wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zupa buraczkowa z soczewica
Autor Wiadomość
angienunia 
witarianka:)


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-14, 19:55   zupa buraczkowa z soczewica

Dzisiaj zrobilam nowa zupe, gdyz mialam buraka niezuzytego i nie mialam zadnych innych warzyw do zrobienia posilku konczacego dzien, wiec postanowilam zrobic zupe z buraka :) . Zerknelam co mam w szafce i okazalo sie, ze mam troche soczewicy czerwonej i dosyc duzo nieuzytej soczewicy czarnej Belugi. Obralam buraka i wzielam sie do roboty!

Skladniki:

- 1 caly obrany i umyty swiezy burak
- pol filizanki soczewicy czarnej Belugi
- 1/4 filizanki kaszy jeczmiennej
- sol, pieprz
- gorczyca
- olej lniany

Przygotowanie:

Soczewice gotujemy w osolonym wrzatku najpierw 10 minut na duzym ogniu, potem 15 minut na malym ogniu (dzieki temu wszystkie "zle" skladniki sie z niej wyplucza). Kiedy sie ugotujemy odcedzamy ja dokladnie z wody i odstawiamy.

Buraka obieramy, myjemy, siekamy na malutkie kawaleczki i wrzucamy do garnka z woda. Wody ma byc tyle aby zakryla posiekanego buraka. Solimy, pieprzymy, dorzucamy gorczyce i kasze jeczmienna i gotujemy ok 15 minut. Po tym czasie dorzucamy soczewice i dokladnie mieszamy. Gotujemy na malym ogniu jeszcze 5 minut.

Zupe miksujemy. Nie musi byc gladka masa, miksuje po to, by wszystkie skladniki sie z soba przegryzly:). Dolewamy na zimno oleju lnianego. Jemy. Smacznego!

UWAGA - olej koniecznie musi byc lniany, poniewaz w przeciwnym razie zupa nie bedzie miec tego szczegolnego aromatu, ktory po prostu kocham:)
_________________
witarianizm wzmacnia organizm. :)
www.foodnsport.com | www.30bananasaday.com

[*] Nitus. Moje kochane slonko,na zawsze pozostaniesz w mojej pamieci moj syneczku :-*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12