wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki badań
Autor Wiadomość
Kinia84 
Kinia84

Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-06, 10:39   Wyniki badań

Hejka jestem tu po raz pierwszy :-) I mam do Was dziewczyny wielką prośbę. Jestem w 18 tyg ciąży, w tym tyg robiłam morfologie i HGB wyszło mi 10,5 przy czym jakieś 2 miesiące temu miałam 9,5 i od tamtego czasu biorę żelazo niestety tylko po posiłku i są to tabletki do ssania (Ferrum Lek) innych brać nie mogę, ponieważ strasznie wymiotowałam :-/ , poza tym zdrowo się odżywiam i jem te wszystkie witaminki itp. ale moim zdaniem strasznie słabo wyszła mi HGB. W piątek idę do mojej gin i aż się boję co powie, bo ostatnim razem stwierdziła,że jak dalej będę miała takie wyniki to na oddział i do mięśniowo :-( Czy, któraś z Was miała taki przypadek?? Z góry dzięki za odp. Aha i jeszcze jedno pytanko od którego tyg czuje się ruchy maleństwa :-> ??
_________________
termin 31 marca 2009 ;)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-11-06, 10:46   

tutaj możesz poczytac o wynikach w ciązy

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=447

o suplemacji w ciazy

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1088

na temat żelaza

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=256

i na temat pierwszych ruchow maluszkow

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1624
 
 
Kinia84 
Kinia84

Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-06, 13:44   

Wszystkie wyniki poza HGB mam w normie. Tylko, z tym żelazem mam coś nie tak. Z suplementów biorę tylko Feminatal N , który przepisała mi moja gin. Jadam wszystko z listy produktów zawierających żelaza (poza wątróbką Blee :mryellow: ) . A czy któraś z Was przyjmowała żelaza przez kroplówkę lub domięśniowo...? Ruchów jeszcze nie czuję ale już czekam z niecierpliwością kiedy mój maluszek da o sobie znać :-D

[ Dodano: 2008-11-06, 13:47 ]
Chciałabym zapytać o jeszcze coś, czy w 18 tygodniu będzie widać na USG czy moje maleństwo jest dziewczynką czy chłopcem...? w piątek (czyli już jutro) wybieram sie na USG i strasznie się niecierpliwie. :lol: bo bardzo chciałabym już wiedzieć
_________________
termin 31 marca 2009 ;)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-11-06, 13:57   

Kinia84, nie bardzo rozumiem dlaczego ginekolog straszy Cie domięśniowym przyjmowaniem żelaza przy wyniku hemoglobiny 10,5, jakoś gwałtownie Ci spadła od początku ciąży? 10,5 to dobry wynik, ja mam 9,0 i nikt mi nie zaproponował domięśniowej suplementacji, na która i tak bym sie nie zgodziła,
pamiętasz może jaką hemoglobinę miałaś przed ciążą?
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2008-11-06, 14:17   

Hej!
Witaj Kinia84

Ja na Twoim miejscu bym się nie zdecydowała na żadne zastrzyki. Przecież w ciąży poziom HGB często spada, poza tym w stosunku do porpzedniego wyniku, to się podniósł wiec wszystko jest na jak najlepszej drodze. :-)
Może poczekaj kolejny miesiąc i zobaczysz jaki będzie następny wynik.
A pokrzywę pijesz?
_________________

 
 
Kashmiri 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 872
Skąd: Kingston
Wysłany: 2008-11-06, 14:54   

Kinia84 napisał/a:
jak dalej będę miała takie wyniki to na oddział i do mięśniowo

absolutnie nie musisz iść do szpitala na domięśniowe zastrzyki żelaza. To tak banalny zabieg, że samemu można sobie zrobić, albo poprosić partnera czy pielęgniarkę. Ja mam anemię od początku świata i takie zastrzyki mi się zdarzają. Dieta jest w moim przypadku nieskuteczna. (I miałam tak jeszcze w dzieciństwie, kiedy jadałam wątroby, tatary itp.)
_________________

Zapraszam na mój blog - hxxp://www.lianka.pl/]www.lianka.pl
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-06, 15:09   

A pokrzywę pijesz? :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kinia84 
Kinia84

Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-11-06, 15:52   

Nie pije pokrzywy ale jeśli ma mi to pomoc to napewno spróbuje. :->
Dżo przed ciążą nie robiłam sobie morfologii ale raczej było ok ponieważ czułam się świetnie a teraz jestem blada, nie ma siły itp.
Wyniki mi się poprawiły ale tylko o 1 więc narazie się nie cieszę.
Jutro się pochwale co moja doktorka mi powiedziała ;-)

Mam jeszcze pytanie. Ktoś mi poradził żeby brać biovital...? czy w ciąży można?? Znajoma brała i mówiła, że świetnie się czuła i wyniki miała świetne... ale mi jakoś nie pasują te tabletki do brania w ciąży... ?
_________________
termin 31 marca 2009 ;)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-11-06, 15:56   

Kinia84, no to pij herbatkę z pokrzywy (najlepiej kupić w zielarskim taką sypaną) z cytryną - wiele osób sobie tą metodą poprawiło żelazo.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12