wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wegetarianizm - powód do dumy! - dobry wywiad
Autor Wiadomość
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-21, 20:17   

Bardzo ciekawy artykuł. Dzięki euridice za linka. Zastanawia mnie tylko takie zdanie:
"Publikacja ta wyraźnie pokazuje, że różnice zawartości szkodliwych substancji pomiędzy ekologicznymi i nieekologicznymi owocami i warzywami są niewielkie"
Co myślicie na ten temat?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-02-21, 20:25   

gosia_w napisał/a:
"Publikacja ta wyraźnie pokazuje, że różnice zawartości szkodliwych substancji pomiędzy ekologicznymi i nieekologicznymi owocami i warzywami są niewielkie"
myślę, że to może być prawda, poza tym nie ma dowodów naukowych na to, że jedzący tylko eko żywność są zdrowsi; z tym że wiadomo - eko = mniej pestycydów, sztucznych nawozów itp.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-21, 20:41   

No tak, tylko ja rozumiem to co powiedziała pani Rzeszutek w taki sposób, że z uwzględnieniem pestycydów itp. te różnice są niewielkie.
Natomiast napewno sa różnice smakowe - mąż przyniósł z bazarku brokuły, które były zupełnie inne niż ekologiczne - twarde i bez smaku. Nadawały się tylko do zupy. Ekologiczne wrzucam na kilka minut na parę i są pyszne. Jakiś czas temu rozpoznałam też w smaku bazarkowe buraki (już po ugotowaniu, nie wiedziałam, gdzie były kupione) - ale to chyba tak jednorazowo...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-02-21, 20:46   

Ja niewiele mogę na ten temat powiedzieć, bo nie jem ekologicznych. Pamiętam tylko, że działkowe warzywa były inne niż sklepowe, ale to było tyle lat temu, że może być złudzeniem ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2009-02-21, 20:55   

gosia_w napisał/a:
Bardzo ciekawy artykuł. Dzięki euridice za linka. Zastanawia mnie tylko takie zdanie:
"Publikacja ta wyraźnie pokazuje, że różnice zawartości szkodliwych substancji pomiędzy ekologicznymi i nieekologicznymi owocami i warzywami są niewielkie"
Co myślicie na ten temat?
Zważając na to,że np w brytyjskich sklepach z żywnością organik na jej opakowaniach jest adnotacja ,że dane warzywo lub owoc pochodzi z upraw kontrolowanych (czyli wcale nie pozbawionych całkowicie nawozów itd itp) to zdanie mnie nawet cieszy- bo różnica w cenie jest odczuwalna ;-)
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-27, 16:15   

gosia_w napisał/a:
No tak, tylko ja rozumiem to co powiedziała pani Rzeszutek w taki sposób, że z uwzględnieniem pestycydów itp. te różnice są niewielkie.
Natomiast napewno sa różnice smakowe - mąż przyniósł z bazarku brokuły, które były zupełnie inne niż ekologiczne - twarde i bez smaku. Nadawały się tylko do zupy. Ekologiczne wrzucam na kilka minut na parę i są pyszne. Jakiś czas temu rozpoznałam też w smaku bazarkowe buraki (już po ugotowaniu, nie wiedziałam, gdzie były kupione) - ale to chyba tak jednorazowo...

gosia_w, ja też czasami odczuwam walory smakowe między warzywami ekologicznymi, a bazarkowymi, na korzyć oczywiście eko-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12