wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy
Autor Wiadomość
poker 

Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-03-02, 06:29   pomocy

ma ktoś może jakąś rade jak mam zacząć być wegetarianinem ?? od bardzo dawna jem chudziutkie mięso tylko wiec nic na tym nie strace ale też nie chciałbym popaść w jakąś anemie bo wybrałem złą diete :-) pozdrawiam i z góry dziekuje za rady
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-03-02, 09:09   

poker, nic trudnego, byle tylko nie poprzestać na makaronie z dżemem ;) Wystarczy jeść urozmaicone posiłki. Jeśli masz szczególne problemy z hemoglobiną, to inwestuj w żelazo, np. nazbieraj pokrzywy, ususz i dodawaj do wszystkiego ;) A z mniej hardkorowych sposobów - buraczki i inne popularne warzywa, tu na forum zdaje się jest jakiś temat o żelazie, tam znajdziesz wszystkie ważne informacje. To nie jest tak, że wegetarianie są z góry skazani na anemię.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2009-03-02, 09:27   

poker napisał/a:
ma ktoś może jakąś rade jak mam zacząć być wegetarianinem ??

poker, jeśli masz chęć i motywację to jesteś na dobrej drodze,
przejrzyj ten wątek: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1076 , na pewno przyda się aby podpatrzeć co jedzą "normalni" wegetarianie :-) i wprowadzić zmainy na swoim talerzu,
 
 
poker 

Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-03-02, 13:58   

ale tam są zdrowe diety :-D myśle że człowiek za bardzo sie przyzwyczaił do miesa a przecież ludzki układ trawienny jest bardziej przystosowany do jedzenia roślinnego stąd tak długie i poskręcane jelita,poza tym jak tydzień jadłem same pokarmy roślinne czułem sie świetnie :-D a jeśli chodzi o żelazo to przecież w aptece można dostać pluszz żelazo :mryellow: poza tym jestem sportowcem waże 108 kg i nie chciałbym tego stracić :-/ a tam z lekka maluśkie dietki są...co mógłbym jeść wysokooktanowego żeby nie schodzić zbytnio z wagi??
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-03-02, 14:17   

poker napisał/a:
a jeśli chodzi o żelazo to przecież w aptece można dostać pluszz żelazo :mryellow:
:roll:
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
poker 

Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 5
Wysłany: 2009-03-02, 14:21   

a własnie wegetarianie co powiecie mi o rybie?? to dobry zamiennik na mieso czy nie?? podobno to jest bardzo zdrowe :-D a ja kocham wszystko co zdrowe wiec z rybami troche cieżko byłoby sie rozstać :-/ a tak przy okazji stosował ktoś z was sok z noni lub aloevera??
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2009-03-02, 15:06   

zobacz ten watek: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=189778&sid=34950392d7425f5d0098aa56e2ca8a84#189778
oraz: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4253&highlight=ryby+mi%EAso
8-)
_________________
go vegan!
 
 
fasola 
sztuczne zęby robię


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 245
Skąd: Uzdrowisko Śląsk/ SJZ
Wysłany: 2009-03-02, 21:12   

Poker.
Jak zacząć być wege...
U mnie w uproszczeniu było tak: mama przyjechała do domu po miesięcznym pobycie w Indiach i powiedziała: "Od dziś przechodzimy na wegetarianizm" :) Ja się nie spierałam, bo za mięsem nigdy nie przepadałam. Później doszła ideologia (w moim przypadku) i tak to się kula.
Co do 'maluśkich dietek' to nie wiem za bardzo, co masz na myśli, ale ja np. wczoraj wsunęłam sporą porcję zapiekanki makaronowo-brokułowo-paprykowo-serowej i uwierz mi, najadłam się (a pojeść lubię) :D
Pozdros
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-02, 22:41   

poker-zajrzyj na wegesport.pl
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-03, 09:11   

Poker, ktoś kto je ryby nie jest wegetarianinem, ale jaroszem. A my tutaj jesteśmy wegetarianami. :-)
Mój facet, tak jak ja, jest wege od 12 lat - nie mamy żadnych problemów zdrowotnych i suplementowanie (np. żelazem) nie jest konieczne (wręcz odpuść sobie ze względu na skutki uboczne, np. zaparcia). Aha, mój facet dużo biega, ostatnio na jesieni startował w maratonie - to tak, gdybyś miał wątpliwości...
Poczytaj sobie o wegetarianizmie i do dzieła! :-) Trzymam kciuki!
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2009-03-03, 10:58   

Anna córka Róży napisał/a:
ktoś kto je ryby nie jest wegetarianinem, ale jaroszem

No właśnie ja bym tutaj polemizowała. Jak dla mnie różnica tkwi tylko w ideologii a jarstwo również nie dopuszcza ryb. Może ktoś się wypowie na ten temat?
_________________
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-03, 11:08   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12