wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasztet z cieciorki
Autor Wiadomość
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-01, 17:26   Pasztet z cieciorki

cieciorka już się moczy, więc proszę o przepis :)
Jeżeli nikt nie będzie miał to proszę o usunięcie tematu.

Na opakowaniu z cieciorką jest opis taki, namoczyć, ugotować i zmielić cieciorkę z usmażonymi marchewką, cebulą, selerem, sól, pieprz i zapiec w piekarniku. Biednie troszkę, ale jak się nic nie pojawi zrobię jak napisane. Tylko nie wiem jakie proporcje, ile w piekarniku, itd...
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-12-02, 00:45   

Przyznam, że nie robiłam pasztetu z cieciorki ale można przetestować.
Cieciorkę ugotowałabym (oczywiście część takiej surowej namoczonej można przerobić na falafele) do ugotowanej dałabym ugotowaną jaglaną, ugotowanego selera (można pewnie marchewkę i pietruszkę), podsmażonego pora i/ lub cebulkę z czosnkiem, zmielone pestki np dynia, słonecznik + sól, oliwa, słodka papryka, pieprz np ziołowy. Wszystko zmielić/ przepuścić przez maszynkę i do pieca (zależnie od piekarnika 40 - 60 min, testem jest patyczek np do szaszłyków a jak masa za mało wilgotna dodałabym gluta z siemienia)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-02, 00:48   

Cieciorka się dobrze lepi :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-02, 11:56   

Agnieszka dzięki wielkie :) Zjadłem dużo przed samym pieczeniem, po upieczeniu jeszce więcej - mało zostało :P
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2007-12-02, 12:57   

Bardzo mi miło tym bardziej że nie robiłam cieciorkowego a podana improwizacja sprawdziła się :-)
Zawsze masę z gotowanych ziaren możesz odłożyć, dodać oliwę, ulubione zioła np natkę pietruszki, zmielony sezam, przeciśnięty czosnek itp i masz pastę kanapkową lub farsz do czegoś.
Jak robię pasztety na specjalne okazje czasem w masie zatapiam ugotowaną w całości marchewkę, paski papryki, warstwę uduszonych pieczarek i na stole po pokrojeniu w plastry wygladą efektowniej
 
 
vlada 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 671
Wysłany: 2007-12-03, 14:53   

Ja czasami robię pasztet z ciecierzycy. Wrzucam do miksera to co mi wpadnie pod rękę, i czasami są to ugotowane warzywa, czasami nasiona, orzechy, czasami zboże, pomidory, ew. koncentrat itp.

Znalazłam w swoich przepisach coś takiego. Autora nie jestem w stanie podać :-/
Humus z ciecierzycy
25 dag ciecierzycy (cieciorki), 3 ząbki czosnku, 2 cytryny, 10 dag pasty sezamowej - tahini, pęczek natki pietruszki, sól, pieprz i zioła do smaku
Ciecierzycę namoczyć na parę godzin i gotować tak długo, aż ziarna będą miękkie. Zmielić na masę i dobrze wymieszać z pozostałymi składnikami: zmiażdżonymi ząbkami czosnku, sokiem wyciśniętym z cytryn, pastą tahini ewentualnie kilkoma łyżkami oleju tłoczonego na zimno, posiekaną natką pietruszki, solą, pieprzem i innymi przyprawami. Pasta jest doskonała do ciemnego razowego chleba.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]hxxp://www.maluchy.pl]
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2007-12-12, 21:44   

humus rules :-P
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Silverka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 178
Wysłany: 2007-12-20, 08:34   

ja robie kotleciki z ciecierzycy ;)

Latwe a bardzo pyszne.

