wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mleko w szkołach
Autor Wiadomość
Misscubitus 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-05, 07:46   

dziwny ten świat...
gdy czytam inne fora dla rodziców (chociaż to już właściwie moja niechlubna przeszłość :-P ), lub słucham ludzi u mnie w pracy to czasami czuję się trochę jak kosmitka :!:

Nie dość, że nie jemy mięsa, nie szczepimy dzieci to jeszcze zabraniamy jeść te przepyszne zdrowe danonki :evil: A teraz jeszcze to mleko!

Nasza pediatra (prywatna oczywiście, w przychodni prawie mnie zlinczowali) nie tylko nie zaleca picia mleka, a wręcz mi zakazała spożywania jakichkolwiek przetworów mlecznych przez kilka miesięcy, a ponieważ synek nadal zajada się mleczkiem mamusi, w naszej lodówce gości mleko sojowe lub śmietana owsiana.

Jeżeli jeszcze nie czytałyście książki "Miłość od poczęcia" Dr Ewy Pietkiewicz to gorąco polecam. Niestety nie można tej książki nigdzie dostać, bo wyczerpał się nakład :-(

Ale jak jeszcze jej nie macie, proszę o kontakt na priva, może jakoś temu zaradzę ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 10:02   

kurcze, veganką nie jestem, nabiał (ale prawdziwy) lubię, jednak takie wieści mnie przerażają...
 
 
Misscubitus 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-05, 10:08   

My też nie jesteśmy veganami, jednak okazało się, że mój synek miał tzw. sapkę, lub powiedzmy niewielki katarek, który często się powtarzał, Pani Dr stwierdziła, że przyczyną jest właśnie nabiał, który zjadam. Trochę byłam tym zaskoczona, bo moja babcia (i nie tylko ona) uważa, że w czasie karmienia piersią powinno się wypijać sporo mleka...

Ale synkowi katarek przeszedł i od 6 mc się nie pojawił...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 10:22   

Cytat:
uważa, że w czasie karmienia piersią powinno się wypijać sporo mleka...


stereotyp z dawnych czasów... w każdej aptece były wywieszki "matko! karmisz! pij 4 szklanki mleka!!"
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-09-05, 10:38   

ostatnio w tv słyszałam, że są strasznie niedobory mleka i że mleko powinno stanowić podstawę pożywienia :|
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-05, 11:05   

kurcze, mnie najbardziej mierzi to, że ten mlekopodobny syf tak lansują o z mlekiem to nic wspólnego nie ma poza kazeiną i kolorem...
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-09-05, 19:34   

Misscubitus napisał/a:
śmietana owsiana

wow, o tym to pierwszy raz słyszę :) Jak to smakuje?
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2007-09-06, 18:59   

Też jestem ciekawa :-) . Znam vegański majonez (smaczny), ale vege śmietany ani jogurtu w Lublinie ni ma :-(
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
zojka3

Pomógł: 30 razy
Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1916
Wysłany: 2007-09-13, 07:52   

Mialam taką śmietankę: hxxp://www.ekosfera.pl/cgi-bin/shop.pl?id=1101&sid=&pin=&mod=03&towar=196533&pt=&lang=pl-pln&pdo=01&psz=11527&pcz=
Zadna rewelacja, zupełnie bez smaku, zabiela tak sobie. Ciężko się rozprowadza. Osobiście wolę się bez niej obejść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12