wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaddu ka Halwa - halawa z dyni...
Autor Wiadomość
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-07-17, 14:03   Kaddu ka Halwa - halawa z dyni...

Jest to przepis bazujący na indyjskim oryginale…wywaliłem z niego jednak cukier, krowie mleko i ghee (rafinowane masło), zastępując je składnikami wegańskimi…moim zdaniem dobrze zrobioną halawę z dyni, spokojnie można zaliczyć do najsmaczniejszych potraw świata…

Składniki:

1 kg obranej i wypestkowanej dyni
0,5 litra mleka sojowego (lub innego)
150-200 g orzechów cashew (nerkowce)
Ok. 150-200 g syropu słodowego (ewentualnie miód lub inny słodzik)
4-5 łyżek oleju z orzechów laskowych (lub innego)
mielony kardamon (może być cały, tylko wtedy trzeba go wyciągnąć)
woda różana (i tu według gustu, należy jednak pamiętać że jest dość aromatyczna :mrgreen: )

Sposób przygotowania:

Dynię zetrzeć na tarce…lub zmiksować z mlekiem sojowym na jednolitą papkę, wlać do gara z grubym dnem i odparowywać wilgoć ok. 25-30 min. Nerkowce podprażyć na oleju na rumiano-złocisty kolor. Kiedy dynia już stężeje dodać słód, wodę różaną, podprażone nerkowce i kardamon, odparowywać ciągle mieszając, aż do konsystencji dość gęstego ciasta i…gotowe

Porady:

Z własnych doświadczeń wiem że lepiej jest się pomęczyć i zetrzeć dynię, ta miksowana bardzo bulgocze a oparzenia są dość bolesne…miękkie odmiany dyni wystarczy pokroić w drobną kostkę, same się rozgotują w mleku sojowym...
Można serwować tę halawę podobnie do halawy z marchwi lub rozprowadzić w płaskiej foremce do pieczenia i pokroić w kostkę…musi wtedy być jednak bardzo gęsta (dobrze odparowana)
Należy być świadomym że syrop słodowy, jest znacznie mniej słodki niż inne słodziki, wiec jeśli będziecie robić z innymi warto zmniejszyć ich ilość...no chyba że ktoś lubi bardzo słodkie :lol:
:idea: Dla oszczędnych...można wykorzystać wytłoki po soku z dyni, miksując je z odpowiednio większa ilością mleka...trzeba jednak dodać wtedy więcej słodu, szczyptę soli i trochę soku z cytryny...żeby nie smakowało jak trociny ;-)

Smacznego :-)

hxxp://img512.imageshack.us/my.php?image=1001103jm5.jpg]
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
Ostatnio zmieniony przez hans 2007-07-25, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-07-24, 17:25   

Kupiłem dynię, kupiłem dynię...pierwsza w tym roku dynia, zostanie zamieniona w czarodziejską dyniową halawę i chwała jej za to…

[ Dodano: 2007-07-25, 14:20 ]
Wykonano...jest pycha, zaproszeni dziennikarze objadali się jak szaleni, relacja z uroczystego otwarcia sezonu dyniowego, we wszystkich ważniejszych stacjach TV.
Obszerne artykuły na temat tego kulinarnego wydarzenia, ukażą się w czwartkowych wydaniach Washington Post, London Times i Głosu Kłaja...fragmenty artykułów hxxp://img512.imageshack.us/my.php?image=1001103jm5.jpg]tutaj
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13