wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zostań ekoistą:-)
Autor Wiadomość
dorota_1988 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-16, 21:57   Zostań ekoistą:-)

Ciekawy artykuł, chociaż pewnie dla większości forumowiczek i forumowiczów to nic nowego:-)

Cytat:
Anglicy mają takie powiedzenie: jesteś tym, co jesz. Zdecydowanie lepiej jeść rzeczy zdrowe, naturalne, bez konserwantów, barwników i w ogóle sztuczności. Nawet jeśli to znaczy droższe. Bo z jedzeniem jest jak z perfumami - nie chodzi o to, aby wylać na siebie dużo, tylko aby te kilka kropel rzeczywiście dobrze pachniało.

Jeśli chcesz być zdrowy, kupuj zdrowe jedzenie. Zdrowe, czyli jakie? Jest taki film "Śpioch", w którym Woody Allen gra wybudzonego z hibernacji właściciela ekologicznej knajpki Happy Carrot. Po przebudzeniu prosi o kiełki pszenicy, organiczny miód i proteinowy batonik. Naukowcy z przyszłości nie rozumieją, dlaczego ten dziwak uważa takie jedzenie za zdrowe. Czyżby w jego czasach nie znano smażenia w głębokim tłuszczu? Ani steków, ciastek z kremem, krówek?

Często dowiadujemy się, że jedzenie, które dotąd było zdrowe jak nie wiem co, jest właściwie złe i szkodliwe, fuj. Wszystko zależy od tego, ile konkretny producent wyda na badania i opinie "niezależnych" naukowców. Tak było kiedyś z masłem i margaryną, także z rafinowanym cukrem.

W USA i Europie Zachodniej zapanowała moda na jedzenie mało przetworzone, pochodzące z małych rodzinnych upraw i hodowli, ekologicznie opakowane. Myślę, że ta moda jest fajna i że przyjmie się w Polsce. Przynajmniej powinna. Oto niektóre z jej założeń:



hxxp://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,5852807,Zostan_ekoista.html
 
 
agus 


Pomogła: 44 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1050
Skąd: Biała Podl./So'ton
Wysłany: 2010-07-17, 22:37   

Ciekawy artykuł. :)

A przy okazji wzmianki o Anglikach tak mi się nasunęło, że może i mają to powiedzenie, ale wyobrażenie o tym, co jest zdrowe, jest bardzo względne... Na przykład ulotka promująca akcję "pięć porcji warzyw i owoców dziennie" za porcję owoców uważa brzoskwinie w puszce zalane syropem cukrowym... A frytki to przecież ziemniaki pokrojone w paseczki...
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-07-17, 22:44   

agus napisał/a:
frytki to przecież ziemniaki pokrojone w paseczki...

no a nie? :shock: ;-)
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-18, 09:42   

Nie wiem, na ile w tym prawdy, ale słyszałam, że z naszym wejściem do Unii, o ileś tam procent wzrosła liczba konserwantów dopuszczonych w żywności. Niekoniecznie zdrowych, ale dopuszczalnych. I teraz można hulać, bo nikt nam nie zabroni :roll:
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2010-07-20, 18:11   

agus napisał/a:
A frytki to przecież ziemniaki pokrojone w paseczki...
a chipsy paprykowe to już warzywna esencja zdrowia ]:->
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12