wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Projektujemy ekologiczny ogród
Autor Wiadomość
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-22, 10:42   Projektujemy ekologiczny ogród

hxxp://www.ekorodzice.pl/projektujemy_ekologiczny_ogrod,27,31,702.html

(Jak ja nie lubię nadmiernie strzyżonych trawników... )
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-22, 10:57   

Ja bym się jednak nie do końca zgodziła z tym koszeniem - mój mąż nie przepada chyba za koszeniem, efekt jest taki, że koniczyna w niektórych miejscach całkiem wygłuszyła nam trawę, a jest strasznie ekspansywna i włazi na wszystkie grządki warzywne i strasznie trudno się jej pozbyć. Jednym ze sposobów walki z chwastami jest właśnie częste koszenie trawnika, na bardzo krótko. Poza tym jak trawa zakwitnie to też się rozsiewa nie tam gdzie chce się ją mieć - mnie np. wlazła we wrzosy i w lawendę i w efekcie kilka wrzosów po prostu padło :-| . Także raczej jestem jednak zwolenniczką pielęgnacji przez koszenie (nie używamy żadnych nawozów do trawnika - fakt nie jest piękny, można przecież rozrzucić troszkę takiej posiekanej trawy - nie pamiętam, jak to się nazywa). Niestety nie potrafię nawet zapalić kosiarki (nie śmiejcie się, nie ja jedna), a podkaszarki, o której marzyłam użyłam ze 3 razy na krzyż, bo elektryczna jest niewygodna.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2010-07-22, 11:03   

ja staram się kosić bez pojemnika, to wzmacnia trawę no i odpada problem co z nią później zrobić
no ale jak nie mam czasu i jest za długa do niestety po ptakach, a jestem jedyną osobą w moim stadzie która lubi kosić, reszta się zawsze miga i wybiera inne prace domowe :mrgreen:

koniczyny i innych chwastów mam w trawniku mnóstwo, ale wcale nam to nie przeszkadza :-)
ogólnie w tym roku chwastów mam wszędzie pełno - nie mam czasu ani siły na pielęgnację ogrodu :-/
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-07-22, 11:11   

My mamy baaaaardzo stary ogród, w którym byłoby mnóstwo do zrobienia, ale póki co nie ma czasu, środków ani sił. Trawnik jest totalnie dziki. Tzn. BARDZO nierówny, ze starą, dziką trawą i mnóstwem chwastów. Kosimy zwykle bez kosza. NIe przejmuję się, grunt, że jest wspaniałe miejsce by wypocząć, zaprosić znajomych, by dzieci mogły się pobawić. I osobiście bardzo podobają mi się takie lekko "zdziczałe" ogrody. Jak już się wezmę za to co mam, będę chciała zachować jego stary i niepoukładany charakter ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12