wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karmy wegetarianskie dla zwierzat domowych
Autor Wiadomość
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-17, 21:54   karmy wegetarianskie dla zwierzat domowych

Tak się podczepię pod ten temat... Czy możecie podać konkretne firmy, pokarmy wegetariańskie których używacie? Przez googla szukanie jakoś nie przyniosło zbyt wielu miejsc w których można je kupić. I jakie dawki dzienne są zalecane?

Ostatnio karmiliśmy kota dość kiepsko, głównie ze względu na finanse... :-? , jak się zlikwidował "nasz" sklepik gdzie kupowaliśmy RC, co się wydawał dobrym pokarmem (w porównaniu do innych), to zaczęliśmy w innym miejscu kupować na wagę nie wiadomo co...

Tak sobie pomyślałam, że może warto zrobić rozeznanie w wege karmach, jak bardzo drogie jest takie coś... no i w ogóle...

Wszelkie sugestie, konkretne nazwy i miejsca mile widziane. :->
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-17, 22:04   

Np. hxxp://www.greenplanet.pl/index.php/cPath/26_107?osCsid=b3c22605b8ba9214eda9192c4c37f310]TU są karmy wegetariańskie. Choć ja wychodzę jednak z założenia, że koty są mięsożercami i mięso jest im potrzebne...
 
 
eenia 
mama Franka i Mii


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 723
Skąd: Kraków/Zawoja
Wysłany: 2007-10-18, 08:42   

mam wrażenie, ze jednak to wege jedzenie dla zwierząt jest bardzo drogie....?
_________________
Franek 16.06.2004
Mia 10.06.2006
-----------------------
www.kaniewscy.blogspot.com
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 09:28   

koty muszą mieć w diecie taurynę stąd wegekarmy sa nią suplementowane, zatem nigdy czysto wege nie będą. jeśli są syntetyczną to niestety odbije sie to na kocim zdrowiu.

co istotne: tak jak psa na wege można "przestawić" w niemal dowolnym wieku, tak dla kota to jest bardzo niezdrowe. koty dobrze sie rozwijają na wegekarmach jeśli są nimi karmione od małego, w późniejszym wieku nie jest to już jednak wskazane.

z tego powodu, mój kot jest na mięsnej, ale najlepszej gatunkowo i nietestowanej na zwierzakach :) (z tego co wiem)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-18, 10:14   

frjals-w Polsce znam tylko te co podala Lily,sa tez w sklepie Vivy,czy drogie-no dosc..jak niezla miesna karma..w sumie jak wszystko bio eko itp;)
z tauryna syntetyczną to tak jak z suplementami syntetycznymi,zalezy jak kto do tego podchodzi,mozna tez suplementowac tauryna z apteki(podobno)-niewegetarianską,przynajmneij takie mam info od mojej dr wet.od dietetyki,nigdy nie szukalam niczego takiego w aptece.Co do zmiany karmy to nie skreslalabym jej tak kategorycznie..z tego co ja wiem to zmiany sa mozliwe,byle stopniowe,to z reszta dotyczy kazdej zmiany karmy,ale takiej radykalnej to szczegolnie.
pao-karmisz Orijenem,prawda?moje tez teraz jedza,przychylam sie do Twojego zdania,ze najlepsza gatunkowo :-) ,niestety bardzo miesna..no i tania nie jest..skad wiesz o tym nietestowaniu? :-)
Aha-co do RC to juz chyba o tym gdzies tu pisalismy-pogorszyl sie sporo,Masterfoods chce z niego zrobic karme bardziej"popularna"stad jakosc maleje,ale nadal to lepsze wyjscie niz marketowe;)

te nowe karmy co sie pojawily na Greenplanet(Benevo) to takie sobie..moje koty jadly kiedys Ami(to w ziel.opak.) i wydaje mi sie ze to skladowo lepsze bylo.Swoja drogą mogliby wiecej info na temat wartosci odzywczych tych karm zamieszczac,cale szczescie nie kazdy veg ma podejscie "byle bylo vege" :roll:
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 10:34   

Cytat:
pao-karmisz Orijenem,prawda?moje tez teraz jedza,przychylam sie do Twojego zdania,ze najlepsza gatunkowo :-) ,niestety bardzo mięsna..no i tania nie jest..skad wiesz o tym nietestowaniu?


ano orijen. mięsny bardzo to fakt, ale na tyle na ile kot potrzebuje. co do testowania to szukałam jak i gdzie mogłam i nie znalazłam nic niepokojącego. to rzecz jasna niczego jeszcze nie gwarantuje ale daje dobre rokowania, niemniej dalej szukam. jak na razie zetknęłam sie z opiniami że nie testuje z kilku źródeł a z żadnego z opinią na nie. niemniej to jednak nic pewnego.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-18, 15:28   

A jakie te pozytywne źródła?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-18, 15:54   

Lily napisał/a:
Np. TU są karmy wegetariańskie

to oglądałam, ale myślałam, że znacie coś jeszcze...
cena 36 zł za 2 kg czyli 9 zł za 0,5 kg (prawda? ;-) ), teraz płacimy 6-7 zł za 0,5 kg...
pao napisał/a:
koty muszą mieć w diecie taurynę stąd wegekarmy sa nią suplementowane, zatem nigdy czysto wege nie będą

ha! a tego to jakoś sobie nie uświadamiałam :->
Alispo napisał/a:
karmisz Orijenem

na stronie orijena pojawia mi się marka (?) acana. Czy to to samo żarcie?

