wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marki AGD cruelty free
Autor Wiadomość
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2009-10-30, 20:59   Marki AGD cruelty free

Do założenia tego wątku zainspirował mnie wątek o blenderach - zauważyłam, że bardzo popularny i zachwalany jest sprzęt marki Braun, która należy do testującego na zwierzętach koncernu Gillette (do sprawdzenia na stronie PETA).

To pewnie dlatego, że kwestię cruelty free kojarzymy najczęściej z kosmetykami i chemią gospodarczą i zapominamy, że sprawa jest znacznie szersza.

Zachęcam osoby zorientowane w temacie do sformułowania listy marek AGD, które są OK i tych, które nie są.

Będzie to na pewno pomocne przy zakupach sprzętów kuchennych i nie tylko.

No i już mam pytanie na wstępie - czy ktoś wie, jak wygląda sytuacja z marką Bosch?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-30, 23:43   

hm..tak się zastanawiałam czy juz nie było tego tematu,ale nie widzę i mozliwe,że tylko sie przewijał w innych.Sarah-warto zajrzeć tutaj: hxxp://www.ekonsument.pl/a116_lodowki_i_zamrazarki.html]hxxp://www.ekonsument.pl/a116_lodowki_i_zamrazarki.html i ogólnie poczytać całą stronkę dla rozeznania.Tu akurat lodówki,ale firma to firma.
Bosch jak widzisz taki sredni,ale akurat w kwestii wyłącznie zwierząt wychodzi OK..tzn.wykorzystywania zwierzat...bo co do środowiska wplywajacego na ich zycie,to gorzej.A mam wrazenie,ze na kwestię środowiska bardziej oddzialujemy wybierajac dany sprzet niz mamy wplyw na testy,ale to subiektywna ocena;)cale szczescie sa firmy ktore w wielu kwestiach maja zielone punkciki i nie trzeba az tak szukac mniejszego zla:)Candy np.ma niezle oceny.
I jeszcze warto zajrzec do"Czarnej listy firm",ale nie mam przy sobie książki,więc nie zacytuję nic,nie pamietam czy sa tam informacje o jeszcze innych firmach.Pytaj w razie czego,moze sobie cos wspolnie przypomnimy:)

co do środowiska,to jest jeszcze taka strona:
hxxp://topten.info.pl/index.php?page=home]hxxp://topten.info.pl/index.php?page=home ale moim zdaniem słaba,sa tam tylko wybrane modele,niekoniecznie z "eko-czołówki",która jest na rynku,lepiej sobie samemu popatrzec na parametry.Chyba ze akurat ktos mysli nad podanymi tam modelami..Podane na stronie kryteria wyboru spełnia wiecej modeli i nie rzadko z lepszymi wynikami..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Sarah 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 108
Wysłany: 2009-10-31, 13:12   

Wielkie dzięki Alispo!

[ Dodano: 2009-11-08, 20:11 ]
Jak wygląda sytuacja z marką Philips?

[ Dodano: 2009-11-11, 01:00 ]
I następne pytanie: firma Teka Kuchentechnik (nie mogę nic znaleźć o aspekcie cruelty free).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12