wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
śniadania na ciepło i zarazem słono
Autor Wiadomość
Pinia 
Agata

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2010-10-07, 11:12   śniadania na ciepło i zarazem słono

Prosze pomóżcie. Mój syn nie znosi dań na słodko (w przeciwieństwie do córki i męża). Robię na zmianę jaglaną z masłem i gryczaną posypaną kozim serem. Czasem jakieś placki, omlet. Ale w tygodniu potrzebuję czegoś na szybko (kasza). Może macie sprawdzone patenty, bo mi już słabo od tej monotonii i chyba gorzej ją znosze niż dziecko...
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-07, 11:13   

A jaglana z warzywami?
 
 
Pinia 
Agata

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2010-10-07, 11:16   

Nie robiłam.

[ Dodano: 2010-10-07, 11:30 ]
Troche z ciężki mi sie wydaje jak na śniadanie (znalazłam przepisy z podsmażanymi warzywami). Ale natknęłam się na pomidorową kasze i ją wypróbuję.
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-07, 11:55   

Ja gotuję jaglaną z marchewką albo z brokułami. Pod koniec gotowania dodaję trochę suszonego tymianku. Na talerzu polewam oliwą.
 
 
Pinia 
Agata

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2010-10-07, 12:00   

Marchewka w kostkę? tarta chyba ma zbyt dużą szansę zrobić się bełtem. Spróbuję, dzięki. A może jeszcze jakiś patent na kaszę kukurydzianą?
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-07, 12:06   

marchewkę kroję w półplasterki, bo tak mi najwygodniej. Robiłam jeszcze z pieczoną dynią (dynia pieczona na kolację w większej ilości, gotuję kaszę, dodaję pod koniec gotowania, żeby się ogrzała). Wtedy jest szybciej, nie trzeba rano kroić warzyw. Można też gotować ze świeżą dynią.
Można dawać więcej warzyw - np. wczoraj miałam jaglankę z dynią i brokułami oraz z marchwią i dynią.
Można przetestować różne zestawienia, dla mnie istotny smakowo jest dodatek ziół i oliwy lub oleju lnianego zimnotłoczonego.
Kuku nie gotuję, tylko w mieszance z jaglanką.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-10-07, 12:35   

Może przetestuj polentę (można zrobić poprzedniego dnia do obiadu) a pokrojoną w plastry rano zapiec np. z pomidorem, ziołami lub jeśli używasz z serem albo podać z ulubionym sosem czy duszonymi warzywami.

U mnie też śniadaniowo sprawdzały się zupy. Na śniadanie możesz przygotować coś jak zupa z warzyw, które lubicie z dodatkiem kaszy kukurydzianej (jeśli przygotujesz dzień wcześniej, to rano tylko odgrzewasz)
 
 
Pinia 
Agata

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 25
Skąd: Warszawka
Wysłany: 2010-10-07, 12:48   

Polenta mi sie źle kojarzy ale może rzeczywiście się przemogę. Kilka razy robiłam eksperymenty z przepisami z internetu wziętymi "na wygląd" i nie były to udane próby. Muszę poeksperymentować z posypkami - robiłam już coś na kształt gomasio i była to miła odmiana dla kaszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13