wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co można, a czego nie można pisać na forum?
Autor Wiadomość
C-Finch69

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 2007-08-02, 22:17   Co można, a czego nie można pisać na forum?

Chciałbym się dowiedzieć, jakie są zasady obowiązujące piszących, by nie byli narażeni na nazwanie ich "trollami". Będę wdzięczny za możliwie najprecyzyjniejszą odpowiedź.
Mnie coś takiego spotkało i prawdę mówiąc strach jest teraz napisać cokolwiek. :-|
_________________
Nie wpraszam się, gdzie mnie nie chcą.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2007-08-02, 22:28   

Wyimki z hxxp://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling:

Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym (u trolli cechą charakterystyczną jest konfabulowanie dotyczące własnej pozycji społecznej, zawodu, wykształcenia, doświadczeń życiowych etc.). Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

(...)

Trolle bardzo często posiadają co najmniej kilka z poniższych cech, co pozwala ich w wielu przypadkach zidentyfikować i zrezygnować z dyskusji z nimi:

* bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. "Ten system operacyjny jest najlepszy!") i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości),
* nieumiejętność przyznania się do błędu — dodatkowo troll wyjątkowo tutaj milczy albo np. udowadnia, że od początku uważał inaczej, niż pisał, ale nie został zrozumiany,
* chętne używanie argumentów "ad personam" — atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb,
* skrajny stosunek do netykiety lub ortografii — albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze "literówki", albo demonstracyjne łamanie zasad,
* skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób,
* zmyślanie np. na temat swego wykształcenia bądź pracy — często dość sugestywne, choć łatwo weryfikowalne,
* próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji, a przede wszystkim ignorowania trolla — np. zmiany własnych danych, żeby omijać filtry.

-----

Pogrubiłem cechy, które odnotowałem w twoich wypowiedziach. Nie jest więc tak źle.
 
 
C-Finch69

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 2007-08-02, 22:44   

bojster napisał/a:
Pogrubiłem cechy, które odnotowałem w twoich wypowiedziach.

Dziękuję, wiele mi to wyjaśnia, co nie oznacza, że Cię rozumiem. :-|
_________________
Nie wpraszam się, gdzie mnie nie chcą.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-02, 23:31   

hmmm... z tej definicji wynika, że w wielu z nas drzemie troll ;-) Ze mnie nawet czasem wyłazi. :mrgreen:
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 00:15   

niekoniecznie.
trolle mają to do siebie, ze bawią się takim swoim zachowaniem, celowo prowokują i nie zważają na innych.

bywają zarówno takie typowo perfidne (które logują sie tylko po to by sie wywyższyć i komuś dokopać) jak i takie co przez swoją wrodzoną megalomanię nie mają świadomości iż trolują.

tu na forum raczej nabijactwo sie uskutecznia niż właściwe trolowanie :) ilość offtopów w każdym niemal temacie doskonale to obrazuje :)
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-08-03, 00:18   

bo tu rodzinnie u nas jest po prostu i luzno, taki urok wegedzieciactwa ;) na moje to C-Finch69 daleki jest od trollingu a o cieciorce to dowiedzialem sie od niego, ze jej nie jadam ;) a wiecie ze chcialem knajpe tak nazwac? Bo to ladna nazwa jest, ale teraz sie juz chyba nie zdecyduje ;)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-08-03, 00:49   

rebTewje napisał/a:
na moje to C-Finch69 daleki jest od trollingu

heh bo różne ludzie to różnie majo z tymi ocenami...bojster widział tam trolling, co nie koniecznie musi od razu zapędy cenzorskie oznaczać
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-08-03, 01:00   

Internet jest tylko Internetem ;-) z racji tego, że każdy z nas formułuje swoje wypowiedzi w sposób dla siebie charakterystyczny, a osoba do której naszą wypowiedź kierujemy nie ma szansy "doczytania" kontekstu z mimiki czy języka ciała - o nieporozumienia bardzo łatwo. Często piszemy też pod wpływem emocji niezwiązanymi zupełnie z forum. No i każdy z nas ma swojego bzika - jednych będą drażniły błędy ortograficzne, innych - nadużywanie emotek, zbyt formalny / nieformalny styl, czy nawet nieodpowiednio dobrane znaki interpunkcyjne (mnie do szału doprowadzają nieuzasadnione wykrzykniki, i irytują mnie osoby, które ich nadużywają)

Ja tutaj jeszcze trolla nie widziałam. ;-) Oprócz siebie ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-08-03, 09:12   

C-Finch69 jak ty jesteś trollem to ja też, Capri też się przyznała, więc będą nas miliony ;-)
ja lubię czytać jak ludzie się o coś sprzeczają, mają różne zdania, bo wtedy widać że coś się dzieje, jest życie a nie marazm :-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13