wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł z POLITYKI: "Czynnik nieludzki"
Autor Wiadomość
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2009-04-16, 13:34   Artykuł z POLITYKI: "Czynnik nieludzki"

Przeczytałam i włosy stanęły mi dęba na głowie... :shock:
(Jeśli macie podobne historie, możecie je wysłać do POLITYKI...)

hxxp://www.polityka.pl/czynnik-nieludzki/Lead33,1137,287729,18/
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2009-04-16, 13:56   

bardzo to smutne..
 
 
 
cayenne 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: szczecin
Wysłany: 2009-04-16, 22:29   

czytałam ten artykuł i w głowie mi się nie mieści, że opisane tam historie są prawdziwe. W marcu dwukrotnie kilka dni spędziłam z młodym w szpitalu, za pierwszym razem wylądowałam bez skierowania (za drugim zresztą też) i bez książeczki ubezpieczeniowej, nikt nie robił żadnych problemów z udzieleniem pomocy czy przyjęciem; podczas obu pobytów cały personel, naprawdę cały, był uprzejmy, informowano o każdym podawanym leku, pytano o zgodę na antybiotyk, gdy jeszcze nie było potwierdzenia zakażenia bakteryjnego, założenie dziecku wenflonu itp rzeczy naprawdę starano się robić jak najdelikatniej, nawet nikt nie krytykował za dietę wegetariańską, choć zanim zrobili młodemu wyniki przemaglowali nas na okoliczność jego jadłospisu na maksa dokładnie i choć lekarz prowadząca przyznała, że nie jest fanką tej diety u dzieci. Żarcie dostawaliśmy wegetariańskie. Rodziłam w tym szpitalu i też było ok. Szpital publiczny.
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-04-17, 19:41   

Prosimy Państwa o podzielenie się swoimi historiami. Przekażemy je krajowemu konsultantowi ds. pediatrii i rzecznikowi praw pacjenta. Prosimy podać nazwę szpitala. Gwarantujemy anonimowość:
dzieckowszpitalu@polityka.pl

nam 2tyg temu spadła mała z kanapy na podlogę, mimo, że umie wchodzić i schodzić i byly poduchy na podłodze, upadła tyłem głowy między poduszki, zaczęła krzyczeć i straciła przytomnośc, wysłali nas z pogotowia telefonicznego na Malczewskiego, że jest całodobowy pediatryczny, ale jak nas zobaczyli z dzieckiem to wysłali na Działdowską (czy tak nie mozna bylo od razu?!), tam ręce mi opadły, siedziały matki z dziećmi w stanie cięzkim, z różnymi urazami, my z naszą małą na rękach, chyba spała, ale nikt sie nie wzruszył, gdy powiedzieliśmy, że straciła przytomność.
do kolejki i czekać!
w gabinecie doktor chciał zobaczyć oczka małej i mówi do pielegniarki: latarka, a ta wyciaga z szafy taką srebrną monterską lufę 30 cm latarę :roll: :!: , lekarz do niej, a nie ma mniejszej? znalezli- niedziałająca, jakaś paranoja normalnie, nie wspomnę, że wyniki rentgena lekarz oglądal na monitorze komputera, które były wielkości zdjęcia w dowodzie....
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
PiPpi 
:)


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1974
Skąd: wrocław
Wysłany: 2009-04-17, 21:33   

:shock: o ja cię....
co do opieki pediatrycznej na Kamieńskiego też nie jest ciekawie, najgorsze "mycie" w umywalkach..to chore po prostu było, takie chlapanie pro forma...
sprawdziła się i u nas opinia, ze poród na Kamieńskiego jest na niezłym poziomie, opieka noworodkowa do bani, odwrotnie na Dyrekcyjnej.
_________________
hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl]hxxp://www.fotosik.pl] hxxp://pierwszezabki.pl]
hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2009-04-17, 21:37   

U nas co prawda często czeka się na izbie przyjęć 5 godzin, ale jest stolik z klockami, autka. Przyjmowała nas bardzo miła młoda pielęgniarka, nie robiła problemu gdy nie mieliśmy ksiażeczki ubezpieczeniowej. Mię badał przemiły pan laryngolog, poświęcił nam odpowiednio dużo czasu, Mia była bardzo grzeczna, badanie ucha i skrobanie w nim to jednak trochę nieprzyjemne, ale doktorek się zprawdził.
Było pozytywnie, choć gdzie indziej już z takim miło nie było, historyjki hardkorowe także słyszałam od znajomych z Poznania.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-22, 22:35   

Magda Stępień napisał/a:
:shock: o ja cię....
co do opieki pediatrycznej na Kamieńskiego też nie jest ciekawie, najgorsze "mycie" w umywalkach..to chore po prostu było, takie chlapanie pro forma...
sprawdziła się i u nas opinia, ze poród na Kamieńskiego jest na niezłym poziomie, opieka noworodkowa do bani, odwrotnie na Dyrekcyjnej.

To samo jest na Brochowie. Opieka niemowląt -okropna, tylko uciekać. Przy drugim dziecku na pewno szybko się wypisze na własne żądanie.
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-15, 13:59   

I jeszcze jeden artykuł POLITYKI na ten temat.
Ciekawe, co na ten temat sądzi środowisko lekarskie... :shock:

hxxp://www.polityka.pl/bogowie-i-intruzi/Text01,1137,292035,18/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12