wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EKO zlobek
Autor Wiadomość
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-15, 11:07   EKO zlobek

Witam Was cieplo :)

Sluchajcie, dlugo zmagam sie z problemem zlobkowym w mojej okolicy. Mam poltoraroczne dziecko i wciaz nie znalazlam miejsca ''idealnego''. Wiem wiem, idealow nie ma, ale ja nie moge znalezc nawet miejsca ktore akceptowaloby wegetarianizm mojej corki czy tez jej alergie pokarmowe :( W obecnym miejscu jestem alienem, bo przynosze malej w pudelku suszone owoce i nie pozwalam by dostawala ciasto czekoladowe na podwieczorek, jestem potworem bo KAZE podawac jej ziola czy wode, a nie slodkie soczki "ktore dzieci tak lubia"....

tych problemow jest cala masa....

usiadlam.przemyslalam. chyba podjelam decyzje... otworze sama takie miejsce :)

Stad bede potrzebowala Waszych porad. Co dla Was jest najwazniejsze, na co zwracacie uwage zapisujac dzieci do zlobko/przedszkoli itp.

Marzy mi sie miejsce o charakterze montessorianskim, moze nie calkiem wege (bo wiem ze zapotrzebowanie moze nie byc az tak duze), ale z opcja pelnowartosciowych posilkow wegetarianskich/weganskich. Ze zdrowa zywnoscia z ekologicznych upraw, z ciepla atmosfera... Z drewnianymi zabawkami i nietoksycznym maskotkami. Zalezy mi na domowej atmosferze, ale takze na profesjonalnym podejsciu do dzieci.
Sama mam wyksztalcenie kierunkowe, aczkolwiek bede intensywnie poszukiwac wykfalifikowanej kadry.

Dziewczyny wszelkie pomysly mile widziane. Zalezy mi naprawde na fajnym miejscu. Ze wzgeldu na corcie, mysle na razie o dzieciach do 3 lat, ale w perspektywie tez i starsze.

Moze macie jakies namiary na fajny catering wege?

Dziewczyny otwierac czy nie otwierac?

HELP

Pozdrawiam cieplo :)
 
 
ELA 
kwiat bzu

Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: wieś, okolice Szczecina
Wysłany: 2011-01-15, 11:35   

A w jakim mieście chcesz to otworzyć..:) MYŚLę ze fajnie by było tez wziąść pod uwagę dzieci alergiczne bo tych jest niemało..choć to moze być dodatkowe utrudnienie:)
JA myśle ze otwierać ;-) choć trzeba to dobrze przemyśleć
_________________
ELA
 
 
 
Lotna 
attached parent


Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 77
Skąd: Greystones, IRL
Wysłany: 2011-01-15, 22:23   

Otwierać! Dobrze ELA radzi, weź pod uwagę dzieci alergiczne. Jak swego czasu szukałam żłobka dla Tosia - w końcu jednak pomysł upadł- to miałam ogromny problem. Próbowałam znaleźć gdzie będzie respektowany Jego weganizm, brak cukru,słodyczy, alergie pokarmowe. Nie znalazłam a w każdym pytanym łapali się za głowę.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-16, 12:41   

Lotna napisał/a:
Nie znalazłam a w każdym pytanym łapali się za głowę.


Wlasnie dlatego zrodzil sie moj pomysl. Moja corcia jest alergikiem, nie jemy cukru, a do tego jest wege. Co prawda ona z wyboru bo my mieso jadamy, ale nie codziennie. Corcia nie je, bo na cielecine jest uczulona, nabial calkowicie odrzuca, kurczaka i indyka nie tknie. Nie wciskam. Lubi ryby, je mase kasz, warzyw i owocow sezonowych, je pestki, straczki. Kupujemy ekologiczne warzywa, albo korzystamy z tego co wyhodujemy sami na dzialce.

Oczywiscie w jej zlobku masakra. Wytykaja mnie palcami niemalze, ze dziecko polamie sie bo kosci nie maja wapnia (niewazne ze staram sie na maxa uzupelniac jej diete innymi skladnikami), ze bedzie miala anemie, bo nie je czerwonego miesa itp. Mam tego dosc i nie moge sluchac.

To samo jest z cukrem. Ostatnio uslyszalam ze ograniczanie slodyczy to KARA dla dziecka. Dodam, ze moje ma 20 miesiecy i poza biszkoptem, ciastami wlasnej produkcji slodzonymi np. ayropem z agawy czy masa daktylowa lub ewent. herbatnikiem orkiszowym - slodyczy nie dostaje. Ale nie uwazam by byla specjalnie pokrzywdzona z tego tytulu.

Czemu swiadomosc ludzi na temat nawykow zywieniowych u dzieci wciaz jest tak niska??? :( To przykre. No nic.

Dzis podjelysly z siostra decyzje ze chyba ruszymy :) Siostra jest inz. ochrony srodowiska stad EKO :)

Jutro chyba rusze w celu uzyskania informacji nt. dotacji z unii.

A moze ktoras z Was ma doswiadczenie w tej kwestii? Potrzebuje by ktos pomogl nam napisac porzadny biznes plan i zlozyc wniosek. Dodatkowe srodki z funduszy pewnie sie przydadza.

:)

Piszcie tez czego WY oczekiwalybyscie jeszcze po takim zlobku?
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2011-01-16, 15:06   

Elektra, a skąd jesteś? Wydaje mi się, że skoro priorytetem w twojej placówce ma być zdrowe żywienie, to najważniejsze jest zapewnienie albo własnej kuchni, a jeśli jedzienie ma być z cateringu to znalezienie naprawdę zaufanego dostawcy, który będzie gotowy na wyzwania typu kotleciki słonecznikowe czy zupa miso. To może być trudne, ale wiadomo, że nie ma rzeczy niemożliwych. Druga sprawa to znalezienie odpowiedniego miejsca - z dobrym dojazdem, miejscem na spacery lub placem zabaw, na parterze.
Chyba, że to ma być taki mini-złobek dla kilkorga dzieci, ale i tak wydaje mi się, że kwestia zaufanego kucharza jest największym wyzwaniem...
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Elektra 

Dołączyła: 01 Lip 2010
Posty: 8
Wysłany: 2011-01-22, 13:26   

[ Dodano: 2011-01-30, 12:41 ]
olgasza napisał/a:
wydaje mi się, że kwestia zaufanego kucharza jest największym wyzwaniem...


MAM CATERING!!!! Juuuppiii!!! Catering wege z OPCJA miesna :) Produkty w wiekszosci ekologiczne. Catering gotujacy glownie wg K5P ale nie tylko :) Zdrowo, pewnie i ekologicznie! Cieple sniadania, brak cukru, brak nabialu :) Rety cos dla mojej Olci i.. mam nadzieje innych dzieci jak ona :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13