- 20 dag ciecierzycy
- 2 cebule
- 1 jajko
- natka

Ciecierzyce namoczyc na noc i ugotować. Cebule i natke drobrno pokroic. Zmiksowac wszystko. Dodac jajko (mozna takze bez tak samo sie lepi). Formuowac kotleciki. Powinno wyjsc kolo 8-9 ;)
 
 
milka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 285
Skąd: fr
Wysłany: 2008-09-24, 10:55   

Wlasnie cieciorka sie moczy, takze zrobie wg Waszych przepisow moj pierwszy pasztet :-) Zobaczymy
Malroy, to chyba mamy to samo opakowanie cieciorki bo na moim jest ten sam przepis na pasztet :-D

[ Dodano: 2008-09-24, 21:30 ]
No i zrobilam :-) Pycha :!: Dodalam cebule, czosnek i marchewke podsmazona i troche kaszy gryczanej z obiadku, super smaczne.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
magcha 
A to Futro właśnie


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 1007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-26, 11:01   

Agnieszka napisał/a:
Przyznam, że nie robiłam pasztetu z cieciorki ale można przetestować.
Cieciorkę ugotowałabym (oczywiście część takiej surowej namoczonej można przerobić na falafele) do ugotowanej dałabym ugotowaną jaglaną, ugotowanego selera (można pewnie marchewkę i pietruszkę), podsmażonego pora i/ lub cebulkę z czosnkiem, zmielone pestki np dynia, słonecznik + sól, oliwa, słodka papryka, pieprz np ziołowy. Wszystko zmielić/ przepuścić przez maszynkę i do pieca (zależnie od piekarnika 40 - 60 min, testem jest patyczek np do szaszłyków a jak masa za mało wilgotna dodałabym gluta z siemienia)

Boski! Zrobiłam, zjedzone :lol:
_________________
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
To jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo.
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-02-11, 17:38   

Agnieszka napisał/a:
Przyznam, że nie robiłam pasztetu z cieciorki ale można przetestować.
Cieciorkę ugotowałabym (oczywiście część takiej surowej namoczonej można przerobić na falafele) do ugotowanej dałabym ugotowaną jaglaną, ugotowanego selera (można pewnie marchewkę i pietruszkę), podsmażonego pora i/ lub cebulkę z czosnkiem, zmielone pestki np dynia, słonecznik + sól, oliwa, słodka papryka, pieprz np ziołowy. Wszystko zmielić/ przepuścić przez maszynkę i do pieca (zależnie od piekarnika 40 - 60 min, testem jest patyczek np do szaszłyków a jak masa za mało wilgotna dodałabym gluta z siemienia)

w piekarniku, jak nie bedzie dobre to juz Wam nic nie napisze bo moj J. ma tak dosyc wege pomyslow moich :oops: ze mi pewnie zabierze laptopa :evil:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-11, 19:13   

pisz jak wyszło
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-02-11, 19:45   

pasztet wyszedl slodki. dodalam platkow owsianych namoczonych wczesniej i troche maki kukurydzianej.

[ Dodano: 2009-02-11, 21:37 ]
a i groszku swieżego (marchewka cebula czosnek). humus nie wyszedl, ale juz nie mialam sily, Pola caly czas na rekach bo chora, ufff
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-12, 17:10   

a że słodki to dobrze czy źle (jak wolicie na ostro może musztarda, chrzan, ćwikła, jakiś ulubiony ostry sos)
dodatek słodkich warzyw: marchewka, pietruszka..., zazwyczaj podkreśla smak słodki
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-02-12, 17:23   

Agnieszka,nie no fajnie ze slodki :lol: a chrzan zetrzec i do srodka dodac czy osobno? o jaka bym byla wdzieczna za przepis na fajny sos - zupelna noga na tym polu jestem.

