wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
agroturystyka niedaleko W-wy
Autor Wiadomość
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2009-04-21, 22:36   agroturystyka niedaleko W-wy

mam pytanie, może już było, ale nie znalazłam. może znacie i możecie polecić jakieś fajne gospodarstwo agroturystyczne albo coś w tym stylu niedaleko W-wy? chcielibyśmy pojechać z chłopakami w jakiś weekend - pokazać im jakieś zwierzęta typu koń, krowa, kura na żywo :lol: . bo oni strasznie miastowi są i takie stworzenia znają tylko z książek i tv :oops: . fajnie byłoby, gdyby był tam jeszcze jakiś przyzwoity nocleg i wegańskie żarcie :->
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-22, 22:03   

Niewiele pomogę bo my jak już wyjeżdzamy to raczej nie w okolice W-wy tylko trochę dalej, więc w pobliżu to nic nie znam. Ale też zauważyłam, że z reguły w gospodarstwach agroturystycznych to jednak nastawiają się bardziej na turystykę i rzadko tam zwierzaki można spotkać. Wyjątkiem jest Farfurnia w Zawadce Rymanowskiej gdzie hodują kozy. W pozostałych to tylko psy i koty widziałam. Ale po wyjeździe nad Biebrzę też mam plan, żeby częściej wyjeżdżać na weekend. Planuję nawet zakup przewodnika "Polska egzotyczna", o ciekawych miejscach we wschodniej Polsce. Dam znać jeśli coś tam znajdę.
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2009-04-22, 22:50   

Ag dzięki :-) . a dalej od W-wy coś fajnego możesz polecić?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-04-22, 22:52   

hxxp://www.goscinnawies.pl/szukaj.html
może Ci się przyda :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-23, 23:52   

Znajoma polecała mi Wiatrakowo w Kazimierzu Dolnym hxxp://wiatrakowo.pl/index.html Nie widzę tylko cen na ich stronie a to nieomylny znak, że jest drogo. Nie byliśmy tam jeszcze ale ja mam duży sentyment do Kazimierza (jestem z Lublina więc często tam bywałam w czasach licealnych i studenckich) i z chęcią wybrałabym się w te okolice.

Jesli Mazury wchodzą w grę to moi znajomi odremontowali tam starą szkołę i otwierają gospodarstwo agroturystyczne. Kury mają na pewno (kupuję od nich jajka eko) i uprawy ekologiczne ale czy jeszcze jakieś zwierzęta nie wiem. Zresztą zapytam z ciekawości kiedy zaczynają przyjmować gości.

Nad Biebrzą też było fajnie, tylko tam jedzie się ok. 3-3,5 h. Ale za to można obserwować ptaki (bociany, łabędzie, żurawie i mnóstwo gatunków, ktorych nie znam). Mieszkaliśmy w Dolistowie Starym, jeden z gospodarzy ma tam hodowlę krów ze Szkocji, nazwy nie pamiętam, ale przypominają jaki, o tak wyglądają:

MALG_IMG_7627.jpg
Plik ściągnięto 925 raz(y) 192,73 KB

 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2009-04-24, 10:46   

Ag, koniecznie napisz o znajomych :-) .
a nad tą Biebrzą, to w jakimś wege msc-u byłaś? bo mi zależy na wyżywieniu wegańskim bardzo.
a Kazimierz piękny - często rodzice mnie tam zabierali w dzieciństwie :-) . ale w tym wiatrakowie nic o jedzeniu nie piszą, albo ja nie znalazłam :-?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ag 


Pomogła: 45 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2008
Posty: 1127
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-24, 14:15   

Nad Biebrzą mieliśmy jedzenie wegetariańskie, tzn. bardzo dużo serów, jajka, sałatki, była zapiekanka z cukinią. Co do jedzenia wegańskiego to na pewno musiałabyś porozmawiać i najlepiej zaproponować jadłospis, tak jak na zjazd wegedzieciakowy.
Zuzanna Szymaniak, zlossan@wp.pl; 501 636 474, 085 716 17 48

Moje wrażenia są takie, że pani Zuzanna, która to prowadzi bardzo się stara i dba o gości, np.3r gotowała ekstra zupę dla Łukasza. Tak w ogóle to u nich jest tylko śniadanie i obiadokolacja ale nam to akurat odpowiadało bo wybieraliśmy się na wycieczki po okolicy. Na pierwszej wycieczce mielismy przewodnika, naprawdę super opowiadał o przyrodzie, pokazywał ptaki, żeremia bobrów.

