wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wina ekologiczne - bio
Autor Wiadomość
EKOwinnica.pl 
wina ekologiczne

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Amsterdam, Holandia
Wysłany: 2011-07-08, 18:28   Wina ekologiczne - bio

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich eko entuzjastów o otwarciu nowego sklepu internetowego www.ekowinnica.pl przyjemność jest tym większa, że jak do tej pory nie znaleźliśmy nikogo innego kto oferował by tak duży wybór win organicznych.
Wina "eko" produkowane są tradycyjnymi metodami bez ingerencji żadnych środków chemicznych. Za pośrednictwem naszego sklepu jesteś w stanie dołączyć do grona fanów win ekologicznych. Gorąco zapraszamy!

www.ekowinnica.pl
_________________
www.ekowinnica.pl
Ostatnio zmieniony przez EKOwinnica.pl 2011-07-10, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-07-08, 19:52   

Myślę, że dla wielu osób z tego forum (i podobnych tematycznie) cenną informacją jest jak wina są klarowane. O opcji reklamy, umieszczania banerów zapewne też warto poczytac
 
 
EKOwinnica.pl 
wina ekologiczne

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Amsterdam, Holandia
Wysłany: 2011-07-08, 21:27   Klarowanie wina

Proces klarowania konieczny jest w tym przypadku, gdy nasze wino przez dłuższy czas samoczynnie nie ma ochoty stać się całkiem przezroczyste. Klarowanie zwykle oprócz nadania winu przezroczystości, pomaga czasem także skorygować barwę i bukiet wina. Zaznaczyć trzeba, że wino właściwie wykonane powinno się klarować samo. Czasem jest dobrze po prostu dać winu więcej czasu na dojście do siebie.
Klarowanie polega właściwie tylko na pomocy grawitacji, tak by męty (cząstki zawiesiny) szybciej opadły na dno, pozostawiając powyżej klarowną ciecz. Zmętnienie może być spowodowane dwoma czynnikami: zawartością białek lub garbników.
Dalej zachęcam do lektury o procesie produkcji win organicznych.
Należy pamiętać, że sztuczne klarowanie działa prawie zawsze niekorzystnie na zapach i smak wina, gdyż powoduje ulatnianie się bezwodnika węglowego (przez co wino obniża swoją świeżość) oraz częściowo utratę pewnych substancji aromatyczno-smakowych. Przez nieumiejętne lub nieuważne klarowanie jak np. przedawkowanie środka klarującego, łatwo jest wino zepsuć.
Myśle, że była to wystarczająca odpowiedź na temat klarowania wina. Dalej poprzez naszą stronę można ocenić producentów naszego wina, którzy są liderami wśród produkcji win organicznych na całym świecie, myśle że szczegóły dotyczące importowanych win są zadowalające.

Upraszczając:
W każdym dobrze wyprodukowanym winie znajdziemy cząstki taniny i garbników. Bez tego wina są mętne, tracą kolor, smak i po prostu są nie dobre...Pani Agnieszko.

Dziękuję i pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-07-08, 22:32 ]
Co do opcji reklam i ich umieszczania to chyba dobrze trafiliśmy:

Strona Główna --> Zakupy --> Produkty spożywcze

Prawda że baner ładny;-)

www.ekowinnica.pl
_________________
www.ekowinnica.pl
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-08, 21:32   

Myślę, że Agnieszce chodziło o to, czym wina są klarowane. Często spotyka się wina klarowane żelatyną.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-07-08, 22:03   

Panie EKOwinnica.pl widac precyzyjna nie byłam ale Gosia dokładnie określiła (dziękuję Gosia). A wina bywają klarowane na różne sposoby (nie jestem specjalnym znawcą tej tematyki) chyba przy białych także białkiem jaja co dla vegan nie jest opcją (o żelatynie nie wspomnę) i stąd moja propozycja dokładniejszego opisu, umieszczenia stosownej informacji w opisie. Nie chodzi mi o deprymowanie Pana oferty ale doprecyzowanie jej i podanie informacji pod kątem użytkowników tego forum (kiedyś temat o alkoholach już był i przyjazne dla naszych przekonań, diet były poszukiwane).
Nie znam się na winach, szczegółach produkcji ale na forum są z pewnością osoby z większą wiedzą w tym temacie i mniemam, że zabiorą głos albo dopytywac o szczegóły będą.

Baner teraz widzę :-) a wcześniej nie. Forum też potrzebuje finansów.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-07-12, 01:11   

Czy szanowny pan winniczek zamierza jeszcze odpowiedzieć koleżance powyżej, czy już mogę usunąć spam?
 
 
EKOwinnica.pl 
wina ekologiczne

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 5
Skąd: Amsterdam, Holandia
Wysłany: 2011-07-12, 23:08   

Ogólne przeprosiny za umieszczenie nieodpowiedniej formy w nieodpowiednim miejscu.
Zapraszamy do właściwej formy zaprezentowanej także w tej witrynie w innym dziale.
Prośbe o usunięcie tego postu wysłaliśmy jakiś czas temu.
Co do zapytania o klarowanie win którymi dysponujemy, obiecujemy że podporządkujemy się następnym razem do rzetelniejszej odpowiedzi. Informacje pod tym kątem są zbierane.

Przepraszamy za wszelkie niedomówienia. Dopiero zaczynamy... ;-)
_________________
www.ekowinnica.pl
 
 
krzysztof

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 259
Wysłany: 2011-07-13, 18:31   

WITAM :-o

gosia_w napisał/a:
Myślę, że Agnieszce chodziło o to, czym wina są klarowane. Często spotyka się wina klarowane żelatyną.


To oczywiste ,że istnieje problem klarowania / filtrowania wina żelatyną i innymi produktami odzwierzęcymi - zwłaszcza dla wege.
szerzej:
hxxp://www.forumveg.pl/viewtopic.php?t=1366&start=180#105926

Przykładowe wina ,które producent określił jako odpowiednie dla wegan
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2426
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2424
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2423
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2927
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2928
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2926
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2929
hxxp://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?products=product&prod_id=2930


POZDARWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :-o
 
 
maharetefka 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 19 Gru 2008
Posty: 1566
Wysłany: 2011-07-13, 23:11   

Cytat:
Wyśmienite do: czerwonych, smażonych, grillowanych mięs.
Odpowiednie dla vegan.


:mrgreen: cytat z opisu jednego z produktow :lol:
_________________
go vegan!
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-07-13, 23:35   

Eko nie zawsze oznacza, że produkt jest wege/vegan. Na stronie sklepu też znajdziesz wyroby z udziałem mięsnym. Jestem za szczegółową informacją odnośnie składu bo obwarowania ideologiczne, dietowe powinny byc uwzględniane (nie wszyscy jedzą wszystko) a produkty posiadac informację o zawartośc, wszelakich dodatkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13