wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
alternatywne śniadanie do żłobka
Autor Wiadomość
nigellla 
nigellla

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-25, 13:00   alternatywne śniadanie do żłobka

Kochani poradźcie mi jakie śniadanko mogę przygotować do żłobka żeby kobitki podały jej zamiast kleiku ryżowego. Kleik na wodzie dostaje tam codziennie :-/ na śniadanie w związku z tym że jest zupełnie bezmleczna i bezjajeczna (jak na razie) czasem też podją jej chleb z margaryna ]:-> ( z pomidorkiem lub ogórkiem to nie bo niby takie dzieci nie pogryzą). Masakra. Nie godzą się na przynoszenie swoich posiłków dlatego jej dieta w żłobku jest bardzo uboga. Myślałam żeby jakoś się z nimi dogadać i przynosić jej coś ale musi być to cos zupełnie bezobsługowego z ich strony.

Mój pomysł to;
- zmielona owsianka
- mielone pestki
- suszone owoce
- Popping z amarntusa
- słód , może mleczko roślinne w proszku

One musiały by tylko zlać gorącą wodą odczekac pare minut i gotowe. Taka błyskawiczna kaszka na pewno lepsza niż kleik. Ale czy takiej zmielonej owsiance wystarczy tylko zaparzenie aby była dobra dla maluszka? No i czy pestki na tym nie ucierpią?

aaa czy dałoby się zrobić coś podobnegoo z jaglanką .takiej juz ugotowanej to na pewno jej nie podadzą bo nikt jej tego nie podgrzeje a ziemnej raczej nie zje.

licze na waszą pomoc.
_________________
hxxp://ticker.7910.org/eng]
 
 
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2009-11-25, 13:06   

nigellla napisał/a:
aaa czy dałoby się zrobić coś podobnegoo z jaglanką .
są takie kaszki eko instant. Hole się chyba firma nazywa, mają na bazie zbóż pełnoziarnistych, z mlekiem i bez, i bez cukru.

[ Dodano: 2009-11-25, 13:07 ]
edit: holle prawidłowa nazwa.
Tutaj np. do kupienia: hxxp://www.pyszneizdrowe.pl/index.php?p2691,kaszka-owsiana-po-4-m-cu-eko-250g-holle

[ Dodano: 2009-11-25, 13:11 ]
hxxp://www.twenga.pl/dir-Dzieci,Zywnosc-dla-niemowlat,Kaszki-i-kleiki-10885 a tutaj masz ich więcej.
Nie wiem czy zależy Ci na czymś bardziej domowym, czy gotowym, w sensie, że kupionym w sklepie.

Faktycznie jedzenie w żłobkach i przedszkolach jest mało zdrowe, a niby pod okiem dietetyków :roll:
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
nigellla 
nigellla

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-25, 17:25   

"Kaszka owsiana (po 4 m-cu) EKO 250g HOLLE

Skład: mąka owsiana z pełnego przemiału, witamina B1." - czy mąka owsiana to jest po prostu zmielona owsianka? (pŁatki). czyli mój pomysł nie jest taki zły? cz zalanie zmielonych pestek dyni i słonecznika bardzo im zaszkodzi? chciałabym żeby coś z nich mała bo później wieczorem cieżko mi jej wszystko podać.
_________________
hxxp://ticker.7910.org/eng]
 
 
orenda 
double mama

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1601
Skąd: Toruń/Płock
Wysłany: 2009-11-25, 22:09   

Ja myślę, że lepiej tak niż wcale, a nie wiem czy zaszkodzi czy nie, zupełnie nie jestem ekspertem w sprawach żywienia. Ja bym dała :-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
nigellla 
nigellla

