wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bardzo sucha, pekajaca skora na dloniach
Autor Wiadomość
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-12-21, 18:30   bardzo sucha, pekajaca skora na dloniach

Odkad zaczelam grac na djembe, caly czas mam problem ze skora na dloniach. Najpierw to byla po prostu szorstka, sucha skora (pamietam jak 7-letnia dziewczynka, ktora sie ponad 1,5 roku temu opiekowalam, zapytala 'Czemu Ty masz na rekach to co niektorzy ludzie na stopach?' :oops: ). Pozniej w czasie grania zaczela mi pekac skora na palcach na wewnetrznej stronie dloni - cos co zdarza sie wielu bebniarzom. Ale teraz jest coraz gorzej, mam sucha skore miedzy palcami, czasami piecze, a po wczorajszych trzech godzinach grania zaczela tez tam pekac. Uzywalam juz wielu roznych kremow, nawilzam czym sie da, ale ostatnio jest juz coraz gorzej (takze pewnie od zimna).

Pytalam wsrod innych, profesjonalnych bebniarzy - sucha skora, bolesne zgrubienia na palcach (wielu bebniarzy, lacznie ze mna, zaklada w czasie gry plastry) - to normalne. Nikt jednak nie ma az takich problemow ze skora.

Znacie moze jakies przepisy na naturalne nawilzacze do skory? Pani w sklepie z naturalnymi kosmetykami dala mi probke zrobionego przez siebie kremu - chyba z migdalow i platkow owsianych, zobaczymy. Zalecila mi tez spozywanie duzej ilosci dobrych olejow (to po tym jak zalecila jedzenie tlustych ryb, a ja powiedzialam, ze to nie wchodzi w rachube). Zamierzam stosowac, zobaczymy co bedzie. Ostatecznie wybiore sie wreszcie do dermatologa.
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2011-12-21, 19:06   

dundunkini, a jadasz codziennie odpowiednią ilość witaminy A? (dynia, marchewka, morele suszone),

do smarowania polecam jakis olej tłoczony na zimno (oliwa z oliwek, słonecznikowy, migdałowy), najlepiej robić to tak:

Podwójna warstwa. Należy nałożyć na skórę bardzo cienką warstwę nawilżacza i pozostawić ją na kilka minut do wchłonięcia, a następnie nałożyć drugą warstwę tego samego środka - ten sposób działa dużo lepiej niż raz położona grubsza warstwa.

Olejek cytrynowy i gliceryna - trzeba wymieszać kilka kropli gliceryny z olejkiem cytrynowym i uzyskaną mieszanką smarować dłonie, najlepiej przed snem.
Ostatnio zmieniony przez dżo 2011-12-21, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-21, 19:09   

dundunkini, a może masło karite? np takie: hxxp://www.eiei.co/index.php?organiczne-maslo-karite-100-ml,58 tu parę słów o nim: hxxp://www.uroda.com/artykuly/afrykanski-cud-czyli-slow-pare-o-karite
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-12-21, 20:03   

dzieki wielkie za rady.

dzo, nie pomyslalam o witaminie a, moze masz racje - mam akurat w domu wielka torbe organicznych marchewek, na jutro kupilam tez dynie, wiec moze teraz bedzie lepiej. Dzieki za pomysly, wlasnie myslalam, by podobnie zrobic z olejem, musze wreszcie zaczac.

Anja maslo karite znam (nie wiedzialam, ze to inna nazwa na maslo shea, tego sie nauczylam z Twoich linkow :) ), ale nie do konca mi odpowiada konsystencja. Mam chyba nawet takie male opakowanie-probke, trzeba bedzie wreszcie je uzyc. Wiem tez, gdzie mozna w Londynie kupic tanio w afrykanskim sklepie, wiec moze sie tam wybiore:)
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-21, 21:14   

dundunkini napisał/a:
nie do konca mi odpowiada konsystencja

Ja też się przez jakiś czas nie mogłam przyzwyczaić. :-> Ale biorąc pod uwagę jego właściwości regeneracyjne... ;-) Ja biorę grudkę i ocieplam, rozcieram ją w zaglębieniu dłoni. Swego czasu znałam pewną 40parolatkę, która wyglądała świetnie i twierdziła, że zawdzięcza to właśnie masłu karite. Może i tak. W każdym bądź razie życzę Ci szybkiej poprawy z masłem karite czy bez. :->
 
