wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zęby trzonowe
Autor Wiadomość
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-09, 22:32   

Cytat:
no nie wiem, wyrywanie zębów i noszenie prze długi czas...plus doczyszczanie tego wszystkiego...no i cena ;) Jednak lepiej chyba zadbać póki czas, choć oczywiście w ostateczności, wszystko jest dla ludzi


wiesz, wiele da się jeszcze załatwić teraz, ale wiele nawet teraz trzeba by drutować.

u gabi jedynki są za duże w stosunku po miejscu po mleczakach, zatem jedna zachodzi za drugą.

niestety wiele "metod" zamiast pomagać tylko niszczy zgryz i nic nie gwarantuje... zatem ja tam wolę skuteczne metody a nie metody jakiekolwiek, szczególnie że sama nosząc druty widzę jakie są różnice w technologiach i to zarówno cenowe jak i jakościowe.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-10, 08:32   

pao, daj znać, jak będziesz po wizycie z Gabi u ortodonty. Zuzi jedynki się zmieściły i nie wykrzywiły, tylko dwójki dolne troszkę się na bok ustawiły, ale nie jakoś strasznie. Jednak jak następne powypadają, a te zęby stałe są większe niż mleczne, to mogą jej się zwichrować...

Ja miałam jakąś wadę zgryzu i nosiłam taką płytke na noc tylko, wyprostowało się. Moja siostra nie chciała nic nosić i była uparta niczym osiołek i mam maskryczne zęby, teraz nawet nie za bardzo można założyć jej druty...(co nie przeszkadza jej w łamaniu kolejnych serc chłopięcych i wysłuchiwaniu serenad wyśpiewywanych pod oknem ku jej czci ;) )
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2007-07-10, 10:10   

Karolince wypadły prawie jednocześnie jedynka i dwójka u góry. Wyrosła już nowa jedynka i zajęła miejsce również tej nie wyklutej jeszcze dwójki. Naprawdę nie wiem gdzie się ta dwójka tam zmieści jak zacznie wychodzić, bo między jedynką, a trójką ma może 3 mm miejsca :-? Może jakoś się ścisną te jedynki czy co?
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
sylwas 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 141
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-07-10, 10:13   

kasienka napisał/a:

Ja miałam jakąś wadę zgryzu i nosiłam taką płytke na noc tylko, wyprostowało się. Moja siostra nie chciała nic nosić i była uparta niczym osiołek i mam maskryczne zęby, teraz nawet nie za bardzo można założyć jej druty...(co nie przeszkadza jej w łamaniu kolejnych serc chłopięcych i wysłuchiwaniu serenad wyśpiewywanych pod oknem ku jej czci ;) )


pao tez byla uparta jak osiolek i nie chciala gdy byla mlodsza. za to kiedy juz dojrzala do decyzji poprawy to innej mozliwosci niz druty nie bylo. ortodonta powiedzial ze przy jej wadzie istnieje ryzyko ze zeby beda parly do przodu - wlacznie z ich wypadnieciem za jakis czas.
co do siostry to zawsze jest mozliwosc odrutowania - sa tylko rozne techniki i materialy
pao cos wie bo jej dentysta ciagle zakladal jej same nowosci ale w znacznie nizszej niz cennikowej - cenie :)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-10, 10:16   

sylwas, moi rodzice byli z młodą u kilku ortodontów i raczej wszyscy mówili że ciężko by było druty założyć. Poza tym, nie wiem, może są jakieś super rozwiązania, ale wątpię, by było ich na to stać...Tylko Ulce nie grozi, że zęby jej wypadną, po prostu ma krzywe i tyle ;)
 
 
oliviolina 


Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 74
Skąd: szczecin
Wysłany: 2007-07-10, 21:41   

adriane napisał/a:
Naprawdę nie wiem gdzie się ta dwójka tam zmieści jak zacznie wychodzić, bo między jedynką, a trójką ma może 3 mm miejsca :-? Może jakoś się ścisną te jedynki czy co?

u mnie był podobny problem, nie było miejsca na jedną dwójkę i ... okazało się że nigdy nie urośnie bo nie ma zaczątka zęba. i całe szczęście. czasem sprawy same się rozwiązują :mryellow: :mryellow:
to tak dla pocieszenia :-D
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2007-07-10, 21:57   

U mojej koleżanki nie wyrosły siekacze, bo też nie było dla nich miejsca.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-11, 08:28   

A mojej koleżance jeden kieł wyrósł ponad innymi zębami a drugiej-w poprzek...Może lepiej iść do ortodonty i pogadać...Ech, te zęby...
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 08:51   

zawsze najlepiej do ortodonty.

każda wada ma inne metody leczenia i to najczęściej wiecej niz jedną.

mojej Gabiśce zęby krzywią sie tak jak u bartka, zatem wada kompletnie inna od mojej. jakie zagrożenia dla zdrowia niosła moja wada to wiem, ale w tym przypadku będzie potrzebne odmienne leczenie. być może pozornie będzie to wyglądało podobnie (w końcu druty to druty) ale jednak sa różnice i to istotne, a dobry ortodonta wskaże najlepsze metody i rzetelnie uprzedzi zarówno o kosztach jak i o długości danego leczenia.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-11, 09:17   

pao, a kiedy się zakłada druty? Chyba nie zanim wyrosną jej stałe zęby?(reszta)
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 09:25   

dokładnie :) trzeba poczekać na szczękę właściwą ;)

jak już mamy stałe zęby to wiemy jak sprawa wygląda, co trzeba usunąć, co przestawić, co zadrutować a co nie. przy mleczakach drutowanie nie ma większego sensu. no ale ja tam ortodonta nie jestem ;)
 
 
Martuś 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 3101
Skąd: Langfuhr
Wysłany: 2007-07-11, 11:13   

oliviolina napisał/a:
u mnie był podobny problem, nie było miejsca na jedną dwójkę i ... okazało się że nigdy nie urośnie bo nie ma zaczątka zęba.

U mnie było dokładnie tak samo, też nie mam dwójki :D
Za to mojemu kuzynowi wyrosły 4 nadprogramowe zęby :shock: i musieli je usuwać.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14