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-26, 08:02   

orenda napisał/a:
Ja bym dała


tak chyba dam. w końcu ile można na kleiku ryżowym? :roll: tym bardziej,że ma problem z przybieraniem na wadze :-(

ja do pracy robie sobie taką owsiankę (tyle,że jej nie milę) wychodzi całkiem smaczna.
macie jeszcze jakiś pomysł na śniadanie? ale musi byc suche ze względów sanepidowskich jak mi powiedziano.
_________________
hxxp://ticker.7910.org/eng]
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2009-11-26, 08:24   

hxxp://ekosfera.pl/pl,product,213866,kaszka,pelnoziarnista,z,orkiszu,od,6,mies,250g,topfer,eko.html
A ja polecam tą kaszkę, jest bardzo smaczna i nawet w promocyjnej cenie, zawsze miałam dla Krzysia na kryzysowe dni mego lenistwa i na wyjazdach ;-)
_________________

 
 
nigellla 
nigellla

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-26, 20:15   

tez fajna ale ile ja bym musiał tego kupić żeby dać każdorazowo ok 300 gram do żłóbka (ok2 00 dla niej i 100 dla sanepidu :( )
_________________
hxxp://ticker.7910.org/eng]
 
 
elenka 

Pomogła: 34 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 2710
Skąd: TiDżi
Wysłany: 2009-11-28, 09:03   

nigella to może po prostu ugotuj na wieczór kaszę orkiszową z płatkami owsianymi tak na 2 dni i rano zanoś, a one odgrzeją, nie może tak być?
_________________

 
 
joannasu 

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 133
Wysłany: 2009-11-28, 10:41   

a chleb z ziarenkami i jakas zdrowa pasta? Przeciez Twoja mala ma juz prawie 2 lata wiec to wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem, sama sobie wyciagnie ze swojej torby pudelko z pudelka kromki i panie nie maja z z tym nic wspolnego - byleby tylko malej nie zabronily argumentujac ze niedlugo wszystkie dzieci....

Ps. edycja - mam tak male literki na monitorze ze zobaczylam cos czego nie bylo :oops: .... Twoja mala ma dopiero 13 miesiecy, ale mysle ze z miekkim chlebem sobie poradzi nawet jak nie ma jeszcze wszystkich zebow, a panie beda "musialy" tylko pudelko z torby wyjac i otworzyc ot wszystko, chyba daja rady co? A swoja droga od zawsze zastanawiaja mnie takie niereformowalne instytucje i ludzie w nich pracujacy...przeciez oni maja do czynienia z ludzmi a nie daja ani sobie ani swoim podopiecznym miejsca na odrobine indywidualnosci...
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-11-28, 21:12   

elenka, ma byc suche...

ja bym na wynos dawala ta w proszku co dziewczyny podawaly, a jak nie chcesz gotowca (no jakby nie patrzec maja suplementy i sa przerobione) to moze wygodne by byly platki ryzowe z Twoimi dodatkami? mleczka w proszku nie wydaja mi sie dobrym rozwiazaniem, zazwyczaj jest do nich cos dodawane.
z ciekawostek to kupilam wczoraj makaron jaglany - nie trzeba go gotowac ale potrzymac prawie gotujacej wodzie przez 5 min - jeszcze nie probowalam...
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
nigellla 
nigellla

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-28, 21:13   

elenka napisał/a:
to może po prostu ugotuj na wieczór kaszę orkiszową z płatkami owsianymi tak na 2 dni i rano zanoś, a one odgrzeją, nie może tak być?
joannasu napisał/a:
a chleb z ziarenkami i jakas zdrowa pasta?
okazał się,że nie mogę zanieść nic co jest zrobione w domu. może być jedynie pudełko kaszy (błyskawicznej bo przecież nie będą gotować :evil: )także dziękuję wszystkim za dobre rady.
Cytat:
przeciez oni maja do czynienia z ludzmi a nie daja ani sobie ani swoim podopiecznym miejsca na odrobine indywidualnosci...
zero indywidualnego podejścia.masówa. tym bardziej z jedzeniem "nie może jeść niech nie je" szkoda czasu na gotowanie, ale kinderczekolade, miaxi kingi, i inne syfy to do domku dają :evil: a mamie w biodra idzie :mryellow:
_________________
hxxp://ticker.7910.org/eng]
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-11-28, 21:14   

joannasu napisał/a:
a nie daja ani sobie ani swoim podopiecznym miejsca na odrobine indywidualnosci...
indywidualnosc to luxus dla wybranych :mrgreen: ;-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14