wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szybkowar
Autor Wiadomość
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-16, 09:35   Szybkowar

Zakupiłam szybkowar (raczej odkupiłam, ale nówka nie śmigany), bo podobno zdrowo się w nim gotuje, i podobno strączki łatwiej zmiękczyć (mimo wielu prób zawsze wychodzą twardawe-fasola moja klęska :evil: , co doprowadza mnie na zmianę do furii, bądź rozpaczy) :-/ . A co do strączków to najpierw w otwartym 10 minut, a potem zamknąć i dogotować? Ludziska kochane pomóżcie bom sfrustrowana, boję się go uruchomić, niby instrukcja jest, ale praktyczne porady byłyby bezcenne i co w nim robicie?
 
 
Nova 

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 231
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-11-16, 12:10   

Ja fasolę namoczoną do szybkowara wkładam, zalewam tak cm ponad wodą, zamykam, na gaz i jak się zawór zamknie czyli jest już odpowiednie ciśnienie zmniejszam ogień na minimum a po ok 5-10 min gaszę ogień i fasola dochodzi pod ciśnieniem. Ok, 15 -20 min w szybkowarze strączkom wystarcza, kilka razy zdarzyło mi się przesadzić i się rozgotowała.
Szybkowar naprawdę oszczędza czas i gaz, robię w nim jaglankę dla Młodej (kasza, bakalie woda do zaskoczenia zaworu i z ognia), ziemniaki, warzywa (wtedy wody tylko na dno ok 1-1,5 cm i gotują się na parze),bigosy,leczo wszystko dwa razy szybciej. Na początku też byłam przerażona, bałam się ,że wybuchnie, bo tak syczał przeraźliwie :mrgreen:
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-16, 12:45   

Dzięki Nova, ten szybkowar ma taką wkładkę do gotowania na parze, korzystasz z czegoś takiego , czy kasza i warzywka na dno gara?

[ Dodano: 2009-11-16, 12:50 ]
z wodą oczywiście :mryellow:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12