wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bicie dzieci
Autor Wiadomość
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-07, 13:46   Bicie dzieci

Bratanica ( 2,5 roku) znajomego chodzi do złobka.Nie było problemów,jest kontaktowa,spokojna itd.Niedawno zaczęła opowiadać,że panie ją bija - w głowe,w ramie itd.Zaczęła bać sie dzieci,nie chce chodzić do złobka,płacze.Brat M. uważa,ze mała może zmyślać.Moim zdaniem coś sie dzieje niedobrego.JAkbyście zaragowali w takiej sytuacji??CO zrobic jesli rozmowa z wychowawczyniami nie przyniesie efktu,np stwierdza,ze nie ma problemu,ze mała sobie to wymysliła.Nie maja raczej opcji na zmiane żłobka.Z góry dzieki.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-02-07, 16:54   

dzieci czasem zmyślają, ale ja bym tej sprawie sie baczniej przyjrzała, wkońcu chodzi o małe dziecko. jeśli mała sie tak zmieniła, to może jednak jest coś na rzeczy.
nie ma raczej opcji na zmianę? raczej czyni różnicę ;-) poobserwujcie dziecko jeszcze jakiś czas i szukajcie alternatywy.
nie czekać i rozmowę z wychowawczyniami, lub dyrektorem placówki przeprowadzić należy, a potem się zastanawiajcie co dalej jeśli bedzie nie tak jak chcieliście
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2009-02-07, 17:34   

Według mnie jest małe prawdopodobienstwo aby 2,5 latka to zmyśliła,tym bardziej że mała wyraznie sygnalizuje że dzieje sie coś zlego poprzez płacz,strach.Tak małe dzieci nie potrawia w sposób swiadomy manipulować otoczeniem.

Ja bym sie uważnie przyjrzała się całej sytuacji,pogadała z przedszkolankami. Poszła z mała do złobka żeby poobserwować jak sie zachowuje.Na pewno bym tego nie zignorowała

malina napisał/a:
.Nie maja raczej opcji na zmiane żłobka.


Nie znam dokładnie ich sytuacji ale zawsze jest jakieś wyjście
Jeśl małej dzieje sie krzywda to zmiana żłobka chyba bedzie nieunikniona
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2009-02-07, 18:21   

czarna96 napisał/a:
Według mnie jest małe prawdopodobienstwo aby 2,5 latka to zmyśliła(........)Tak małe dzieci nie potrawia w sposób swiadomy manipulować otoczeniem.

Myślę, ze to jednak możliwe. Moja dwuletnia córeczka powiedziała obcej osobie, że ja biję ją po buzi (oczywiście nigdy jej nie uderzyłam) Podejrzewam, że takie konfabulacje mogą wynikać z samej "fascynacji" biciem, płakaniem (to, co później staje się fasynacją potworami). Nie wiem jak było w tym przypadku, ale konfabulacje w tym wieku się zdarzają. Inna rzecz, ze nie warto z góry zakładać, ze dziecko kłamie.
Ja bym porozmawiała z wychowawczyniami w żłobku. Jeśli jednak mają coś na sumieniu to będą miały świadomość, że choć dziecko jest małe to na nie "naskarży" rodzicom.
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-02-07, 18:54   

Ja bym porozmawiała raczej z innymi rodzicami. Panie się przecież w życiu nie przyznają :-? Ja bym uwierzyła swojemu dziecku, tym bardziej, że ono czuje lęk przed żłobkiem. Kurcze ja bym kupiła na allegro zetsatw do podsłuchu :roll:
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2009-02-07, 19:31   

lecieć do złobka w te pędy i powiedziec ze mała takie rzeczy opowiada i zaobserwowac reakcje
jesli bija to bedą wiedziec że się ma ich na oku,jesli nie bija przecież bić nie zaczną a m,oze sprawa się wyjasni
w te pędy do żłobka i probowac zaradzić sytuacji
ja byłam przesladowana przez wychowawczynie w przedszkolu ale nie chiałam mowic mamie-żeby się nie martwiła-myslałam że przedszkola nie mozna zmienic
szybko działac bo skutki mogą byc przerażajace jesli bicie ma miejsce
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2009-02-07, 20:25   

malina napisał/a:
.Brat M. uważa,ze mała może zmyślać.Moim zdaniem coś sie dzieje niedobrego.JAkbyście zaragowali w takiej sytuacji??CO zrobic jesli rozmowa z wychowawczyniami nie przyniesie efktu,np stwierdza,ze nie ma problemu,ze mała sobie to wymysliła
Może zmyślać, ale nie musi, coś tam moim zdaniem się dzieje, może ktoś niechcęcy a może jakieś wyjątkowo bojowe dziecko mają, a może jakaś nerowowa "ciocia". W każdym razie Miron takich rzeczy w związku ze żłobkiem nie wymyślał, za to jak skarżył się że kolega go np. ugryzł to zawsze była to prawda.
 