 
oszum 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 24 Sty 2010
Posty: 253
Wysłany: 2011-12-21, 23:10   

dundunkini napisał/a:
maslo karite znam (nie wiedzialam, ze to inna nazwa na maslo shea, tego sie nauczylam z Twoich linkow :) ), ale nie do konca mi odpowiada konsystencja. Mam chyba nawet takie male opakowanie-probke, trzeba bedzie wreszcie je uzyc. Wiem tez, gdzie mozna w Londynie kupic tanio w afrykanskim sklepie, wiec moze sie tam wybiore:)

Polecam karite, też gram na bębnach i dla mnie jest absolutnie niezastąpione. Znajomi też sobie chwalą :-) .
 
 
edysqa 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 02 Sie 2009
Posty: 1093
Skąd: Fasolków domek na wsi :-)
Wysłany: 2011-12-22, 20:29   

dundunkini, mój Mąż i jego Mama mają taki problem (ale nie z powodu gry na bębnach ;-) ) dodatkowo ona pracuje dużo przy wodzie a moj D. przy chemikaliach. Pęka im bardzo skóra na dłoniach, robią się czerwone, swędzą itp.
Pomaga na to Dermesa, to taki płyn ziołowy specjalnie do tego przeznaczony. Co prawda dobrze mieć bawełniane rękawiczki jak jej się używa, bo ma specyficzny zapach (mocno ziołowy) i jest lekko klejąca, ale wystarczy noc a już czuć ulgę i dłonie robią się gładsze. Można go kupić przez internet, ale wczoraj kupiliśmy w aptece :-)
Mężowi nic nie pomagało, dopiero ten płyn.
_________________
Moje gotowanie:
www.zakreconywegeobiad.pl
bezglutenowe:
www.bezglutenowewege.blogspot.com
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2011-12-22, 20:48   

dzieki wszystkim za pomysly. edysqa, jesli nic innego mi nie pomoze, to zamowie ten preparat.

oszum, Anja, no moze sie wlasnie przekonalam do karite. Znalazlam moje male opakowanie takiego organicznego masla karite i zaczelam uzywac, tak jak mowisz, Anja, i nawet mi nie przeszkadzala konsystencja. Trzeba sie bedzie przejsc do afrykanskiego sklepu, wiem, ze maja tam czyste, organiczne karite za naprawde rozsadna cene. W koncu jesli mam suche rece przez afrykanski beben, to bede je leczyla tez afrykanskim produktem:) Zobaczymy, co bedzie.

[ Dodano: 2011-12-23, 23:59 ]
wyglada na to, ze chyba nawet sie zaprzyjaznilam z shea butter :) nalozylam juz dwa razy na noc gruba warstwe i juz jest lepiej, rano mam skore ok, dopiero pozniej sie robi szorstka po np. myciu naczyc czy rak. Po swietach sie wiec przejde do afrykanskiego sklepu, slyszalam, ze mozna tam kupic czyste karite w duzych ilosciach bardzo tanio - 200-300ml za 2-3 funty (w moim najblizszym organicznym sklepie taka sama ilosc kosztuje ok 10 funtow....)

Nie mamy teraz przez 2 tygodnie zajec i wiem, ze rozsadnie byloby zrobic sobie przerwe w graniu i dac dloniom odpoczac, ale mam wlasnie okazje pocwiczyc w domu, bo mam wolne, a sasiedzi wyjechali i nikomu w ciagu dnia halas nie przeszkadza.... Przynajmniej nie gram tak intensywnie, najwyzej z godzinke sobie cwicze raz na dwa dni (normalnie to intensywnie jakies 10 godzin tygodniowo).
 
