wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roślinne napoje w proszku firma Vegamarket, Vegamilk
Autor Wiadomość
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-09-20, 12:18   Roślinne napoje w proszku firma Vegamarket, Vegamilk

Cóż, wciąż nie kupiłam automatu do mleka sojowego. Przez dłuższy czas kupowałam sojowe najtańsze jakie zanm w kartonie czyli to z Biedronki. A Ostatnio kupiłam w naszym sklepiku Eco woreczek mleka Vegamilk owsianego. (400 gram na 4 litry za 12 zł, na allegro jest i po 9 zł) O dziwo jest w smaku super, a myślałam, że będzie za słodkie itd.
Skłąd: Skład: syrop kukurydziana w proszku, owies poddany obróbce cieplnej, inulina (błonnik), regulator kwasowości - fosforan potasu, emulgator - lecytyna, naturalny barwnik - beta karoten, aromat identyczny z naturalnym.Chociaż skład ma taki sobie (ale to biedronkowe też ma dodatki). Do kawy - idealne, i chyba w końcu nareszcie przestanę kupować biedronkowe, tym bardziej, że za dużo po nim zostaje tych kartoników litrowych wciąż. Ta firma ma tez gryczane, kokosowe, ryżowe, sojowe oprócz tego owsianego. Może ktoś ich próbował? Ja nie - to wychodzi tańszy wariant niz kupowane w biedronce, i o wiele taniej niż marketowe w kartoniku. Jakiś taki kompromis w drodze do mleczek domowej roboty...- wiadomo najlepszych i najtańszych.
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-09-20, 12:59   

Owsiane i gryczane bezkonkurencyjne, sojowe ok, kokosowego nie polecam wrogowi, bo jest paskudne, z kokosa ma chyba tylko aromat. Tak jak piszesz, do kawy idealne (najlepiej chyba pasuje "sojowe o smaku śmietankowym" - ale nie wiem czy je jeszcze robią), do wyjadania łyżeczką też w porządku. ;-) Kupujemy je już od paru lat i nie znam lepszych ani tańszych. O ile się nie mylę, to są produkcji czeskiej/słowackiej.
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-20, 13:10   

Także kupuję. Najbardziej lubię owsiane, choć zostawia gluta na dnie kubka ;)
Jest jeszcze kukurydziane - także słodkie i nie zostawia po sobie śladów.
Co mnie zaciekawiło to to, że ich sojowe ma dłuższy skład niż sojowe śmietankowe.

[ Dodano: 2011-09-20, 14:14 ]
Aha, fajnie sprawdzają mi się jako mleko do naleśników.
We Wrocławiu płacę 10.60 zł za paczuszkę. (O ile nie wyjadam łyżeczką starcza mi na miesiąc)
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2011-09-20, 13:27   

moony, a gdzie oni to mają? w którym sklepie znaczy?
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2011-09-20, 18:49   

Heh, a już myślałam, że odkryłam Amerykę :) :oops:
Dziękuję za odpowiedzi. Owsiane było super, sypię mniej niż zalecają, ale i tak jest dobre w smaku. Szkoda kokosa, że niedobry. Ale zawsze można sobie domiksować z wiórków :idea:
Śmietankowe widziałam, jest - na allegro.
Fajnie, że też je dobrze oceniacie, bo nie byłam pewna tych dodatków czy one są ok czy nie, ale skoro już od lat ten produkt jest uznany, to suuuper, to rozwiązauje sprawę kartonów i śmieci, no i ta cena :) . Teraz musze "zarazić" dalszą rodzinkę, bo biedronkowe to wytultują całymi kartonami, szczególnie waniliowe. Raz jeszcze dzięki!!! I smacznego!
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-20, 20:28   

jarzyna, kupuję w hali targowej, ale jutro mam zamiar wybrać się w inne miejsce poszukać (bazarek przy Wielkiej).
zou, a ile zalecają sypać? ;)
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
sunflower_ren 


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 869
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-09-20, 20:54   

