wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak zacząć uprawiać warzywa i zioła?
Autor Wiadomość
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2011-04-07, 10:48   

Excelencja moze spróbować zrobic redliny tak jak na ziemniaki( ...U mnie w zeszłym roku też marchewki za pokazne nie były ,nie mówiąc już o tym że przywiozłam sobie z podróży nasionka buraków eko a okazało sie że to siewki!ble .Z kalarepy też były nici dosyć że nie wyrosła to robaki pierwsze sie do niej dobrały!

Ja poluje na tą mączke bazaltową -to jest fajny super-food dla ziemi ale za nic nie moge nalezć w necie w małych ilosciach jedynie hurtem .
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-06-21, 09:39   

Wątek między innymi o ziołach, to zapytam tu, bo niebardzo wiem gdzie. Rośnie u mnie na podwórku sporo rumianku, odmiany bezpromieniowej. Czy herbatkę można gotować jedynie z koszyczków? Wszędzie spotykam się tylko z info o koszyczkach rumianku. A co z liśćmi? Pamiętam, że gdy byłam dzieckiem, pewna starsza pani zbierała całość i gotowałą chyba całość... Można tak?
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-06-21, 09:45   

priya, ja nie wiem, ale myślałam, że tego rumianku się nie używa, a tu proszę hxxp://luskiewnik.strefa.pl/antiparasitica/p10.htm
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-06-21, 09:48   

Lily, ciekawy link, fajnie z tym działaniem przeciwpasożytniczym :-) Że się używa to wiedziałam, tylko wciąż nie wiem czy można całość parzyć czy tylko te koszyczki...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-29, 01:24   

Dziewczyny a gdzie nabyć sadzonki / nasiona żeby miec pewnośc, że nie sa gmo :/ ?
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2011-12-29, 09:45   

Zioła czy warzywa, takie zwykłe ogródkowe, raczej nie są GMO.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2011-12-29, 12:29   

ha, a my się przymierzamy do uprawy pomidorów koktajlowych, marchwi, kalarepy, jarmużu i szpinaku w kolejnym sezonie na balkonie. Może coś jeszcze będzie, ale póki co odgruzowaliśmy balkon, wymyśliliśmy jak i gdzie poprzywieszać skrzynki. Powoli się zaczniemy rozglądać, żeby kupić jakieś głębokie włąsnie do marchwi... no i byle do wiosenki :-D
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-29, 12:55   

u mnie w tym roku była mięta, melisa, cząber, oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn, lawenda. Została mi pietruszka naciowa, przeniosłam do domku.Mam wyrzuty sumienia, że nie wykorzystałam wystarczająco moich ziółek i za rok się bardziej postaram. I dodam pomidorki, szpinak i pokrzywe

Dziewczyny, czy słyszałyście o nawozie BIO z odchodów dzzownic? Jest taki w sklepach ogrodniczych a i nawet w casto widziałam. Co o tym sądzicie?
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2011-12-29, 13:17   

Dobry jest, my używamy.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2011-12-29, 13:23   

klakierzyca, kup z eko-atestem. Będziesz miała pewność.

np tu hxxp://www.pnos.pl/?d=w&g=73
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2011-12-29, 23:52   

Ja też używałam nawozu produkowanego przez dżdżownice, wyhodowałam masę pomidorków (na koniec pozwoliłam im zamarznąć). Następnym razem inaczej tę uprawę poprowadzę, bo teraz nie do końca wyszło jak powinno.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
klakierzyca 
Polna Róża

Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-12-30, 01:04   

No ja też próbowałam parę razy ale dla mnie to jest dziwne.Rosna pięknie, szybko, duże. Nie dosc ze to tanie, to jeszcze dostepne nawet w castoramie? Eko podejście do świata nauczyło mnie bycia podejrzliwą w takich sytuacjach. \To że jest skuteczne to już wiem ale czy zdrowe?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13