[ Dodano: 2009-02-12, 17:24 ]
do humusu dodalam za duzo cytryna i czosnku - mozna go jakos uratowac?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
Jagula 
matka-nomadka


Pomogła: 64 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 3207
Wysłany: 2009-02-12, 17:39   

Manu napisał/a:


[ Dodano: 2009-02-12, 17:24 ]
do humusu dodalam za duzo cytryna i czosnku - mozna go jakos uratowac?
dodając znowu cieciorke i tahini, możesz też poczekać- jak się przegryzie może się smak poprawi ;-)
ostatecznie dodaj natkę pietruszki albo nasionka
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]

hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://podniebnekorytko.blogspot.co.uk]Když se doma vaří, tak se dobře daří.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2009-02-12, 23:40   

chrzan zastosuj jako smarowidło (zależnie jak używacie może być kupny choć najczęściej ma w składzie mleko/śmietanę i cukier) albo zetrzyj i dopraw wg swojego smaku

chrzan fajnie się komponuje do sosów typu beszamel (robię na mleku zbożowym) i podgrzany pokrojony w plastry pasztet z naszymi wariantami nt jadamy (ostrością wersja łagodna)
Nie jestem fanem tradycyjnego beszamelu stosuję więc dodatki chrzan/ koperek/kapary/ szczypiorek czyli to, co mam pod ręką/ w lodówce

będąc w Gdańsku jadłam super dipy sojowe myślę, że mogą pasować (dla fanów ostrości podprawić mocno)
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-02-20, 11:34   

Agnieszka napisał/a:
będąc w Gdańsku jadłam super dipy sojowe

no ja tez :-D , ale mi nie wychodzi:( najchetniej ogorasy kwasne bym jakos dodala ale u nas nie ma :evil:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-05, 19:00   

Kotlety wyszły u mnie pyszne. Mniam, mniam :lol:
 
 
Manu 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1128
Skąd: Austria
Wysłany: 2009-03-05, 22:22   

agaB, a smazylas czy pieklas w piekarniku? nie lubie smazycc a mam wlasnie w ldowce na jutro druga porcje zmielonej cieciorki z ktora zastanawiam sie co zrobic
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]....hxxp://www.tickerclub.com/]
Nagradzanie jest postmodernistyczną wersją kary.
<object width="88" height="31"><param name="movie" value="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf"><embed src="hxxp://ecosia.org/_images/banner/ecosiaEn88x31.swf" width="88" height="31"></embed></object>
 
 
agaB 

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 20 Gru 2008
Posty: 767
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-10, 22:18   

smażyłam na oleju ryżowym
 
 
nieznajowa


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 204
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-31, 08:54   

Pasztet z ciecierzycy i słonecznika
Przepis powstał po przejrzeniu iluś tam różnych przepisów na pasztety, pasty i kotleciki z ciecierzycy, soi i pestek... Żaden mi się do końca nie spodobał więc powstało coś takiego:
- kubek ciecierzycy
- trochę ponad kubek (30 dg) pestek słonecznika
- kilka orzechów włoskich
- ze 3 łyżki płatków owsianych
- kilka suszonych śliwek
(Wszystkie powyższe składniki namoczyć na kilka godzin, śliwki na chwilę)
- 1 przesmażona cebula i kilka pieczarek
- 3 małe pomidory
- 4 łyżki oliwy z oliwek
- 4 łyżki bułki tartej
- 3 łyżeczki zmielonego siemienia lnianego
- trochę chilli
- pół łyżeczki lub trochę więcej słodkiej papryki
- bazylia
- gałka muszkatalowa
- kolendra
- sól (niecała łyżeczka)
- pieprz
- 5 ząbków czosnku
- troszkę imbiru
Ponieważ w masie nie ma nic surowego, można sprawdzić po wymieszaniu czy jest dobrze doprawiona i ewentualnie dodać przyprawy.
Ugotować ciecierzycę (20 minut w gorącej, lekko osolonej wodzie), dodać wszystkie składniki poza śliwkami, wymieszać, zblendować (ja blendowałam z dodatkiem wody, żeby łatwiej się blendowało), dodać pokrojone w kawałeczki śliwki, przełożyć do 2 wysmarowanych margaryną i obsypanych bułką tartą keksówek, obsypać ziarnem słonecznika, piec 50 minut w temp 180 st.

Mnie baaaardzo smakuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 12