wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołyska
Autor Wiadomość
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-11, 09:49   Kołyska

Postanowiłam kupić kołyskę dla naszego nowego dziecięcia, bo zabiera niewiele miejsca, nie chcę jeszcze wyrzucać Weroniczki z jej niemowlęcego łóżeczka, można ją postawić w dowolnym miejscu, również obok naszego łóżka i można dziecko kołysać zamiast ciągle nosić. Wiem, że minusem jest to że będziemy z niej korzystać maksimum 5-6 miesięcy (albo nawet tylko 3 jak dziecko okaże się bardzo ruchliwe i szybko rozwijające nowe umiejętności). Ale mimo wszystko to duża wygoda na pierwsze miesiące.
Niepokoję się trochę, że podobno bujanie na boki podobno nie wpływa dobrze na dziecko, teraz poleca się kierunek przód - tył...

Planuję kupić używaną, a potem ją sprzedać.

Stąd moje pytania. Kto z Was korzystał i może opisać swoje doświadczenia?
Kto ma do sprzedania używaną?

Będę wdzieczna za pomoc. 8-)
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-12-11, 10:08   

ja nie miałam stricte kołyski, tylko łóżeczko wiklinowe do którego dorobiliśmy płozy. lulało całkiem nieźle :-)
nie znam się na dzisiejszych trendach dot. wychowywania niemowląt, ale moi mimo lulania dorośli, są niegłupi, bardzo dobrze się uczą, nie chorują. dla mnie to wystarczy :-D

[ Dodano: 2008-12-11, 10:10 ]
aha, moi znajomi mają koszyk wiklinowy, taki owalny. mają hak na suficie i podwieszają. już 3 dziecko w nim bujają, więc chyba się sprawdza :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2008-12-11, 10:27   

rosa napisał/a:
już 3 dziecko w nim bujają, więc chyba się sprawdza :-)

a przed tą trójką jeszcze inne się w nim bujało. wysłużył się koszyk, nie ma co ;-)

to naprawdę świetne rozwiązanie, bardzo mi się podobało zawsze.
 
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-11, 10:33   

euridice, niby przeglądałam Allegro, ale połowy nie wypatrzyłam. :lol:
Łózeczko-kołyska na pewno odpada, bo jest zbyt duże i potem dzidek przeniesie sie do łóżeczka Weroniki.
Myślałam o wiklinowej albo drewnianej, chociaż podobno trudno dokupić do nich materac.
Nie mam doświadczenia w przeyłaniem takich dużych sprzętów, to chyba droga impreza?

Z tym hakiem też niezłe. 8-)
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2008-12-11, 11:02   

moje łóżeczko było takie hxxp://www.allegro.pl/item504449354_lozeczko_dziecinne_wiklinowe.html

strasznie drogie te kołyski :shock:

[ Dodano: 2008-12-11, 11:03 ]
mi sią podoba taka nietypowa hxxp://www.allegro.pl/item499357974_lozeczko_wiklinowe_na_kolkach.html
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-12-11, 12:45   

moja koleżanka stosowała wariant "Mojżesz", tj. kosz wiklinowy, nigdzie go nie podwieszając. Czwórkę fantastycznych dzieciaczków ten sposób "przechowywała", a nierzadko również przemieszczała po domu czy ogrodzie. Polecam, świetna sprawa.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2008-12-11, 14:46   

puszczyk napisał/a:
wiklinowej albo drewnianej, chociaż podobno trudno dokupić do nich materac.

My mamy rodzinną kołyskę dla Ziomka (wychowała watahę dzieciaków) i materacyk dokupiliśmy na miarę na allegro. hxxp://www.allegro.pl/item469274520_materac_kokos_pianka_gryka_90_x_40_cm.html
Jeśli nie ma wystawionej aukcji, można zamówić bezpośrednio od producenta. Przycięcie na miarę kosztuje 5zł.
_________________
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-11, 14:59   

Capricorn, widziałam taki kosz w Biskupinie, jedna z uczestniczek festiwalu niosła w nim niemowlaka. 8-)

maga, dzięki za info, czyli spokojnie mogę wybierać modele bez materaca i go dokupić.
 
 
szo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 2532
Skąd: PL
Wysłany: 2008-12-11, 16:51   

puszczyku ja też miałam dla jovana kosz był fajny i lekki a zamówiłam go u pana na kleparzu ( targ ) który robi i sprzedaje swoje wyroby , kosztował 70zł. materac + border był z gąbki nie pamiętam grubości materaca, ale gąbka na border miałam 1 cm + materiał na obszycie tego wszystkiego wyszło chyba 90 zł. a obszywała mi moja koleżanka, wyszedł taki śliczny, że po jakimś czasie odsprzedałam go bez żadnych trudności.
jak masz czas na to warto się przy tym " pobawić "
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2008-12-11, 16:55   

szo, czyli jak pójdę do sprzedawcy wikliny to może coś się dowiem? Hm, muszę spróbować. A w tym koszu też można kołysać? Na Allegro są takie które można postawić na stelażu.
 
 
szo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 15 Lut 2008
Posty: 2532
Skąd: PL
Wysłany: 2008-12-11, 16:58   

myślę, że bez problemu to zamówisz, możesz wybrać kolor wikliny a są 3, możesz kazać zrobić cały splot albo ażurowy ( ten jest jeszcze lżejszy )

[ Dodano: 2008-12-11, 16:59 ]
p.s możesz wybrać kształt dna oraz boków

[ Dodano: 2008-12-11, 17:00 ]
to super sprawa jeździliśmy z jovanem na trasy i traktowaliśmy jako łóżeczko w hotelach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14