wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Flaczki wegańskie
Autor Wiadomość
matwegetarian

Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-03-18, 21:00   Flaczki wegańskie

Składniki:
1,5 l bulionu warzywnego
paczka krajanki sojowej
1 cebula
1 por
pół selera
3 pietruszki
4 marchewki
2 ząbki czosnku
majeranek, czarny pieprz, 3 ziela angielskie, 2 liście laurowe
ciemny sos sojowy
natka pietruszki
olej do smażenia

Do ciepłego bulionu wrzucić krajankę sojową, pieprz, zioła, sos sojowy, posiekany czosnek. Cebule pokroić w kostkę i zeszklić na oleju. Por pokroić w plasterki, marchewkę i pietruszką w słupki. Cebulę i surowe warzywa dodać do bulionu, zagotować, następnie zwolnić ogień i dusić pod przykryciem ok. 20 minut. Podawać posypane natka pietruszki.
Znalezione na www.eko-food.pl
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-18, 21:07   

Flaczki to mi się wyjątkowo źle kojarzą.

Matwegetarian, może coś napiszesz o sobie, czy też mamy szukać info o Tobie na eko-food.pl ;-) ?
 
 
SKOLMAN_MWS 

Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-03-27, 02:24   

gosia_w napisał/a:

Matwegetarian, może coś napiszesz o sobie, czy też mamy szukać info o Tobie na eko-food.pl ;-) ?


Trochę szacunku. Przecież wkleił przepis z tej strony.
hxxp://www.eko-food.pl/pl/potrawy/flaczki-weganskie

Mnie nawet smakują te gotowe flaczki z orico:
hxxp://www.e-commerce.pl/Orico-Flaki-sojowe,37121.html
_________________
hxxp://www.youtube.com/user/skolman78
hxxp://www.youtube.com/user/skolmanXL
hxxp://www.stagevu.com/user/skolman_mws
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-27, 09:11   

SKOLMAN_MWS napisał/a:
Trochę szacunku. Przecież wkleił przepis z tej strony.

a gdzie brak szacunku w mojej wypowiedzi :shock: ?

Chodzi mi o to, że matwegetarian pojawił się na forum kilka razy, za każdym razem wstawiając przepis z tej samej strony. Wygląda jak reklama strony. Mamy przecież wątek "blog kulinarny wegański", gdzie podajemy linki do stron z przepisami wegetariańskimi i wegańskimi. Wystarczy raz napisać i już. A jeżeli ktoś chce podać przepis, który wypróbował i uważa, że jest wart spróbowania przez innych, to pisze o tym, jak zrobił, o swoich ewentualnych zmianach, jak mu smakowało, itp. Wtedy jest to "wartość dodana" - "zrobiłam z tego przepisu, uważam, że to i to warto zmienić" lub "zrobiłam z tego przepisu, jest super".
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-27, 09:32   

SKOLMAN_MWS, gosia_w ma rację. matwegetarian do tej pory pojawiał się na tym forum wyłącznie po to, by reklamować pewne strony. to mówi samo za siebie.
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2010-03-27, 10:02   

dziewczyny, SKOLMAN_MWS tez jest chyba tutaj głownie po to, żeby reklamować usługi hostingowe swojego kolegi.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-03-27, 11:19   

ja sobie myślę SKOLMAN_MWS, że jesteś tu nowy, przyjrzyj się panującym tu zasadom, nie ma co wyolbrzymiać. gdyby na każdym forum ludzie pomijali milczeniem bywa czasem bezczelną reklamę, to byłby śmietnik.
u nas też są osoby reklamujące swoje dzieła, ale są jak rodzina, znajdują również czas na pogawędki. to co gosia napisała, to już nic chyba nie trzeba uzupełniać, ma rację.
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
SKOLMAN_MWS 

Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 38
Wysłany: 2010-03-27, 18:47   

gosia_w napisał/a:

Matwegetarian, może coś napiszesz o sobie, czy też mamy szukać info o Tobie na eko-food.pl ;-) ?
SKOLMAN_MWS napisał/a:
Trochę szacunku. Przecież wkleił przepis z tej strony.
hxxp://www.eko-food.pl/pl/potrawy/flaczki-weganskie

a gdzie brak szacunku w mojej wypowiedzi :shock: ?


Przepisu musiałaś szukać nie wkleił ;)

Cytat:
Chodzi mi o to, że matwegetarian pojawił się na forum kilka razy, za każdym razem wstawiając przepis z tej samej strony. Wygląda jak reklama strony. Mamy przecież wątek "blog kulinarny wegański", gdzie podajemy linki do stron z przepisami wegetariańskimi i wegańskimi. Wystarczy raz napisać i już. A jeżeli ktoś chce podać przepis, który wypróbował i uważa, że jest wart spróbowania przez innych, to pisze o tym, jak zrobił, o swoich ewentualnych zmianach, jak mu smakowało, itp. Wtedy jest to "wartość dodana" - "zrobiłam z tego przepisu, uważam, że to i to warto zmienić" lub "zrobiłam z tego przepisu, jest super".


Bez przesady, na tej stronie przecież nie reklamują mięsa tylko to jest typowo wege strona.
Nie pomyślałaś o tym, że jak strona padnie to przepisu już nie będzie, a tak to jest na forum.
Fajnie i szkoda, że dopiero teraz o tym wszystkim nie napisałaś matwegetarianowi tylko mnie.
_________________
hxxp://www.youtube.com/user/skolman78
hxxp://www.youtube.com/user/skolmanXL
hxxp://www.stagevu.com/user/skolman_mws
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-28, 09:57   

SKOLMAN_MWS, to była moja druga prośba do matwegetariana o przedstawienie się. Fakt, mogłabym jeszcze priva napisać, rozważę to.

A tak przy okazji, nie pamiętam, żebym widziała Twoje przywitanie na forum.

Nie rozumiem Twojego argumentu, że strona mogłaby paść. Gdyby przyjąć takie założenie, że jakaś strona padnie, to trzeba by wklejać wszystkie przepisy z wege stron, tylko po co?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13