wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchenka mikrofalowa
Autor Wiadomość
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-07-17, 15:36   Kuchenka mikrofalowa

Zostałam uraczona tym sprzętem przez tatę, nawet nie mam gdzie wstawić, zdecydowanie nie potrzebuję.
Ale jak już jest to może da się z tego zrobić jakiś użytek. Wiem, że przy robieniu kremów się przydaje do rozuszczania stałych składników.
Generalnie jestem zwolennikiem slow- a nie fast-food i do podgrzewania używam raczej piekarnika, ale czasem może to i szybsze. Wiem, że raczej niezdrowe, ale na czym ta niezdrowość polega to już nie pamiętam (o ile kiedyś w ogóle wiedziałam). Pewnie postawię w piwnicy i raz na ruski rok coś podgrzeję, ale z drugiej strony wolałabym,żeby Daniel grzejąc sobie parówkę korzystał raczej z tego ustrojstwa, niż z kuchenki, bo u nas gaz się średnio chętnie zapala, poza tym boję się, że jak już zapali to zapomni i spali mi chałupę (mnóstwo drewna).
No nie wiem, czy ktoś używa, ale może coś mi napiszecie za albo przeciw.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2011-07-18, 09:11   

można dezynfekować szmatki, myjki kuchenne :-) 100% bakterii ginie ;-)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-07-18, 09:57   

kofi: wiele nie pomogę w temacie ale o "za" i "przeciw" możesz poczytać: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1169
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-07-18, 10:59   

Dziękuję Agnieszko, nie udało mi się znaleźć tamtego, jakże ciekawego wątku. Tak też mi się wydaje, że raczej mi się to nie przyda, tata jest tym sprzętem zachwycony. :roll:
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 21:18   

kofi, też otrzymałam to coś w prezencie :evil: mam, stoi, kurzy się. wszystkożerny małż zachwycony, ale staram się, żeby nie miał za wiele okazji do wykorzystania 8-)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2011-07-18, 22:07   

kofi: w tym roku muszę liczyc na samodzielnośc dziecka. Póki co bawimy się parowarem ale przyuczenie w szerszym aspekcie do obsługi kuchenki będzie. Picie mogę zostawic w termosie/dzbanku na podgrzewaczu, ryż/kaszę ugotowane rano zakopakowac w pościel. Parówkę sojową chyba też da radę w parowarze, podobnie jak zupę/sos ocieplic. Ja nie wiem, jak Ada będzie miała lekcje, jak to zorganizujemy ale coś wymyślimy bez udziału mikrofalówki.
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-07-18, 22:18   

Ja właściwie będę w tym roku w domu, bo mam ten urlop zdrowotny. Tylko ewentualnie weekendy mogą być trudne. Parowar niestety nam siadł, może uda się naprawić. Kuchenka pójdzie do piwnicy, blisko wejścia, to tylko kilka schodków w dół, w razie czego dziadek podgrzeje coś Danielowi ]:-> , ale to raczej nieczęsto się zdarzy.
No i rzeczywiście czas już uczyć dziecko obsługi kuchenki, chociaż u nas nie będzie to proste. :-|
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
sunny 
don't worry


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Poznań/Plewiska
Wysłany: 2011-07-19, 17:01   

Ja wykorzystywałam kuchenkę sporadycznie do szybkiego rozmrażania. W sytuacjach awaryjnych się sprawdza. Poza tym, nasza ma funkcję opiekacza i czasem robiła za toster. Wszystko zależy od funkcji kuchenki - nasza ma ich sporo, ale nie wgłębiałam się.
Kuchenka mikro czasem naprawdę się przydaje. Sama staram się z niej korzystać sporadycznie, ale jak wracam późno do domu po całym dniu albo mąż wróci długo po mnie, to czasem odgrzewamy w niej gotowy obiad. Tak samo w pracy, w zimie wolałam zjeść ciepłą zupę z mikrofali niż zapychać się kanapkami, a tylko mikrofalę mam w firmie. Czasem jednak mikrofala jest bardzo pomocna.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12