wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie przedszkole w Śródmieściu?
Autor Wiadomość
sansepa 
Flor

Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 7
Wysłany: 2008-11-03, 14:36   Jakie przedszkole w Śródmieściu?

Temat powrca jak bumerang, ale zawsze aktualny. Za rok poślę swoje skarby do przedszkola i jest kłopot z wyborem. Mieszkam na granicy Śródmieścia z Żoliborzem. Macie jakieś sprawdzone, dobre miejsca? Nie bardzo mamy ochotę na kulinarna integrację, Czy ktoś poleca Kajtuśia Czarodzieja po remontach? Podzielcie się prosze swoimi doświadczeniami
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-11-03, 21:14   

A interesują cię tylko prywatne? Na Popiełuszki jest fajne dietetyczne publiczne, Miron chodzi do niego, w czerolatkach jest jakaś wegetarianka, wcześniej chodziła Ada Agnieszki.
 
 
zorro 


Pomogła: 43 razy
Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 826
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 03:12   

Ja polecam na Powiślu. Na Śniegockiej. Jeśli dziecko nie je mięsa, to jest opcja bezmięsna.
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 07:03   

majaja, jaki jest nr tego przedszkola na Popiełuszki? Spróbuję się tam wybrać na rekonesans. Przy okazji, czy w przedszkolach publicznych przyjmują 2,5 latki? Z oficjalnych informacji wynika, że nie, ale może jest jakieś pole do indywidualnych decyzji.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-22, 11:13   

ag:
nr 197
raczej małe szanse na przyjęcia dziecka, które rocznikowo nie będzie 3 latkiem i miejsc w przedszkolach stołecznych jest mało w stosunku do potrzeb
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 13:12   

No wiem, wiem - przysłuchuję się na placu zabaw rozmowom o tych problemach z przedszkolami. Mam na oku jeszcze przedszkole publiczne, które powstaje u nas na osiedlu, mielibyśmy tam bardzo blisko, co niewątpliwie jest dużą zaletą. Ale tam to dopiero w przyszłym roku.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-22, 15:11   

ag:
nie wiem jak teraz bo ja na innym etapie ale w obrębie dzielnicy podania składa się do jednej placówki
w I przedszkolu mojego dziecka (też państwowe) w grupie 3 latków było młodsze dziecko (bardzo samodzielne) ale przedszkole liczyło 45 dzieci, przeznaczone do zamknięcia i był to jego ostatni rok działalności

Dietowa placówka jest/była na Koszykowej ale nie wiem jak tam jest i czy jest ale jak zmieniałam przedszkole po zamknięciu pierwszego remontowane było, to na Koszykowej i dzieci przeniesione były na Solidarności (to vis'a vis Sądów i trzeba wejść w podwórko- wejście przy delikatesach na rogu) może tam warto popytać
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 21:15   

Niedaleko Al. Solidarności jest żydowskie przedszkole (Lauder Morasha) z kuchnią mleczną, które zrobiło na mnie b. dobre wrażenie. Tylko tam mają strasznie dużo świąt i w piątki wcześniej trzeba dzieci zabierać, to byłoby jednak spore wyzwanie organizacyjno-logistyczne.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-23, 10:05   

Przedszkole, o którym pisałam (al. Solidarności) jest państwowe. Gdy zamykali nasze pierwsze dostałam tam propozycję przeniesienia (remont Koszykowej), nie sprawdzałam bo nie do końca pasowała mi lokalizacja (nie wiem jak teraz ale Muranów kiedyś był dzielnicą starszych ludzi i wśród śródmiejski przedszkoli często kierowano tam dzieci, które nie dostały się do innych placówek, proponuję wizyty, rozmowy oraz sprawdzenie opinii w necie i rozmowy z rodzicami dzieci uczęszczających)
 
 
Fru Fru 
Prywatne przedszkole

Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa - Radość
Wysłany: 2009-02-27, 12:16   Przedszkole Fru Fru

Witam,
ja bym chciała polecić prywatne przedszkole, które znajduje się w Radości (dzielnica Wawer). Cały czas trwają zapisy i jest menu wegetarniańskie dla maluszków :)
Oprócz przedszkola działa również żłobek dla najmniejszych, za małych do przedszkola.
Naprawdę polecam i pozdrawiam :)
_________________
FRU FRU Przedszkole
ul. Wspomnień 40
04-860 Warszawa - Radość
frufruedu@wp.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13