Co jeszcze, pani Zuzanna ma 2 córki, młodsza ma ok. 1, 5 roku, starsza myślę że ok. 10-11 lat. Są 2 psy, kot. Kilka lat temu przeprowadziła się z mężem z Zielonki do Dolistowa, ale tego męża to ja nie widziałam więc wygląda na to, że sama teraz prowadzi działalność agroturystyczną.
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2009-04-24, 22:35   

Ag dzięki :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2009-04-26, 10:52   

Na terenie Mazowsza w ekologicznych gospodarstwach odbywaja się tzw.Otwarte Wrota czyli kiermasze ekologicznej żywności w połączeniu np. z jazda konną , pieczeniam chleba, oglądaniem zwierzątek itp. Może Cię to zainteresuje, niektórzy rolnicy mają też noclegi dla turystów, na tej stronce znajdziesz spis tych gospodarstw, szukaj w "ekoturystyka". Pod hasłem "kalendarz" jest spis spotkań na ten rok hxxp://www.ekolandwschodniomazowiecki.republika.pl/
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
yolin 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 513
Skąd: sudety
Wysłany: 2009-04-27, 18:03   

a Dolny Slask okolice Snieznika to jesli chodzi o odleglosc to ok?
jesli tak, to moge siebie polecic, mamy duzo miejsca, teren ogrodzony, mozna przyjechac nawet z wlasnym zwierzakiem , sami mamy 3 koty (jak narazie, ale moze bedziemy mieli do rozdania ...) w poblizu sa konie, krowy tez czasami widac, kozy, kaczki nad jeziorem, i wege zarcie ( a teraz mam nadzieje, ze to nie byla zbyt nachalna reklama :oops: ;-) )
www.wapiennik.net
_________________
To co dajesz swiatu, swiat zwraca ci.... madrosc ludzi wschodu
hxxp://miyo.rybczynski.net/
hxxp://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="hxxp://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="405" height="108"><param name="movie" value="hxxp://www.decobazaar.com/content.swf?a=863&k=-1&t=0&n=3&p=1" /><param name="quality" value="high" /><embed src="hxxp://www.decobazaar.com/content.swf?a=863&k=-1&t=0&n=3&p=1" quality="high" pluginspage="hxxp://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="405" height="108"></embed></object>
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2009-05-04, 22:52   

już po długim weekendzie, ale może jeszcze jakiś będzie ;-) dzięki dziewczyny :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-25, 00:50   

a my szukamy najlepiej niedaleko Poznania, fajnie jakby były zwierzaki...I najlepiej tanio, bo niestety nie mamy za dużo kasy na wakacje :-| Może coś kojarzycie? :mrgreen:
 
 
renka 
mama sama

Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 3354
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-25, 11:17   

Kasienka, PW wyslalam
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
hxxp://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
hxxp://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
hxxp://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

 
 
amanitka 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 28 Lut 2008
Posty: 552
Skąd: południe
Wysłany: 2010-05-26, 12:05   

kasienka, moi znajomi mieszkaja w mlynie wodnym w przepieknym miejscu, 45km na pn od poznania. organizuja splywy kajakowe i wypiekaja chleb.
nie dysponuja miejscami noclegowymi, mozna jednak rozbic namiot na ich terenie, jesli planujecie dłuzszy pobyt. zwierzat nie hoduja, ale zyje tam wiele dzikich zwierzat (fotki w galerii na stronie).

hxxp://www.nowymlyn.com/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-26, 13:01   

amanitka, dzięki, ale niestety z dziećmi nie pojedziemy pod namiot, Zuzia jest po dwuletniej chemioterapii i łatwo łapie wszelkie choróbska...renka, dostałam poszperam w necie jeszcze.

Na razie pisałam do yolin i czekam na info ;)
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2010-05-26, 13:05   

80 km od Posen, bezpośrednio nad jeziorem, i z końmi, może być? mogę pw wysłać jeśli bylibyście zainteresowani.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
karmelowa_mumi 

Pomogła: 41 razy
Dołączyła: 12 Sie 2009
Posty: 2305
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-26, 15:40   

Capri, mnie możesz wysłać? Mnie się marzy jakieś przyjazne wegetariańskie miejsce, a przynajmniej ekologiczne
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://wegedzieciak.pl]

ALL YOU NEED IS LOVE.... AND CHOCOLATE
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-26, 20:37   

Capricorn, poproszę :*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14