wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy z wege żywnośćią za czeską granicą
Autor Wiadomość
nomilktoday 

Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2011-06-24, 19:38   Sklepy z wege żywnośćią za czeską granicą

Witam, czy zna ktoś może jakieś sklepy z wege jedzeniem za czeską granicą w okolicach Mezimesti? Chętnie wybrałabym się na jakieś zakupy po sąsiedzku.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-06-24, 19:45   

Tu jest taka ogólna strona z adresami sklepów w Czechach hxxp://www.vegetarian.cz/kde_nakoupit.html
A tu jeszcze z regionu hxxp://www.info-hradec.cz/katalog/obchody-prodejci/potraviny-a-napoje/zdrava-vyziva/okres-21-nachod-strana-1.html?only_local=1
Ale osobiście w tamtym rejonie akurat nie byłam, może ktoś coś konkretnego jeszcze dopisze.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kasiarka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 41
Skąd: Tarnowskie Góry/Kraków
Wysłany: 2011-08-29, 13:10   

Widzę, że to stary temat, ale może ktoś zajrzy :) Znalazłam na tej ogólnej stronie adres sklepu vege w Czeskim Cieszynie: SLUNEČNICE - zdravá výživa. Moja przyjaciółka tam studiuje i mogłabym zajrzeć przy okazji odwiedzin albo poprosić ją o przywiezienie czegoś. Stąd pytanie - czy ktoś wie, czy produkty tam są tańsze niż u nas w eko-sklepach/ sklepach internetowych? Chodzi mi o takie "specjalistyczne" jedzonko jak tofu, tempeh, jogurty sojowe i inne. Niekoniecznie eko :) Z góry dziękuję!

Swoją drogą, to mój pierwszy post na tym forum - choć od dłuższego czasu już czerpię z niego wiedzę :) Dlatego pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów i dziękuję za wszelkie przydatne informacje!
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-08-29, 17:17   

Kasiarka napisał/a:
Znalazłam na tej ogólnej stronie adres sklepu vege w Czeskim Cieszynie: SLUNEČNICE - zdravá výživa.
Ja w tym sklepie nie kupuję, wiec nie wiem. Kupuję w sklepie Vega - ul. Havlickova 5. Ceny, hmm, są podobne jak w polskim Cieszynie na ul. Głębokiej, ale niższe niż w sklepach internetowych. Trzeba jednak brać pod uwagę masakrycznie wysoki kurs korony - obecnie 17,30 (za 100) - rośnie wraz ze wzrostem kursu franka, choć nie rozumiem tej zależności i nic tych wzrostów nie uzasadnia. Dla przykładu - hxxp://www.evergreen.pl/tofu-naturalne-p-1534.html - w sklepie w Cieszynie kosztuje 3 zł, w Czeskim C. wychodzi podobnie.

[ Dodano: 2011-08-29, 17:18 ]
hxxp://www.evergreen.pl/tofu-wedzone-p-579.html - moje w przeliczeniu (kupione w Czechach) - 4,40.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2011-08-29, 17:23   

Lily, o rany - nie wiedziałam, że tak korona skoczyła do góry :shock: A to pech, bo za tydzień do Pragi się wybieram...
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-08-29, 17:26   

olgasza napisał/a:
Lily, o rany - nie wiedziałam, że tak korona skoczyła do góry :shock: A to pech, bo za tydzień do Pragi się wybieram...
No niestety, nas to też trochę dobija, za to Czesi tłumnie odwiedzają miejscowe sklepy, zwłaszcza Castoramę.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-08-29, 21:43   

Lily napisał/a:
Czesi tłumnie odwiedzają miejscowe sklepy, zwłaszcza Castoramę

:-P Ano.

Slunecnice chyba jest droższa, niż Vega i myślę, że mają gorszy wybór, albo moje potrzeby są tak zawężone, że czegoś nie zauważam. Choć zdaje się, że dysponują szerszą gamą eok- kosmetyków, ale nie pytaj(cie) o ceny, bo mnie wiekszość odstrasza. Orzechy do prania na pewno tańsze w Vedze ;-)

Jest jeszcze sklep na ul. Hlavni (Głównej), ale tu też drożej, niż na Havlickovej. Miałabym jeszcze parę innych zastrzeżeń do tego sklepiku ;-) Nie kupujcie tam, gdzie sprzedawca nie odstępuje od prób sprzedania towaru nawet mimo informacji o alergii klienta ]:->

Ale cena to jedno, a drugie- atmosfera i atencja dla kupującego. Wygrywa Vega! :mryellow:
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-08-29, 21:50   

Cytat:
Jest jeszcze sklep na ul. Hlavni (Głównej), ale tu też drożej, niż na Havlickovej.
Dziś szłam tamtędy i nie było tego sklepu :roll:
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-08-29, 21:58   

Jest. Siedem (?) kroków dalej :-)
W każdym razie tak było do niedawna- po prostu z jakichś powodów się przenieśli o rzut beretem ;-)
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-08-29, 21:58   

Tantra napisał/a:
Jest. Siedem (?) kroków dalej :-)
W każdym razie tak było do niedawna- po prostu z jakichś powodów się przenieśli o rzut beretem ;-)
No właśnie te 7 kroków dalej go nie ma.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-08-29, 22:07   

O! To w takim razie przepraszam. Faktycznie dawno tam nie byłam i przestałam zwracać uwagę, choć właściwie codziennie tą ulicą chadzam... No, coż ;-)

[ Dodano: 2011-08-29, 22:10 ]
Gorzej będzie, jak zamkną mi DM z mlekiem ryżowym za 35 KĆ :-P
Ale to chyba odległa przyszłość ;-)

[ Dodano: 2011-08-29, 22:14 ]
Choć przy tym kursie korony blisko już do cen w Polsce... :->
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13