wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wybielanie zębów
Autor Wiadomość
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-11-29, 09:38   wybielanie zębów

Od jakiegos czasu mysle o tym dosc intensywnie choc, przyznac musze, mam obawy.
Czy ktos z Wam wybielal zęby?
Co o tym sadzicie?
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-11-29, 09:51   

Ja kiedys tezo tym myslałam,konsultowałam to z moim stomatologiem i mi odradziła ze wzgledu na to ze mam cienie szkliwo i przyniosłoby mi to wiecej szkody niz pozytku.Myśle ze warto to przedyskutowac z dentysta tylko trzeba miec kogos zaufanego komu bedzie zalezec na twoim zdrowiu a nie na kasie ;-)
Ja nawet past wybielajacych nie moge stosowac bo moje zeby zaczynaja byc wrazliwen a zimno ciepło itp
Skłaniam sie bardziej ku naturalnym metoda typu płukanie olejem,czy ograniczenie picia herbaty czy kawy efekt jest dosc duzy ;-)
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-11-29, 10:13   

czarna96, jakim olejem plukasz?

Ja te mam dosc cienkie szkliwo i zeby nadwrazliwe :-/
A ponad to zzolkly od antybiotykow w dziecinstwie no i martwych zebow, wyglada to niestety brzydko :-|
 
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-11-29, 10:53   

zina napisał/a:
czarna96, jakim olejem plukasz?

zwykłym słonecznikowym,ma najbardziej neutralny smak

[ Dodano: 2008-11-29, 11:18 ]
zina, jeśli chodzi o martwe zeby to powinno sie je przeleczyć i wypełnic korzenie zęba.Ponadto oprócz wybielannia go mozna załozyc koronke estetyczna.Mysle że najepiej pogadaj z denystą,przedstawi ci wszystkie możliwości.Myśle ze wiele mozna zrobic kwestia twoich możliwości finansowych ;-)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-11-29, 15:27   

zina napisał/a:
Czy ktos z Wam wybielal zęby?

zina, ja próbowałam, nic z tego nie wyszło bo wybielający żel bardzo drażniąco działał na moje zęby, nie mogłam nic jeść ani oddychać,
wydałam na to sporo pieniędzy, efekt żaden, nie polecam ale być może na wyspach są duże lepsze technologie niż u nas więc warto popytać u rozsądnego dentysty,
 
 
Silverka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 178
Wysłany: 2008-11-29, 16:04   

soda jest dobra do wybielania zebów, ale moze dziaslo podraznic wiec trzeba delikatnie uzywac ;)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2008-11-29, 16:42   

Silverka napisał/a:
soda jest dobra do wybielania zebów, ale moze dziaslo podraznic wiec trzeba delikatnie uzywac


Mój maż swojego czasu stosował sode,z efektem widocznym do teraz ;-) Uważa że jest ona bezpieczna dla szkliwa a jeśli chodzi o dziąsła uczucie dyskomfortu z czasem mija.Kiedys pasta blendament była właśnie z sodą
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2008-11-29, 18:47   

Jeszcze pytanie czy plukanie olejem wybiela zeby bo pierwszy raz o tym slysze.

Sprobuje ta soda ale podejrzewam ze u mnie to tak szybko nie bedzie dzialac :roll:

Co do wybielania w gabinecie to czy te kwasy nie sa jakies toksyczne (pewnie tak)?

dżo napisał/a:
może na wyspach są duże lepsze technologie niż u nas więc warto popytać u rozsądnego dentysty,

Stad sporo osob m.in do Polski jezdzi bo duuuzo taniej.
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-11-29, 18:53   

A wybielanie działa tylko na osad czy z natury żółte zeby też da się wybielic? A wybielenie światłem też niszczy szkliwo?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-11-29, 19:36   

Karolina, wg mnie nie da się zmienić naturalnego koloru zębów, jeśli się ma lekko żótławe to żaden żel wybielający nie pomoże, dlatego min. stosuje się tzw. nalewanie czyli nakładanie na zęby warstwy materiału dentystycznego, który wzmacnia zęby i nadaje wymarzony kolor (w granicach rozsądku oczywiście),

zina napisał/a:
plukanie olejem wybiela zeby bo pierwszy raz o tym slysze.

może wybielić ale tylko wówczas gdy masz przebarwienia nabyte, poza tym ssanie m oleju ładnie można pozbyć się kamienia nazębnego,
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-11-29, 19:44   

Acha czyli pozostają mi jedynie licówki - o to chodzi?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-11-29, 19:47   

Karolina napisał/a:
czyli pozostają mi jedynie licówki - o to chodzi?

tak, o licowanie, które jest dość dobrym rozwiązaniem jeśli nie ma się innego wyboru, u mnie licówki trzymają się średnio 6 lat, później muszę odnawiać ale dzięki temu zaboegowi nie psują mi się zęby (a od dzieciństwa miałam z tym ogromne problemy),
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-11-29, 19:48   

Dżo ja widziałam to w programie "Łabędziem byc" czy jakoś tak - dentysta piłuje zeby do takiego kołeczka i nakłada nową koronę o to chodzi?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-11-29, 20:12   

Karolina, nie, to coś innego, ja miałam zeszlifowywaną warstwę szkliwa (niewielką ilość) i nakładany materiał jakby szkliwopodobny, który jest później śwaitłoutwardzany,
to o czym piszesz to rozbudowana wersja licowania, dużo droższa i podobno niewiele trwalsza, rozmawiałam o tym z moim dentystą w listopadzie bo latem planuję jakiś zabieg i zastanawiam się co wybrać,
te koronki są oczywiście ładniejsze bo bardzo równe, śnieżnobiałe czyli dają efekt hollywoodskiego uśmiechu ;-) ale są ponad dwa razy droższe od samego licowania (jeden ząb to koszt 400 zł),
 
 
fasola 
sztuczne zęby robię


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 245
Skąd: Uzdrowisko Śląsk/ SJZ
Wysłany: 2009-01-24, 19:04   

Hejka
Osobiście jestem sceptycznie nastawiona do wybielania zębów. Znajoma wybielała specjalnym żelem, który nakładała na szynę do wybielania (taka nakładka na zęby wykonywana indywidualnie dla pacjenta) i przez kilka godzin nosiła ją co kilka dni. Później w zastraszającym tempie pojawił się kamień nazębny.
Szczerze mówiąc, zbyt jasne zęby nie wyglądają ładnie, naprawdę. Czasem wystarczy zrobić skaling (zdejmowanie kamienia za pomocą ultradźwięków) i od razu widać różnicę.
Aha, po wybielaniu zęby często stają się nadwrażliwe.
Ale jeśli miałybyście/mielibyście jakieś pytania do stomatologów, to na forum stomatologicznym www.dentonet.pl można pytać i pytać :)
Ja tylko wyraziłam swoje zdanie :)

Ps. Jeśli np. ząb jest martwy i ciemnieje, lekarz może go wybielić "od środka" ;)
 
 
Swiatelko

Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 11:33   

w programie który widziałam polecano jednak wybielanie u prawdziwego dentysty
najlepszy efekt inne preparaty niewygodne nieskuteczne

soda wydaje się prawdopodobna spróbuję znowu ..tyle , że przy dzieciach szybko wysypana i oblepiona staje się


czy znacie jakiegoś stylistę którego polecacie
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12