 
pomarańczka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-01, 13:48   

dundunkini miłego grania Ci życzę i by uszy sąsiadów przyzwyczaiły się do owych dźwięków ;-) :-P :-)
a na suche ręce to karite jest rzeczywiście najlepsze ,jak dużo filcowałam to też miałam suchą skórę i wtedy oczywiście niezastąpione karite było zbawienne :-) a wręcz niezbędne ;-) ,używam też do smarowania twarzy ,stóp ,ciała,do masażu (rozluźnia mięśnie czasem spięte ) rozgrzewa , do włosów ( niewielką ilość jako odżywkę po umyciu ) mój Tomek stosuje nawet po goleniu :-P właśnie nam się kończy więc kupię nowe opakowanie ;-) najlepsze bio.
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-01-01, 16:18   

pomarańczka, juz mnie nie trzeba przekonywac! Naprawde, to cud jakis:) kupilam sobie sloiczek czystego karite (nie wiem, czy bio, firma bio, ale na opakowaniu nie ma informacji, ze to wlasnie maslo jest bio) w sklepie z afrykanskimi kosmetykami do wlosow, troche taniej niz w sklepach z naturalnymi kosmetykami, i juz nie chce innych kosmetykow! Okazalo sie, ze to co mialam wczesniej, mimo ze nieziemsko pachnialo, bylo takie strasznie tluste z powodu domieszek roznych olejkow. To karite, ktore kupilam, jest ok jesli chodzi o konsystencje. Mialam stosowac tylko do rak, ale wydepilowalam nogi, posmarowalam sobie karite i po paru godzinach stwierdzilam, ze mam skore super miekka, zupelnie inna niz na reszcie ciala, wiec zaczelam stosowac do wszystkiego, nawet na twarz :) Wiec jestem bardzo bardzo szczesliwa z tym nowym maslem:) Rece maja sie zdecydowanie lepiej, ale tez zrobilam sobie jednak przerwe w graniu.

Zastanawiam sie jeszcze nad kupnem tego:
hxxp://www.sheabutterr.com/nasabbnew/blacksoap.htm
To tutaj jest troche inne, to, ktore widzialam, zawiera tylko olej palmowy, olej kokosowy i wlasnie popiol z lupin kakaowca (cocoa pods ash). Czesto mam problemy z cera i chce zobaczyc co bedzie jesli bede uzywac tylko naturalnych kosmetykow.
 
 
pomarańczka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-01, 19:00   

dundunkini napisał/a:
Czesto mam problemy z cera i chce zobaczyc co bedzie jesli bede uzywac tylko naturalnych kosmetykow.

dundunkini myślę,że samo dobro :-) ale ważne jest też czym karmimy nasze ciało od wewnątrz ;-)
co do linku który podałaś to nie wiem ,nie znam ,nie używałam .
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-01-01, 22:47   

pomarańczka napisał/a:

dundunkini myślę,że samo dobro :-) ale ważne jest też czym karmimy nasze ciało od wewnątrz ;-)
co do linku który podałaś to nie wiem ,nie znam ,nie używałam .


wiem wiem, oczywiscie, nad tym tez pracuje:)
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-02, 07:51   

dundunkini napisał/a:
pomarańczka napisał/a:

dundunkini myślę,że samo dobro :-) ale ważne jest też czym karmimy nasze ciało od wewnątrz ;-)
co do linku który podałaś to nie wiem ,nie znam ,nie używałam .


wiem wiem, oczywiscie, nad tym tez pracuje:)

czasami, gdy człowiek przerzuca się z nienaturalnych kosmetyków na naturalne skóra staje się "gorsza" w jego mniemaniu, tj. wychodzą jakieś pryszcze, zaskórniki, plamki.. ale to znak, że skóra się oczyszcza, przedtem - była blokowana jakimiś parafinami z kosmetyków MNIEJ naturalnych. Także - jeżeli coś się przytrafi - nie panikuj, nie odstawiaj naturalnych kosmetyków. Masło karite jest dosyć tłuste. Może spróbuj na twarz poszukać czegoś mniej ciężkiego.. czasami warto zmienić - raz masło karite, albo na noc je stosuj, na dzień coś o lżejszej konsystencji, może wody kwiatowe? Świetnie nawilżają!
 
 
dundunkini 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 720
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-01-03, 20:41   

dzieki, Pipii, za rady. Zobaczymy. Maslo karite naprawde mi odpowiada, nawet na twarz, wiec w tej chwili nie mam zamiaru probowac czegos innego, to moj ulubiony kosmetyk:)
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-01-04, 07:57   

dundunkini napisał/a:
dzieki, Pipii, za rady. Zobaczymy. Maslo karite naprawde mi odpowiada, nawet na twarz, wiec w tej chwili nie mam zamiaru probowac czegos innego, to moj ulubiony kosmetyk:)

No i bardzo dobrze :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12