Nie wiem czy nie widziałam takiego w L'eclercu..
A propo L'eclerca to zrobili tam dział ze zdrową żywnością itp i jest o wiele więcej rzeczy niż w innych marketach (no chyba, że ten dział już był a ja go nie widziałam..). Aha, mam na myśli sklep w Bydgoszczy.
_________________
"Nie wystarczy patrzeć, aby widzieć, ani wiedzieć, aby rozumieć"
---------------------------------
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2011-09-20, 21:02   

bojster napisał/a:
kokosowego nie polecam wrogowi, bo jest paskudne, z kokosa ma chyba tylko aromat

Heh, a ja zwykle kupowałam kokosowe do kawy, dopóki nie odkryłam kukurydzianego, które jest lepsze. Ryżowe i owsiane też dobre, gryczanego nie próbowałam, sojowego też nie.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
moony 
wyjątek od reguły


Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 3740
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-20, 21:03   

We wrocławskim Leclercu widziałam tylko płynne mleka w bardzo przyzwoitych cenach :)
_________________
mój muzyczny blog ---> www.ewabujak.blogspot.com
hxxps://www.facebook.com/they.can.rock.me?ref=hl
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2011-09-20, 23:08   

kofi napisał/a:
Heh, a ja zwykle kupowałam kokosowe do kawy, dopóki nie odkryłam kukurydzianego, które jest lepsze.


Nic dziwnego, bo jeśli dobrze pamiętam skład, to kokosowe = kukurydziane + aromat kokosowy. ;-) Natomiast ja raz dałem się oszukać i potem przez pół roku, albo i dłużej, stało i nikt tego nie chciał ruszyć. ;-) Jeśli ktoś potrzebuje prawdziwego mleka kokosowego w proszku, np. do curry, to polecam Chao Thai - takie małe żółte torebki.

 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-09-21, 10:36   

moony napisał/a:
choć zostawia gluta na dnie kubka ;)

Bo jest z dodatkiem błonnika ( inuliny dokładnie).
Mi skład sie ewidentnie nie podoba, ale do kawki jest dobre.
Ryżowe też jest smaczne- bardzo neutralne i podobne do krowiego ;-)
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2011-11-24, 12:05   

ha, no wlasnie ja tez myslalam ze odkrylam Ameryke i chcialam opisac na WD, a tu watek juz jest!

dostalam to mleko w Lewiatanie w Dabrowie Bialostockiej, o! po 9,95zl za torebke, wzielam owsiane i widzialam tez kukurydziane. Ciesze sie ze takie produkty zaczynaja sie pojawiac w normalnych sklepach :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-11-24, 14:33   

Hmm... Ja w Polsce kupuję firmy Mogador (Czechy), dystrybutor w Polsce: "VEGA- POL" :roll: (mam woreczek sojowego przed sobą i spisuję ;) ), kosztuje 6,50 za 0,5 kg (starcza, wg producenta, na 5 l mleka) (o ile się nie wylizuje wprost ze źródełka, moony :-D )
Bywają też gryczane, koko, kuku, ryżowe- nieco droższe, ale dobre (kupuję do kawy i chyba najb. lubię kuku i ryżowe)

No, ale nie wiem, czy poza południem Polski można doświadczyć ich obecności ;-)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-11-24, 16:43   

Tantra napisał/a:
dystrybutor w Polsce: "VEGA- POL"
Polecam przejście się pod ten adres i zobaczenie tego domu i otoczenia... można wymięknąć ;)
Ja kupuję w Vedze głównie owsiane w kartonie, miałam też owsiane w woreczku, trochę inny skład. Używam raczej do ciasta niż do kawy, bo są gluty z niego ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
seminko 
samosiejka

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 2027
Skąd: znad rzeki
Wysłany: 2011-11-24, 20:46   

Lily napisał/a:
Polecam przejście się pod ten adres i zobaczenie tego domu

Stąd ten: :roll: znaczek.
_________________
"wiara w to,że okoliczności działają na naszą korzyść, ostatecznie sprawia, że tak jest." Chris Prentiss
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-11-24, 21:24   

Tantra napisał/a:
Stąd ten: :roll: znaczek.
Aha :lol: :lol: :lol: (no ale może tylko wożą z Czech do sklepów, nie składują ;) ).
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13