wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Download complete...
Autor Wiadomość
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 11:28   Download complete...

Na początek hxxp://pl.youtube.com/watch?v=MTbX1aMajow&eurl=hxxp%3A%2F%2Fartnow%2Eblox%2Epl%2F2007%2F09%2FNie%2Dnalezy%2Dsciagac%2Dpirackich%2Dfilmow%2Dz%2Dinternetu%2Ehtml]filmik

Zdarza mi się ściągać różne rzeczy z sieci, nie zawsze są to rzeczy darmowe, uprawiam piractwo. Skala mojego piractwa zmniejszyła się bardzo, kiedyś zasysałem z sieci więcej niż chciałem, ściągałem z myślą "może się przyda", ściągałem bo było można ściągnąć.

Ostatnio mam coraz większe wątpliwości, zastanawiam się czy jest mi dana rzecz naprawdę niezbędna, czy jak jej nie ściągnę to stracę coś ważnego. I dzieje się tak, że nie mam co ściągać. Nie chcę nikogo okradać z jego pracy, a robiłem tak przez bardzo długi okres czasu.

Czy wy ściągacie filmy, muzę, gry, programy, zdjęcia, książki, itd....? Jak się zapatrujecie na tą sprawę?

Jestem bliski porównania ściągnięcia czegoś nielegalnie z sieci do kradzieży jakiegoś prduktu ze sklepu.

Jestem ciekaw czy znajdzie się ktoś kto nigdy niezapiracił, pomijając osoby, które nawet nie mają możliwości, lub nie umieją.
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 11:40   

ja ściągam to co jest legalne. jeśli coś kopiuję to w ramach prawa (każdy może na własny użytek zrobić kopie (chyba do 5 sztuk) byle na niej nie zarabiał).

ściągam anime z legalnych stron, jeśli anime jest licencjonowane w naszym kraju nie szukam pirackich kopii tylko ściągam ze stron zachodnich (czyli bez polskich napisów a korzystam z fansubów) i odwrotnie.

pewnie jak sie przyjrzeć gdzieś mi sie zdarzyło zapiracić, niemniej świadomie robię co w mej mocy by tego unikać. jeśli film czy muzyka zapadła mi w serce to robię co w mej mocy by kupić oryginał czasem ściągam płyty z zagranicy, bo u nas po prostu nie ma...

a piractwo jest formą kradzieży. niestety wydawcy przeginają z cenami, (i to solidnie) zatem niejako rozumiem część przypadków, choć nie zamierzam rozgrzeszać nikogo. odpowiadam za siebie i staram się żyć uczciwie, choć to nie jest łatwe w tym kraju...
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-02, 11:41   

Najpierw ściągamy, słuchamy, a potem kupujemy - już nie kota w worku :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 11:50   

pao napisał/a:
ściągam anime z legalnych stron, jeśli anime jest licencjonowane w naszym kraju nie szukam pirackich kopii tylko ściągam ze stron zachodnich (czyli bez polskich napisów a korzystam z fansubów) i odwrotnie.


Możesz mi to bardziej łopatologicznie rozpisać?
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 14:00   

są strony gdzie legalnie możesz ściągać anime. póki nie jest ono licencjonowane w danym kraju to masz prawo ściągnąć film, obejrzeć i wykasować. jeśli jest licencjonowane film zostaje zablokowany i już się nie da ściągnąć. w większości filmów mniej więcej w połowie odcinka jest informacja że to nie do sprzedaży, wypożyczania itp :)
fansuby zaś to tłumaczenia nieoficjalne, robione przez fanów. bywają różnej jakości, nie zawsze są dopasowane do formatu jaki mamy, ale są :)

w polsce niewiele anime jest licencjonowanych (bardzo niewiele) zatem wygląda to tak, że ściągam fansuba + film i jeśli mi się podoba to kupuję oryginał :) częściej jednak jest odwrotnie: to na zachodzie film jest licencjonowany w polsce zaś jest w pełni legalny :) np death note czy też basilisk.
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 14:19   

czy dla przykładu jakieś z hxxp://www.osloskop.net/r/_3.html]tych można ściągnąć legalnie?
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 14:39   

basilisk jest licencjonowany w stanach zatem tam byłby nielegalny i tam ściąganie go było by karalne. u nas jeśli ściągasz z pewnego źródła karalne nie będzie.
emule i inne tego typu pozwalają ściągać z różnych źródeł, stąd pytanie o ich legalność jest trudne,

w każdym razie pośród linków do anime które ci podesłałam jest jeden polski i tam od razu widać co licencjonowane bo jest niedostępne. np ostatni strażnik magii.

hxxp://anime-gate.pl/modules.php?name=NaszeAnime
tu masz anime wydane prze anime gate. one są licencjonowane. licencjonowane są też przeboje mizayakiego (np spirited away czy ruchomy zamek hauru) i kilka innych tytułów.

licencjonowanych w polsce tytułów nie powinno się posiadać w kopii jeśli nie posiada się oryginału.

osobiście posiadam kilka filmów które wyszły w polsce a mam piraty, jednak wynika to tyko z faktu, że niełatwo oryginał nabyć, a nawet jeśli to koszt jest bardzo wysoki... (niestety...) niemniej docelowo zamierzam nabyć :) np spirited away właśnie :)
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 16:30   

Dzięki Pao za odpowiedź :)

Dobra, a temat seriali - Lost, Prison Break i inne... jak to u Was wygląda? :P
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 17:30   

nie oglądam więc, temat mnie nie dotyczy ;) ale ściąganie ich to chyba piractwo, co?
 
 
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 17:36   

pao napisał/a:
nie oglądam więc, temat mnie nie dotyczy ;) ale ściąganie ich to chyba piractwo, co?


obawiam się, że tak :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12