wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Artykuł o wegetarianizmie i prawie wegetarianizmie:)
Autor Wiadomość
dorota_1988 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-23, 21:00   Artykuł o wegetarianizmie i prawie wegetarianizmie:)

M.in. o wegetarianizmie, Rzeczpospolita.:
Cytat:
Trzeba sobie uświadomić, że cierpienia na poziomie podstawowym, uczucia strachu czy bólu są porównywalne między ludźmi i innymi ssakami. Człowiek różni się od innych ssaków częściami mózgu odpowiedzialnymi za inteligencję, ale ta część mózgu, która odpowiada za doznania, zwana układem limbicznym, jest bardzo konserwatywna. Nie zmienia się tak łatwo w zależności od gatunku, np. znany amerykański neurobiolog Kent C. Berridge nie dostrzega funkcjonalnie istotnej różnicy między układami limbicznymi szczura i człowieka. Jeśli cierpienie, ból, panika są złe dla nas, to są tak samo złe dla wieloryba, szczura, świni, goryla.


hxxp://www.rp.pl/artykul/506229_Bycie_wegetarianinem_to_wymog_etyczny_.html

Niestety całość jest niedostępna:(

O szkodliwości czerwonego mięsa, Wprost.
Cytat:

Ludzie kiedyś zmądrzeją i przestaną jeść mięso, które powoduje liczne choroby i doprowadza nawet do wojen, bo hodowla zwierząt wymaga większych powierzchni pastwisk niż uprawa roślin - przekonywał ponad 2 tys. lat temu Sokrates w traktacie "Państwo" Platona. Mięso nie jest dobre dla naszego gatunku - uważali Mahatma Gandhi i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Albert Schweitzer. Osiemnastowieczny filozof Jean Jacques Rousseau twierdził, że ludzie, którzy nie jedzą mięsa, są mniej agresywni. Amerykański naukowiec i polityk Benjamin Franklin wspominał, że największą bystrość umysłu zaczął wykazywać, gdy przestał jeść czerwone mięso.


hxxp://www.wprost.pl/ar/?O=78007
 
 
daria 


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 19 Lis 2007
Posty: 4783
Wysłany: 2010-07-23, 21:04   

albo mi się wydaje, albo ten tekst już tu ktoś wklejał ;-)
_________________
wariatka!
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-07-23, 21:09   

daria napisał/a:
albo mi się wydaje, albo ten tekst już tu ktoś wklejał ;-)
Ja to widziałam u Alispo na fb ;) oraz czytałam całość w Rzeczpospolitej papierowej. Świetny wywiad, polecam.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Pączuś 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 21 Lut 2010
Posty: 362
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-24, 13:07   

Czytałam go w wersji papierowej, baaaardzo polecam.
naprawdę sensowny artykuł, a takich ostatnio mało.
_________________
hxxp://kobietaintymnie.pl/suwaczki.html]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2010-07-24, 13:11   

Nie czytałam jeszcze, ale chciałam powiedzieć, że R. ostatnio spotkał się ze starszym sporo kolegą, który leczył się na różne dolegliwości typu nadciśnienie itp. Ostatnio pojechał na Kaszuby na wczasy wegetariańskie i przekonywał R, że to naprawdę b. zdrowa dieta. Nie wiem, czy on nie wiedział, czy zapomniał, że R. nie je mięsa od bardzo, bardzo dawna :mryellow: I w ogóle odstawił leki i ma przeświadczenie, że niepotrzebnie je brał tyle czasu, zamiast zmienić sposób odżywiania. No super.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-24, 14:37   

kofi napisał/a:
I w ogóle odstawił leki i ma przeświadczenie, że niepotrzebnie je brał tyle czasu, zamiast zmienić sposób odżywiania. No super.


Rany, człowiek doznał oświecenia! Przekonał się na własnej skórze, że działa. Fajnie.
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
gzyra 


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-09, 00:09   

hxxp://tinyurl.com/39cbps2]Na tej stronie możecie przeczytać ten wywiad w całości.
_________________
hxxp://forum.empatia.pl • hxxp://empatia.pl • hxxp://www.facebook.com/EmpatiaPL • hxxp://wegetydzien.pl • hxxp://weganizm.org
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12