wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Do serca przytul..."
Autor Wiadomość
nika 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 508
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-02-18, 19:46   

To jest juz całkiem pokręcone- "... moje owieczki traktuje jak dzieci..." ciakwe ile tych "dzieci" kończy jako baraninka albo cos podobnego?.

Ludzie chcą złagodzić jakoś to co robią zwierzętom, w sumie to dobrze, bo choć nie uratuje to tych zwierzaków to przynajmiej mniej cierpią, a to juz zawsze jakiś plus, więc takie znaczki to może nie taki zły pomysł.
 
 
 
PiPpi 
:)


Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-02-18, 20:48   

sory ale dla mnie jakieś nieporozumienie...wszystkim zwierzętom i włąścicielom życzymy smacznego..co za bzdety

dla mnie smutne to było na wskroś, gospodarz ma krasulę, kaśki, baśki i inne krówki, drapię je pod brodą i co ? dobre mięso będzie, boshe co za brak wyobraźni!

w tych znaczkach może byc dobre jedynie to, że część konsumentów pomyśli sięgając po kiełbasę, ze ona miała oczy i uczucia...i może kiedyś zaloguje się na wd ...ech
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2009-02-18, 20:49   

ała...pan kocha swe owce jak dzieci...nie czuje pociągu do nieczego innego :roll:

czyli teraz na humanitarny aspekt bycie wege można się spodziewać,że nasz mięsożerny rozmówca powali nas tekstem ,że on zjada tylko zwierzątka, które były szczęśliwe za życia :-?
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
PiPpi 
:)


Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-02-18, 20:54   

ciekawe też czy będzie informacja o tym jak były zabijane, czy również "dobrymi rękami" :-/
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Lily 


Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-02-18, 20:57   

może powinni do "produktu" dołączać fotorelację z rzeźni? i wtedy dopiero życzyć smacznego? wiem, że wielu to nie ruszy, ale znam też osoby, które zasłaniają uszy, gdy się wspomni cokolwiek o tym, skąd się wzięło mięso...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Tobayashi 


Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 1507
Wysłany: 2009-02-18, 20:59   

nika napisał/a:
To jest juz całkiem pokręcone- "... moje owieczki traktuje jak dzieci..." ciakwe ile tych "dzieci" kończy jako baraninka albo cos podobnego?.

Ja też nie mogłam pojąć, jak mój ojciec mógł hodować króliki na działce - traktował je jak pieski i czy kotki, głaskał je, mówił do nich, miały swoje imiona. Potem je zabijał i oprawiał. Tak był nauczony przez swojego ojca. To jest powtarzanie wyuczonych zachowań bez refleksji. Teraz, po wielu latach mówi, że żałuje, że je zabijał. Bo tak naprawdę jest bardzo uczuciowy i wtedy nie zaufał swoim uczuciom.

A znaczki? Tego, że zwierzęta się zjada nie zmienimy. Warto walczyć jednak przynajmniej o lepsze warunki ich bytu i o jak najmniej przykrą śmierć. Z tym, że znaczek uśmiechniętej świnki na fotelu (jedna z propozycji) to przesada.
 
 
Lily 


Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-02-18, 21:02   

Tobayashi napisał/a:
Z tym, że znaczek uśmiechniętej świnki na fotelu (jedna z propozycji) to przesada.
jak to mówił Lepper "świnie czekają na skup" - taaak, z niecierpliwością na pewno...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
mandy_bu 


Dołączyła: 30 Gru 2008
Posty: 1260
Wysłany: 2009-02-18, 21:46   

Lily napisał/a:
może powinni do "produktu" dołączać fotorelację z rzeźni? i wtedy dopiero życzyć smacznego? wiem, że wielu to nie ruszy, ...

podobnie jak z pudelkami papierosów,na których jest milion ostrzeżeń, też to wielu nie rusza i palą dalej. Podobnie jest z zatwardziałymi mięsożercami......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13