wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomość
Tobiasz 
Gauranga

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2008-02-16, 22:33   Kilka pytań

Witam Wszystkich :)

Chciałbym poprosić o podanie produktów, które spełniają następujące założenia:
a) nie były testowane na zwierzętach
b) są 'ekologiczne' czyli wyprodukowane z naturalnych, biodegradalnych składników

A konkretnie chodzi mi o: mydło, szampon, dezodorant w sztyfcie, piankę (krem) do golenia, pastę do zębów.

Dobrze by było, gdyby produkty te były dostępne w 'normalnych' sklepach, czyli nie internetowych :) . Wtedy łatwiej by mi było np sprawdzić zapach danego kosmetyku itp.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Tobiasz
 
 
ketsisu 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Lis 2007
Posty: 226
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2008-02-16, 23:04   

Po głębszym przeszukaniu forum znajdziesz na te pytania odpowiedzi :)
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 01:24   

proponuje firmy sante, lavera, logona z takich standardów ;) w dziale zakupy pewnie znajdziesz przykłady ;)
 
 
Tobiasz 
Gauranga

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-17, 10:06   

ketsisu napisał/a:
Po głębszym przeszukaniu forum znajdziesz na te pytania odpowiedzi :)


Trochę wątków na tym forum już przejrzałem, ale w przypadku wielu produktów była mowa o tym, że są one cuelty-free ale nikt nie mówił nic o tym, czy są naładowane 'chemią' czy też nie. :) Poza tym mam naprawdę bardzo mało czasu na przeczesywanie różnych for w poszukiwaniu ważnych dla mnie informacji. Tym bardziej, że często jest tam mnóstwo postów 'off-topic', jak to jest np w przypadku wątku o kulach do prania :) Dlatego też liczyłem na życzliwość innych, bardziej 'obcykanych' osób :)

To może ktoś mi powie, czy są jakieś sklepy we Wrocławiu, w których mógłbym znaleźć tego typu asortyment :)

Pozdrawiam
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 10:40   

Cytat:
ale nikt nie mówił nic o tym, czy są naładowane 'chemią' czy też nie.


w moich postach na pewno się to przewinęło ;) również w odpowiedziach na moje posty ;)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-17, 14:15   

Tobiasz napisał/a:


To może ktoś mi powie, czy są jakieś sklepy we Wrocławiu, w których mógłbym znaleźć tego typu asortyment :)

Na Szewskiej w tym sklepie ze zdrowa zywnoscia sa rzeczy firmy EcoCosmetics-pasuje pod twoje kryteria:) i nie wiem czy czasem tez firmy Sonett tam nie ma.

p.s.napisz cos o sobie:)widze ze Wroclawianin:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Tobiasz 
Gauranga

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-18, 20:18   

Dzięki Alispo za pomoc. Z pewnością skorzystam :) A jeśli chodzi o mnie, to cóż... można by pisać i pisać ;-)

Jak słusznie zauważyła jestem Wrocławianinem. Wegetarianinem jestem już chyba z 11-12 lat. Teraz zamierzam nadrobić zaległości w temacie chemii gospodarczej, kosmetyków itp. Już kilkakrotnie zabierałem się za ten temat, ale albo brak czasu, albo zwyczajna ignorancja sprawiały, że odkładałem go na później. Obecnie jest w trakcie lektury książki Pata Thomasa "Świadome zakupy czyli co naprawdę kupujemy". Polecam :)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-18, 20:44   

Podziel sie czasem jakimis wiesciami z ksiazki:)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
ewcia 
jeremek

Dołączyła: 12 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2008-09-28, 21:45   

Tobiasz napisał/a:
ketsisu napisał/a:
Po głębszym przeszukaniu forum znajdziesz na te pytania odpowiedzi :)


Trochę wątków na tym forum już przejrzałem, ale w przypadku wielu produktów była mowa o tym, że są one cuelty-free ale nikt nie mówił nic o tym, czy są naładowane 'chemią' czy też nie. :) Poza tym mam naprawdę bardzo mało czasu na przeczesywanie różnych for w poszukiwaniu ważnych dla mnie informacji. Tym bardziej, że często jest tam mnóstwo postów 'off-topic', jak to jest np w przypadku wątku o kulach do prania :) Dlatego też liczyłem na życzliwość innych, bardziej 'obcykanych' osób :)

To może ktoś mi powie, czy są jakieś sklepy we Wrocławiu, w których mógłbym znaleźć tego typu asortyment :)

Pozdrawiam
_________________
Już pijąc mleko możesz być EKO :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12