wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mango
Autor Wiadomość
Malroy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-21, 10:47   Mango

kupiłem i leży i patrzy na mnie :) Nie wiem czy ot tak zjeść, czy może skomponować z czymś innym?
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-09-21, 11:00   

Mango samo w sobie jest pyszne...tylko nie wiem na ile te dostępne w polszy są dojrzałe, kiedyś kupiłem kilka lat temu i było takie jakieś włókniste, mało soczyste zupełnie inne niż w Azji.
Jeśli smaczne i soczyste to jeść samo lub w surówce owocowej, a w przypadku niefajności można jeszcze uratować np robiąc hxxp://www.videojug.com/film/how-to-make-mango-chutney]chutney z mango
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-21, 11:09   

można od tak, tylko mango ma spora pestkę (płaską i łatwo sie w nią wkroić) zaś blisko pestki staje sie łykowaty i ma dziwną strukturę. do tego dobrze go kroić czy trzeć czy cokolwiek właśnie wzdłuż boku pestki bo owoc dość włóknisty i sprawia czasem kłopoty.

co do przepisów to sporo tego. kuchnia indyjska uwielbia wszelkie musy, kremy, sosy, lassi, zupy, zatem pytanie na co masz ochotę :)
 
 
hans 
jestem słowianinem


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1018
Skąd: śmiesznogród
Wysłany: 2007-09-21, 11:23   

pao napisał/a:
kuchnia indyjska uwielbia wszelkie musy, kremy, sosy, lassi, zupy

w Bengalu, Orisie i paru innych stanach Indii mango uważane jest za króla owoców i robią z niego prawie wszystko :lol: hxxp://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&hs=4xy&q=mango+recipes&btnG=Szukaj&lr=]wygooglowane
_________________


hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-09-21, 11:54   

Malroy napisał/a:
kupiłem i leży i patrzy na mnie

a jest dojrzałe? bo to chyba podstawowa kwestia. U nas nie zawsze udaje się dobre kupić, ale zawinięcie w gazetę na kilka dni może trochę pomóc. Mango ma żywiczny smak i jak jest niedojrzałe to mi nie smakuje.
Robiłam chałkę z mango, ale chyba nic specjalnego, bo nie pamietam jak smakowała :-> .
_________________

 
 
michał 
is the best


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 147
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-21, 12:10   

Dojrzałe czy niedojrzałe, wchodzi mi jednakowo. Ten żywiczny aromat i smak - o którym pisze frjals - jest nie do pobicia. A wydłubywanie wykałaczkami włókien tego owocu spomiędzy zębów to moje hobby i nieodzowona część rytuału konsumpcji mango.
_________________
Oświecenie – złowrogi, destrukcyjny okres w historii, w którym zapoczątkowano ‘projekt’ dominacji nad naturą, stawiania rozumu nad przesądem i niechodzenia do kościoła. Wszystko to jest błędem, ale postmodernizm to naprawi.
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 21:09   

michał napisał/a:
A wydłubywanie wykałaczkami włókien tego owocu spomiędzy zębów to moje hobby i nieodzowona część rytuału konsumpcji mango.
:mrgreen: :mryellow: :mrgreen:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-03, 21:51   

ja za każdym razem klnę, bo nie mogę go oderwać od pestki, więc umazana zjadam nad zlewem :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13