Co jeszcze byście polecały (polecali) z dobrych marek? Ami? to nazwa firmy?
Dzięki za odpowiedzi. :-)
_________________

 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-18, 16:02   

wypowiedzi innych osób. osób niezależnych od siebie. jeden znajomy ponoć pisał do kanady, niemniej to jednak nie sa pewne źródła. no ale nawet takich niepewnych na nie jeszcze nie spotkałam. co rzecz jasna nie znaczy że ich nie ma...
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-18, 16:07   

Ja znalazlam niepewne na nie,ale jedne i drugie nic nie znacza,w necie to mozna przeczytac tez ze P&G nie testuje ;-) Napisze do firmy,oczywiscie to tez jeszcze nic nie bedzie oznaczalo,ale zawsze jakies info.
frjals-w vege-karmach jest syntetyczna tauryna,pao z reszta pisala o tym,chyba ze masz na mysli ze naturalnie nigdy nie moga byc w pelni vege.
Ami to jedna z tychkarm wegetarianskich,ta w zielonym opakowaniu(kocia,psia w zoltym)z Greenplanet/Vivy.
Acana to inna karma tej firmy.Nizsza polka ale tez niezla karma.

A z takich naturalnych,podobnie jak Orijen,to jeszcze np.Chicken Soup.Trudnio powiedziec co jest dobra karma,co gorsza,zalezy czego sie od karmy wymaga tak naprawde ;-)

Na stronie Orijena masz podzial na Acane i Orijen,jest tylko jeden rodzaj dla kotow,reszta psia-te mnie troche mniej przekonuja,sa mocno miesne,moim zdaniem jak dla psa te proporcje przesadzone sa,ale rozne sa naukowe teorie,to jak i z ludzkim jedzeniem;).
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-10-19, 09:47   

z tego co nasz wet mówiła to acane ma jakis "super" dodatek - uzależniający koty, czy coś w tym stylu, i rzeczywiście jest to możliwe, bo jak kupiliśmy opakowanie na próbe to mój kot sie na nią wręcz rzucał i mogłby ją jeść na okragło, ciągle za mną łaził i prosił o jeszcze - pochłoną całe opakowanie bardzo szybko :-/
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-19, 09:50   

niestety sporo karm ma podobne dodatki. z czołówką fast foodów na czele...
 
 
Swithlett 


Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-08-05, 06:11   

Odnalazłam temat wegetariańskich karm dla psów i pomyślałam, że podpytam Was co o nich myślicie :) Jestem w trakcie zupełnego zmieniania swojego stylu życia na wegański, dlatego temat ten jest dla mnie bardzo aktualny. Mam trzy owczarki niemieckie, a w przyszłości planujemy z moim mężczyzną mieć hodowlę owczarków Collie. Psy to jednak zwierzęta mięsożerne, czy karmy wegetariańskie nie będą dla nich zbyt nienaturalne? Rozumiem, że psy to już nie drapieżniki w czystej formie, ale ich układ pokarmowy jest nadal przystosowany do skutecznego trawienia mięsa. Znane mi zalecenia żywieniowe dla psów to 1/3 kaszy, 1/3 warzyw i 1/3 mięsa. Jeżeli wyeliminujemy mięso, czy nie będzie to zbyt duży szok dla organizmu psa? Jestem trochę w kropce, bardzo kocham moje psiaki, dlatego nie chcę poddawać ich żadnym eksperymentom żywieniowym. Z drugiej strony, to trochę hipokryzja, sama nie jem mięsa, ale i tak je kupuję, aby nakarmić pieski. Tym samym dokładam swoją cegiełkę do całej tej obrzydliwej machiny uśmiercającej zwierzęta. Czy macie jakieś doświadczenia w karmieniu psów karmą wegetariańską/wegańską? A może ktoś z Was karmi pieski nie karmą, a posiłkami przygotowanymi w domu? Przyznam, że w ogóle nie mam zaufania do gotowych karm i wolę, aby moje pieski jadły jedzonko gotowane. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :)
_________________
Najbardziej podstępną formą uśpienia sumień jest negacja tych okrucieństw, które dzieją się w tej chwili w bliskim nam otoczeniu - w laboratoriach, rzeźniach, na fermach rolniczych.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-12, 17:35   

