wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dobre i to
Autor Wiadomość
stokrotki 
i nasz rycerz


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 325
Skąd: Irlandia/Oranmore
Wysłany: 2007-10-27, 22:56   

A ja musze "pochwalić" Irlandię jeśli chodzi o to ( oczywiście bez przesady no i nie wiem jak to wyglada w innych zakatkach ale w mojej okolicy jest dobrze ) . Jak już pisałam ludzie mają tu nawyk a raczej bym powiedziała że to jest" modne " .Rzadko widze kogoś ze zwykłą reklamówką , naprawdę rzadko i to bardzo cieszy moje oko :) . No i za zwykły szeleściak trzeba płacić ! "Modne" jest także segregowanie śmieci , wyworzenie butelek i zbieranie makulatury ( szcególnie w biurach , swego czasu sprzątałam w biurach i tam naprawdę przywiązywali do tego wagę bo w zamian dostawali za grosze papier np. do drukarek z recyklingu ) ......... no ale jest masa spraw które mają w nosie , no ale nie może być idealnie :-/
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://www.waszslub.pl]
hxxp://stokrotki-dwie.blogspot.com/
hxxp://naszazosia.blogspot.com/
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-10-27, 23:06   

Modne niemodne, ja nawet jakbym chciała segregować to nie mam co z tym potem zrobić. Dlatego marzę o jakichś rozwiązaniach systemowych, żeby nie tylko można było zadbać środowisko, ale żeby też było to w miarę nieskomplikowane...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
stokrotki 
i nasz rycerz


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 325
Skąd: Irlandia/Oranmore
Wysłany: 2007-10-27, 23:32   

No tu zdecydowanie "ułatwiają" każdy dom ma swoje pojemniki ( na odpadki i do recyklingu ) no i śmieci nie ładują Panowie do jednego pojemnika tylko są wyworzone osobno) i jest duzo placy ze zbiorowymi pojemnikami na butelki . Przeprasza że nie na temat :oops:
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://www.waszslub.pl]
hxxp://stokrotki-dwie.blogspot.com/
hxxp://naszazosia.blogspot.com/
 
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-10-28, 15:54   

ja zawsze chodze z materiałowymi torbami - zazwyczaj kupuje je za grosze w ciuchlandach - i ciagle musze je kupowac, bo zawsze a to mamie a to babci się przydają :-D

na targu gdzie kupujemy warzywa, czasami zdarza mi sie jakis uparty sprzedawca, ktory pomimo moich prosb pakuje mi warzywa do swoich torebek (tlumaczac sie, ze tak mu latwiej warzyc :-? ) i ja zawsze po zwarzeniu przepakowuje warzywa do swojej torby, a za reklamoweczke dziekuje i ją oddaje :-P
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-28, 20:11   

W ikea ostatnio byłam i faktycznie, nie ma już foliówek :)
W P&P można kupić papierowe torby, albo takie materiałowe. Też w biedronkach i tesco chyba się pojawiły jakiś czas temu, ale raczej z czegoś w rodzaju brezentu, czy coś, widziałam, że ludzie z tym łażą.

[ Dodano: 2007-10-28, 20:12 ]
A, są też takie torby w ikea ostatnio widziałam, nawet ładne, na kółkach...u nas babcie to zwykle noszą, ale tam myślę, że to fajne, szczególnie, jak sie dużo warzyw kupuje, przy okazji nie trzeba dźwigać :)
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-10-29, 10:00   

dort napisał/a:
na targu gdzie kupujemy warzywa, czasami zdarza mi sie jakis uparty sprzedawca, ktory pomimo moich prosb pakuje mi warzywa do swoich torebek (tlumaczac sie, ze tak mu latwiej warzyc :-? ) i ja zawsze po zwarzeniu przepakowuje warzywa do swojej torby, a za reklamoweczke dziekuje i ją oddaje :-P

dort robię dokładnie to samo :mryellow:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12