wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Staniątki k Krakowa na skraju Puszczy Niepołomickiej
Autor Wiadomość
ammounie 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-31, 19:01   Staniątki k Krakowa na skraju Puszczy Niepołomickiej

Chciałabym podzielić się z Wami info o niezwykłym miejscu, które nie jest co prawda wegetariańskie, ale jest otwarte na wegetarian. ( byłam tam raz z grupą wegetariańską i wszystkie posiłki były przyrządzane specjalnie dla nas, drugi raz sama przez 2 tygodnie i jadłam wszystko prosto z ogrodu :-) W domu rekolekcyjnym jest też kuchnia, można sobie również samemu gotować.

Można tam spędzić cudowne wakacje za bardzo niewiele ( ja płaciłam w sierpniu 40zł dziennie z pełnym wyżywieniem w pokoju jednoosobowym! ). Warunki są bardzo proste, ale miejsce jest niezwykłe i dużo atrakcji dookoła! ( m.in. stadnina koni tuż przy klasztorze, puszcza za ścieżkami rowerowymi, blisko do Krakowa, Wieliczki, Niepołomnic )

Dodam że Siostry są bardzo otwarte, nikogo do niczego nie namawiają. Mieszkanie w domu rekolekcyjnym nie wiąże się z uczestniczeniem w żadnych praktykach religijnych Sióstr, ponieważ żyją za klauzurą. Kto chce może oczywiście wstać rano na mszę o 6.30 w kościele obok klasztoru, ale to zupełnie dobrowolnie :-) Siostry nie oczekują też żadnej pomocy, ale zawsze są bardzo wzruszone gdy taką pomoc im się oferuje. Dla mnie pielenie grządek i zbieranie siana było wielką atrakcją ;-)

Zrobiłam nawet plakaty żeby pomóc Siostrom bo w klasztorze jest już ich tylko 16 a utrzymują się tylko z tego co same zrobią:

Potrzebujesz odpoczynku, spokoju, wyciszenia, chcesz w ciszy pobyć ze sobą? Czy może radośnie spędzić czas z rodziną? Chcesz spędzić czas na łonie natury - na spacerze w puszczy, pomagając siostrom w ogrodzie, pieląc grządki czy jeżdżąc konno? A może odwiedzić sanktuarium Łagiewniki, zwiedzić Kraków, Niepołomice czy Wieliczkę?

To wszystko możesz zrobić w Staniątkach gdzie na skraju Puszczy Niepołomickiej powstał w 1216 r. pierwszy na ziemiach polskich klasztor sióstr benedyktynek, a w Kościele klasztornym w bocznej kaplicy od przeszło siedmiu wieków patrzy na przychodzących do Niej Matka Boska Bolesna.

Klasztor otacza piękny ogród i sad, z którego na stół trafiają pyszne warzywa i owoce. Siostry częstuję też gości pysznym domowym serem, przetworami, miodem i jajkami od własnych kur. Stadnina koni jest tuż przy klasztorze a do Puszczy Niepołomickiej dotrzesz spacerkiem. Dzieci ucieszy pewnie gospodarstwo przyklasztorne w którym są krowy, cielaczki, kury i koty. A busy z Krakowa ( Mat bus ) dojeżdżają pod sam klasztor.

Siostry zapraszają do swojego domu rekolekcyjnego grupy, pielgrzymki, rodziny oraz osoby na indywidualne dni skupienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.benedyktynki.org.pl tel. (012) 2818058
Ostatnio zmieniony przez ammounie 2010-02-01, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewakotowska 
co robić?

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 21 Lis 2009
Posty: 73
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2010-01-31, 19:29   

Fajnie, że się chciałaś tym podzielić. Dzięki :-D
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-01-31, 20:40   

ammounie napisał/a:
ponieważ żyją za klauzulą
a nie chodzi przypadkiem o klauzurę?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ammounie 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-01, 20:58   

Lily napisał/a:
ammounie napisał/a:
ponieważ żyją za klauzulą
a nie chodzi przypadkiem o klauzurę?


Chodzi! Chodzi! ;-)

[ Dodano: 2010-05-10, 16:56 ]
Dołączam zdjęcia

[ Dodano: 2010-05-10, 16:58 ]
Dołączam zdjęcia

Dom rekolekcyjny .jpg
Plik ściągnięto 466 raz(y) 161,35 KB

Klasztor.jpg
Plik ściągnięto 446 raz(y) 43,08 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 14