wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ćwiczenia na basenie
Autor Wiadomość
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-03, 20:58   ćwiczenia na basenie

Hmm...Zuzi się bardzo spodobał basen ostatnio i mam zamiar we wakacje trochę z nią pochodzić, tym bardziej, że promocyjne ceny są ;)

Basen jest dość mały, w najgłębszym miejscu ma chyba z 100cm, właściwie nie wiem, co mogłabym w nim robić, żeby tą godzinę też dla siebie jakoś wykorzystać? Trochę niby pływam, ale trudno brzuchem po dnie prawie zamiatam, poza tym-mega szybko sie męczę. Po pierwszym razie byłam padnięta a przepłynęłam w sumie może ze 100m z przerwami :lol: Dziś już trochę lepiej ;)

Może znacie jakieś fajne ćwiczenia dla brzuszkowych, które można robić na basenie? Są takie specjalne kursy, ale jakoś się nie zapisałam, a teraz we wakacje nie robią...Albo może jakąś stronkę w necie znacie z przykładami?

Na basenie jest cały sprzęt do ćwiczeń rozmaitych, hantle, "makarony", deski i inne takie...Tylko ja nie wiem, co się z tym robi ;)
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-03, 21:21   

ja w ciąży z gabryską śmigałam na basen, ale minęło mi jak zaczęła mi się rozkopywać na środku długości (rzecz jasna na basem nie chodziłam moczyć sie tylko pływać... dziecku sie chyba w pewnym momencie znudziło ;) )

teraz pewnie tez bym się wybrała, ale tego akurat nie bardzo wiem jak zorganizować, a i wybór basenów w szczecinie nie dość odpowiedni. no ale lato jest, zatem odbiję sobie gdzieś nad jeziorem ;)
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-07-03, 21:39   

samo chodzenie po wodzie, takiej chociaz do wysokosci ud, juz wzmacnia miesnie. wiec jezeli masz choc taka mozliwos to juz dobrze. ponoc bardzo korzystne w ciazy jest plywanie zabka i na plecach. jedna taka kobitka z wielkim juz brzuchem chodzi ze mna na basen.. swietnie plywa i swietnie wyglada - widac plywanie jej sluzy. i dzieciaczkowi pewnie tez.
nie wiem tylko jak to jest z tym chlorem w basenach - chyba niezbyt korzytnie? moze po prostu nie nalezy przeginac - jak ze wszystkim...
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-03, 21:47   

martka napisał/a:
nie wiem tylko jak to jest z tym chlorem w basenach - chyba niezbyt korzytnie?

Ten basen na który chodzimy jest ozonowany, więc luz :)
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-07-03, 21:51   

kasienka napisał/a:
Ten basen na który chodzimy jest ozonowany, więc luz

no to klasa :)

wiec smigaj z Zuzia na ten basen ile wlezie! wszelkie basenowe zabawy na pewno Ci tylko wyjda na dobre - woda relaksuje i odpreza. jezeli masz potrzebe wykonywania jakichs konkretnych cwiczen w czasie pobytu na basenie - moze po prostu spytasz instruktora co zazwyczaj polecaja kobietom w ciazy na tych specjalnych zajeciach?
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-03, 22:15   

martka, ino tam ni ma instruktora, nikogo ni ma oprócz ratownika ;) Jakby był, to bym spytała ;) Ale może któraś z mam chodziła na takie zajęcia i wie i jeszcze sie odezwie :D

A mi się fajnie z Zuzią pluska, choć chętnie wykorzystałabym ten czas, żeby np,ujędrnić sobie pupę, albo pozbyć celulitu :mrgreen: (i najlepiej rozstępów...)
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-07-03, 22:24   

to ja sie juz nie wtracam :roll:
 
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-03, 22:37   

martka, ej przecież mi pomogłaś :-D , przynajmniej wiem, że jak chodzę w basenie udając konia pociągowego to coś z tego mam :mrgreen:
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2007-07-03, 23:03   

Ja mam pecha do basenów (przynajmniej w Polsce) - chyba z każdego przywoziłam wstrętne grzybice. ]:->

Za to pozwoliłam sobie na pływanie w super hiper mega wypasionym basenie we Francji w 33 tc. I dużo brzuchatek zauważyłam, pływajacych dla relaksu.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2007-07-04, 07:41   

W Londynie widuje ciezarne kobiety na basenie i w osobnym pluskajace mamy i tatusiowie z dzieciaczkami :-D

Sama chodze na basen panstwowy gdzie woda chlorowana ale od paru lat na nic nie zachorowalam :-)

Poki co sobie odpuszczam wszelkie cwiczenia fizyczne oprocz rozciagania rana zeby nie "przedobrzyc" na poczatku ciazy.

A co do cwiczen to marsze w wodzie i delikatne rozciagania na pewno dadza efeky jesli bedziesz je robila regularnie :-)
Mi sie podobaja cwiczenia w dziecmi, ktore biora w nich czynny udzial. Jak cos znajde to wkleje :-)

plusk....
 