Z wegetariańskich rzeczy kot nasz je brokuła na parze, warzywa z zup, farsz z samosów a ostatnio dostała bzika i musiałam się z niż podzieli kiszonymi ogórkami. Na prawdę kot z zadatkiem na wege. Jak myślicie ile procent dziennego żarełka mogą stanowi wrzywa?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-10-28, 16:08   

tu są karmy wegańskie dla psów i kotów
hxxp://www.evergreen.pl/karmy-dla-zwierzat-c-29.html
Firma jest znana na całym świecie i karma jest zbilansowana.
No tanie nie są, za to jakościowo super i naprawdę smaczne. (sami próbowaliśmy - w końcu są wegańskie) Moje psy, mimo że jedzą na co dzień mięsne pokarmy tę karmę normalnie pochłaniały. Sama byłam zdziwiona, bo myślałam, że będą wybrzydzać, jak na ogół..., a tu proszę :mrgreen:
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-28, 18:52   

Lerka napisał/a:

No tanie nie są

Nie sa,ale tpodobne sa ceny dobrych karm miesnych,,a klasy premium wyzsze,wiec tak ogolnie patrzac na rynek nie ma tragedii(oczywiscie co innego jak ta kase trzeba wylozyc ;-) )
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-28, 21:50   

Fajnie, że bez konserwantów.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-10-28, 21:50   

Alispo, a co Ty w ogóle myślisz o wege karmach dla kota? Bo mi się z jednej strony serce kraje, że jedno zwierzę ratuję kosztem drugiego, a z drugiej mam jakieś przekonanie, że kot mięso jeść powinien... Na forum miau bym pewnie opieprz dostała za takie pomysły :? (podawania wege karmy)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-29, 10:53   

tak w skrocie to jestem za,jak to sie robi z glowa,z mysla nie tylko o tym zeby bylo vege ale i o zdrowiu kotow/psow.Jak ktos ma karmic byle jak byle tylko bylo vege,to dla mnie to nie ma nic wspolnego z prawdziwa ideą nie-szkodzenia.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-29, 10:57   

A może lepiej łaczyc dietę mięsną i roślinną? Kot jest jednak drapieżnikiem i układ pokarmowy ma zbudowany do trawienia mięsa, owadów. Ale w sumie w karmach mięsnych tego mięsa też nie jest wiele ;-)
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-10-29, 11:17   

Ostatnio coraz częściej chodzi mi po głowie, że kota możnaby tak karmić, zechce mięsa, to sobie i tak upoluje, ale to już insza inszość i w żaden sposób nie przykładamy ręki do masowego zabijania zwierząt. Psy w sumie też, chociaż wolałąbym, zeby akurat psy nie polowały.
Ja jestem hipokrytką, niestety i karmię mięsnymi, ale coraz mi z tym gorzej. :-|
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-10-29, 11:28   

Kofi, jesli masz kota polującego to naj najbardziej możesz mu dawac wegegańskie żarełko. Moim zdaniem to super rozwiązanie.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2008-10-29, 11:31   

Niestety, już nie poluje. A jak polowała, to i tak raczej nas obdarowywała ]:->
Myślę o jakichś kolejnych kotach, które chciałabym mieć.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-29, 11:33   

kofi napisał/a:
i w żaden sposób nie przykładamy ręki do masowego zabijania zwierząt.

ale kot robi to za nas....
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lerka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 311
Skąd: okol. W-wy
Wysłany: 2008-10-29, 11:34   

Dzikie koty, te większe i nawet te malutkie, są rzeczywiście praktycznie 100% drapieżnikami. Oczywiście można się zastanawiać nad kompletnie innym trybem życia w porównaniu z domowymi, które nie potrzebują aż tak wielkich dawek energii, tłuszczów i białek, ale układ trawienny pozostaje prawie taki sam. Patrząc jednak na koty wege (karmione dobrymi, zbilansowanymi karmami) nie widziałam nigdy żadnych niepokojących objawów, zachowań, przypadków. Na pewno nie można przestawiać kota na dietę wege w sposób natychmiastowy (na pewno przede wszystkim by się najpierw obraził ;-) ).
Co do psów, to jest trochę inaczej. Wilki w niektórych okresach roku mają znaczny udział pokarmów roślinnych w diecie. Sama miałam przyjemność przez dłuższy czas obserwować prawdziwą wilczycę, która bardzo chętnie jadała śliwki, które sama zrywała sobie z drzewa!
Karolina, święta racja, że w mięsnych karmach jest mnóstwo niemięsnych składników, np. różnego rodzaju zbożowych ekstrudatów, które są oczywiście tańsze niż mięso.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 12