mowi "a ciekawe w czym w zimie chodzisz?", to już mi sie płakać bardziej chce niż śmiać :D
_________________
"Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali? Czy ja jestem dziecko, a oni tak dojrzali?
Oni mają paragrafy, a my mamy granaty w gębie, które mogą nam wypalić..."

 
 
mizumo 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-06-19, 11:37   

no pewnie boso ;)
a komentarze to po prostu szkoda słów... aż mi się wierzyć nie chce że polskie społeczeństwo może być aż takim ciemnogrodem :lol:
_________________
"Czasem więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech, dobre życzliwe słowo, aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy..."
 
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-20, 00:55   

Amanii napisał/a:
minimalnego wyrzeczenia ze strony ludzi (jak niejedzenie mięsa

Oj, póki świadomość pozostaje uśpiona to nie jest to raczej "minimalne" wyrzeczenie :roll: Dla wielu pozostaje to nie do pomyślenia.. Btw, dla mnie przy przemianie świadomości nie ma czegoś takiego jak wyrzeczenie :D jest tylko naturalna zmiana na lepsze... To chyba dwie osobne sprawy. Tak czuję..
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
Tobayashi 


Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2008-06-20, 09:34   

No więc różnie to może bywać z różnymi ludźmi. Poznałam niedawno wegetarianina, który był typowym mięsożercą i przechodząc na wege musiał używać siły woli. Powiedział mi, że sama świadomość, jak zwierzęta cierpią w hodowli i rzeźniach mu nie wystarczyła, musiał walczyć ze swoimi nawykami. Myślę, że dla niego to było wyrzeczenie.
 
 
Malinetshka 
Paulina


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5765
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-20, 10:14   

Tobayashi napisał/a:
różnie to może bywać z różnymi ludźmi.

Zgadzam się. Chociażby kolejna różnicująca kwestia to...
Tobayashi napisał/a:
świadomość, jak zwierzęta cierpią w hodowli i rzeźniach mu nie wystarczyła,

Bo mi chodzi o świadomość w innym pojęciu, być może szerszym, a zarazem subtelniejszym. No nie znajduję słów by opisać... :roll: Bo to, że się zabija zwierzęta to wiedziałam od zawsze, czyli można powiedzieć, że byłam tego świadoma. I tego, że to je boli, a zatem cierpią... I od początku byłam wrażliwym dzieckiem. Potrafiłam na wycieczce w górach płakać nad robaczkiem, który się przewrócił na plecy i nie może wstać :-> A jednocześnie miałam jakby klapki na oczach w kwestii mięsożerstwa i uboju zwierząt... Tak jakby taka osłona tej subtelnej warstwy odczuwania... a raczej zasłona. Być może mogłabym nie przeżyć wtedy tej świadomości w głębokiej warstwie i stąd była to swoista ochrona przed ujrzeniem zła tego świata.....
_________________
hxxp://www.myticker.eu/ticker/]
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-06-20, 11:16   

przypomina mi się rozmowa z siostrą, jakiś czas była wege, potem zwiazek z miesożercą, i znów jest mięsna, widziałyśmy mordowanie świni na wiosce przed wielkanoca, zapytałam czy jej to nie rusza, ze je mięso, ona, ze wieprzowiny może faktycznie nie będzie jadła, bo coś takiego biblia mówi, ale zwierzęta w rzeźni są prądem zabijane, wiec luzik :-(
porażające współczucie ...Jej sie należy
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2008-09-02, 16:02   

Najbardziej mnie przeraża nie tyle brak świadomości, co szczelne zamknięcie umysłu na to co nieznane. Dlaczego ludziom tak ciężko jest otworzyć się i chociaż wysłuchać opinii innej osoby? Przecież nikt nikogo nie zmusza do bycia wege! Albo czy ja kogoś oskarżam że je mięso? Nie!! To dlaczego mnie ludzie osądzają skoro go nie jem. To kretynizm.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12