 
isadora 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Gru 2008
Posty: 439
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2009-02-09, 10:30   

Owszem dzieci zmyślają, ale zastanawiające jest to, że zaczęła się bać innych dzieci. Może to z dziećmi ma problem? Nie jest akceptowana i dochodzi do tego, że ją popychają czy biją. Gdyby agresja była ze strony opiekuna, to lęki raczej przeniosłaby na dorosłych. Ale warto porozmawiać z innymi rodzicami czy w zachowaniu ich dzieci coś się zmieniło i z opiekunką ze żłobka czy dzieci biją się między sobą i jakie relacje są między nimi?
 
 
filippo 

Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 7
Skąd: Łobez (ZLO)
Wysłany: 2009-02-11, 10:33   

Sytuacja jak najbardziej warta przyjrzenia się ale bez przesady i zbędnych emocji. Dzieci bywają naprawdę dużo cwańsze niż się nam w ogóle wydaje. Pamiętam dość szczątkowo ale rodzice w pełni to potwierdzają, że miałem w przedszkolu znienawidzoną przedszkolankę - Panią Stenię - co rano gdy mnie odprowadzali odstawiałem dantejskie sceny - nie wiem do końca dlaczego, wiem że nie była taka miła czy nawet ładna jak inne panie, może zbyt stanowcza ale nie biła. Zmyślałem żeby tylko nie iść.
Mojego brata syn już od wieku dwóch lat potrafi naprawdę opowiadać rozmaite historyjki (najczęściej śmieszne).
Być może rzeczona bratanica z ciepłego przytulnego domku od najukochańszych rodziców trafiła do miejsca gdzie nie poświęca się jej uwagi przez cały czas, bawić się trzeba z innymi wspólnymi zabawkami, jest się narażonym na szturchnięcia czy pociągnięcie za kitki czy bądź co bądź rygor (posiłki o tej samej porze, leżakowanie itp.)
Obserwacja dziecka w przedszkolu (najlepiej gdy nie wie że jest obserwowane) może ukazać to czy problem nie leży w kontaktach z innymi dziećmi skoro się ich boi jak piszesz.
_________________
hardcorepunk till death
 
 
 
ew 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-12, 18:41   

A ja myślę że czy biją (mam nadzieję że nie!) czy nie to skoro dziecko coś takiego mówi i widać że "coś się dzieje" to z jakiegoś powodu chce zainteresowania (albo sobą po prostu, albo tym, że przeżywa stres i mu źle z tym, albo po prostu chce więcej uwago z jakiegoś powodu). Nie mam pojęcia jak wybadać co się tam dzieje...
Ja bym chyba wzięła dzień wolny i poszła raz i tam posiedziała z dzieckiem. Wiadomo, że przy mnie nic w stylu "bicie" by się nie wydarzyło ale myślę że jesli ktoś kto byłby w stanie robić coś takiego tam pracuje to ma pewnie ileśtam "zachowń, ktre by mi się nie podobały". no i w ogóle poobserwowałabym co tam się dzieje i wtedy zastanawiała się czy to dziecko ma trudny czas bo już nie jest w domu cąły czas, czy faktycznie coś się może dziać.

A jak ono się zachowuje dokładnie podczas drogi do złobka i przy odbieraniu?
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2009-02-12, 19:48   

[quote="Karolina"]Ja bym porozmawiała raczej z innymi rodzicami
zgadzam sie jak najbardziej. moze inne dzieci tez maja podobny problem, i mowia o tym rodzicom? pamietam doskonale bicie w zerowce przez panie :evil: , to bylo na porzadku dziennym. niby inne czasy, ale czy mentalnosc tak bardzo sie zmienila? nie sadze.
_________________
go vegan!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14