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2007-07-04, 12:37   

ja chodziłam na basen w ciąży co tydzień, bo to był mój wf na studiach; zwykły, chlorowany, 20 osób na torze. trzeba było jeszcze zaliczyć ten wf i pan nie stosował taryf ulgowych dla ciężarnych studentek. było zabawnie, pewnie dlatego moje chłopaki od dziecka uwielbiają wodę :-)

ale powaga, to jak nie masz skłonności do grzybicy to luz,
poza tym dla dziecka w brzuchu to powójne pływanie ;-)
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
bajaderka 


Pomogła: 53 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-06, 11:10   

Ja chodziłam na basen co tydzień przez 4 miesiące jagodowej ciąży ( od 4 do 8 miesiąca ciąży ), w ramach zajęć ze szkoły rodzenia, głównie pływaliśmy żabką i na plecach, do tego trochę ćwiczeń w wodzie, rozciągane mięśni łydek, pływanie z deską - nogi do kraula lub do żabki, ćwiczenia relaksujące przy użyciu makaronów, leżałyśmy sobie na plecach, pod pachy te makarony a mężowie nas ciągnęli wzdłuż basenu, ale myślę, że spokojnie sama możesz się na tym położyć i ćwiczyć sobie oddechy....głównie chodziło im o te oddechy i spokojne pływanie, mnie właśnie przez pierwsze zajęcia ratownik i lekarka zwalniali, bo za szybko pływałam, możesz sobie stojąc przy brzegu basenu machać nogami w boki i do przodu, robić takie okrężne ruchy biodrami i nogami, ćwiczyć sobie ramiona stojąc przy brzegu i uginając w łokciach...
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-08, 22:25   

Bajaderka, dzięki :) Okazało się, że niestety, w sierpniu basen jest zamknięty... :(

Więc jeszcze kilka razy w lipcu pójdziemy pewnie, jak będziemy w Poznaniu i koniec :(
 
 
agata 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 298
Skąd: Suwalki,Ely
Wysłany: 2007-11-01, 10:51   

W mojej miejscowosci sa cwiczenia na basenie dla ciezarnych w czwartki na 10, czyli w tym czasie co jestem w pracy. Glupio ze nie moga byc wieczorami.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
zina 


Pomogła: 93 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6308
Wysłany: 2007-11-05, 12:01   

Exercise in the Water
A Pregnant Woman's Refuge
-- By Karina Downie, Mom and BabyFit Contributor

One physical activity that will help you coast more easily throughout this special time is swimming. As your back begins to ache, water weight takes over your once shapely legs and the pressure of baby on your bladder prods you to do little more than become a blob on the couch, a swimming pool is a welcome oasis. Many gyms have pools, and several even offer prenatal water classes. If not, don't fret, you can easily create a program on your own.

For just that short time in the water you are basically weightless. 50% - 80% of bone and joint stress is absorbed when exercising in waist to chest deep water. It is a safer and more comfortable environment, even on your back since your fetus will not be depressed as much on the vena cava as on land. You can float and twist without difficulty and you feel like you are flying. The best part is that you can get a valuable cardio workout without even really feeling it.

Water stretching, yoga and aerobics were my favorite activities in late pregnancy. There were days where I just didn't feel like exercising, but once my body hit the water, I felt a rush of energy and peace.

Squats are an exercise that every book and doctor said to do throughout pregnancy, but for me, they just weren't comfortable. The pressure on my feet and calves didn't allow me to faithfully practice them. I found that with floating foam dumb bells for balance, I could squat on the steps of the pool almost effortlessly, while still feeling the stretch. The foam dumb bells are not only fun to float around with, but there are all kinds of arm and shoulder exercises you can while swimming laps. Noodles, bouyancy belts, and paddles can be used to increase lever arms and the surface space you are exercising to increase the workout intensity. The speed of movement and resistance created in the water will increase the strength which helps burn fat, in turn building lean muscle mass.

Your baby will need a lot of holding and loving, so strong arms will come in handy. Strengthing the pectorial muscles also made me feel like my chest could better support the extra weight as my body was preparing to become a milk factory. This can be done by sitting on a noodle or wearing a bouyancy belt and raising arms to shoulder height. Sweep arms forward, causing your body to travel backwards. This will be more of a challenge if your palms are facing forward, or easier if your palms are facing the bottom of the pool. Paddles can be placed on hands to increase resistance even further. If the motion is reversed, it will work the upper back which is critical to counteract the forces of forward pull for your enlarging breasts and baby.

Think about the parts of your body that you want to exercise; your legs, inner thighs, abdominal muscles, and arms for example, and then with the foam dumb bells make up exercises that engage those muscles. I did a lot of frog style leg motions to exercise my inner thighs and stretch out the sacrum, alleviating tight muscles in the lower back.

The classic "twist" is something you wouldn't want to consider on dry land at eight months pregnant, but its fun and easy in the pool. It allows you to engage your abdominal muscles and your arms while gently loosening the back. For the bottom of my arms, I would start with my arms at the water surface level and pull them down as I bicycle kicked through the length of the pool. That engages the lower part of your arm that we women often watch turn to lovely flab if not worked on.

How do you do water aerobics? That's the fun part. With the resistence of the water, you can't really go wrong, and have the freedom to adjust your moves to what feels best. Listen to your body. Never overdue it. Start out with stretching, work into cardio across the length of the pool and end in stretching. Due to the increase in the hormone relaxin that allows your body to stretch and form into the motherly figure you are becoming, it is important not to stretch to the point of maximal resistance to avoid injury.

You also might want to consider what you are going to wear in the pool. In later pregnancy, it is important to have support for the baby and your enlarged breasts. Many recommend wearing a typical racing suit several sizes too large, or even two suits. You might also consider wearing a sports bra under your suit. Swim caps are not recommended due to the increased chance of overheating which is a risk for all forms of exercise. With this in mind, the ideal temperature of the water should be 79-84 degrees. It is important to make sure adequate breath is used to maintain good blood and oxygen flow. And, as always, stay hydrated by drinking water before, during, and after any types of exercise.

The time will fly and you will come out energized and feeling great for the healthy gift you just gave your body. As with everything, discuss your program with your doctor and make sure it is medically advisable for your particular situation. Most of all, feel the relief!

This article has been reviewed by Sara Hambidge, Physical Therapist.

hxxp://babyfit.sparkpeople.com/articles.asp?id=8]stad
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14