wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mundurki cd
Autor Wiadomość
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 12:12   

a powiedzcie bo się nie orientuję, religia jest wliczana do średniej ocen?
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 12:28   

taka idea zaistniała, ale czy przeszła to nie mam pojęcia...
nas za rok czeka zerówka dopiero ;)
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2007-09-04, 12:38   

U Karolinki w szkole mundurki mają być dopiero od listopada.

Witaj Gaja, czy to TY? :-)
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
pepper 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 330
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2007-09-04, 18:02   

Wydaje mi się, że sprawa mundurków w polskich szkołach została przedstawiona opinii publicznej (rodzicom) w niewłaściwy sposób i teraz głównie mówi się o koszcie mundurków, niewystarczającym i pospiesznym ich przygotowaniu i o tym, że ograniczają one wolność dzieci i młodzieży w kwestii ubioru i tak dalej. Tymczasem mundurek to tylko element całej strategii szkoły i systemu nauczania. Jak jest w szkole średniej w Irlandii i jak w niej wygląda dyscyplina możecie przeczytać na pewnym blogu :mryellow: Swoją drogą ciekaw jestem czy nie staną wam włosy dęba.
hxxp://pendragon.blog.onet.pl/2,ID250467268,index.html]Zapraszam
_________________
www.around-ireland.com
 
 
adriane 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2007-09-04, 18:24   

Widziałam dziś tylko jednego ucznia jakiejś podstawowki w "mundurku": paskudna kamizelka z wielką tarczą :-> Dziewczynki sobie w tym nie wyobrażam w ogole :-|
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-09-04, 19:25   

u nas jak zwykle nikt nie wie nic

w poniedziałek dowiedziałam się, że kamizelki już nieaktualne, teraz ubieramy się na biało granatowo. nie muszą byś koszule !!!!, mogą być teszirty, na to granatowa bluza

ale to tylko stan przejściowy, po radzie rodziców będzie wiadomo co dalej

Piotrek zakupił dzisiaj 4 białe podkoszulki, bo szymek powiedział, że pani wychowawczyni będzie obniżać ocenę ze sprawowania, a on i tak nie ma najwyższej
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-09-04, 20:16   

u nas też nic nie wiadomo. Jutro ma być kolejny pokaz kolejnych propozycji - oczywiście, o bardzo przyjaznej rodzicom porze (12.00).
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-09-20, 21:44   

Zawożę córkę do przedszkola autobusem i na trasie mamy 2 gimnazja i szkołę średnią i...nic młodzież wciąż bez uniformów hasa...czyżby burza w szklance wody :-P
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 21:47   

ano na to wygląda. Romana Wielkiego niet to i dyrektorzy popuścili. w niektórych szkołach oficjalnie zrezygnowano z mundurków a w niektórych nie zdążono ich uszyć ;)
 
 
mossi 


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2010
Skąd: Sari/Wro
Wysłany: 2007-09-20, 22:18   

w szkołach średnich nie trzeba nosić zalezy jak szkoła sobie życzy. A niekoniecznie musisz rozpoznać te mundurki :roll: w mojej byłej szkole mają kamizelki dżinso podobne takie szmaty :-/ i pewnie wstydza sie w tym łazić i w szkole zakładają...
_________________
Ja chcę dobrze ale nie udaje mi się to jak Kaliszowi dieta
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-09-21, 08:51   

u nas totalna szmata, coś a'la bistor z lat 80, i z tego uszyta przeohydna kamizelka, za którą musiałam zapłacić 41 zł.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-09-21, 09:05   

u nas na razie całyczas biały podkoszulek i granatowa bluza
decyzja co dalej ma być podjęta na Radzie Rodziców, do której zostałam wybrana :evil: podczas tajnego głosowania w klasie IVc, więc dowiem się co dalej z pierwszej ręki i będę miała jakiś na to wpływ
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
puszczyk 


Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 5319
Wysłany: 2007-09-21, 09:38   

Kamil będzie miał jeansową kamizelkę, na razie była przymiarka.
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-21, 11:31   

rosa napisał/a:
i będę miała jakiś na to wpływ

no właśnie to jest chyba pozytywny aspekt członkostwa w RR. To nie jest tak, że się sami rodzice zgłaszają?
Widziałam dzieci z pobliskiej szkoły, mają "mundurki" w postaci szytych z prostokąta, polarowych kamizelek. Oczywiście wszyscy kupili za duże, żeby na dłużej wystarczyło...Jak to wygląda... :roll: :-?
_________________

 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-09-21, 13:38   

frjals napisał/a:
To nie jest tak, że się sami rodzice zgłaszają?


można się samemu zgłosić, ale zazwyczaj jest las rąk. można zgłosić kogoś, więcej niż jedną osobę, jest głosowanie (tajne) i protokół itd.

frjals napisał/a:
Widziałam dzieci z pobliskiej szkoły, mają "mundurki" w postaci szytych z prostokąta, polarowych kamizelek. Oczywiście wszyscy kupili za duże, żeby na dłużej wystarczyło...Jak to wygląda... :roll: :-?


polar lepszy niż bistor jak u Capri, ja po trzech tygodniach prania na okrągło białych podkoszulek (nie jestem dobra w praniu zaplamionych, usmarowanych kredkami i długopisem białych rzeczy za pomocą orzechów), wolałabym kamizelkę.
chociaż może dzisiaj skoczę do ciucha, zerknę, ale na białe chłopięce bluzki w miarę niezniszczone to jeszcze nie trafiłam :-)

[ Dodano: 2007-09-25, 09:00 ]
byłam wczoraj na zebraniu rady rodziców (3h), kwestię mundurków poruszaliśmy a jakże by nie. u nas w tym roku zostanie podkoszulka biała i coś granatowego lub czarnego na wierzch.
a w przyszłym roku się zobaczy czy jeszcze trzeba będzie

ale udało mi się rzucić pomysł, że może by zrobić jeden dzień bez granatu i bieli, inni rodzicom podchwycili, i pani dyrektor razem z innymi nauczycielami przedyskutuje

są jednak rodzice i dzieci którym idea posiadania mundurków bardzo się podoba i np dwie drugie klasy uszyją sobie jakieś jednakowe biało-granatowe chałaty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12