wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BIAŁKO
Autor Wiadomość
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-21, 15:41   

hxxp://kn.am.gdynia.pl/nkzc/kz/kz_bialka2.html na dole są normy spożycia białka - jeżeli dziecko waży np. 10 kg, powinno spożywać od 13-45 gramów białka - więc może to nie do końca prawda z tymi 44?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2007-12-21, 16:20   

Marcela nie wiem skąd wzięłaś te 44 g ale to jest naprawdę bardzo dużo, nawet Instytut Żywności i Żywienia (który negatywnie wypowiada się na temet diety wege) podaje ilości o połowę mniejsze, sprawdź tutaj: hxxp://www.izz.waw.pl/wwzz/normy_energia_tabele/tabela_06.html
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-12-21, 22:16   

Nie wiem Marcela, czy Ci pomogę ale Nadia miła kiedyś badanie krwi na ilość białka ,
a było to w okresie gdy dietetyk zaleciła jej dietę niskobiałkową
nie mogła jeść strączków,orzechów i nasion i nabiału,jajek.
wynik mieścił się w normie.


dieta związana była z alergią i potrwała kilka dobrych miesięcy.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
Marcela

Pomógł: 38 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1417
Wysłany: 2007-12-21, 22:30   

Dziękuję wam bardzo! Normy białka wzięłam z książki "Matka wegetarianka i jej dziecko". Nie sądziłam że mogą być zawyżone. Dzięki jeszcze raz.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-01-21, 01:03   

hxxp://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=265&Itemid=77 ciekawe o aminokwasach
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Kitten 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 06 Wrz 2007
Posty: 1197
Wysłany: 2008-01-21, 21:57   

Lily, świetna stronka - kopalnia wiedzy :-)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2008-06-23, 12:08   

hxxp://wiadomosci.wp.pl/kat,28434,title,Ekspert-dla-WP-uwaga---otyle-dziecko-to-chory-dorosly,wid,9252196,wiadomosc.html a tu jeszcze o konsekwencjach spożywania zbyt dużych ilości białka w niemowlęctwie
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
OlaB 

Dołączyła: 03 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: 2012-01-04, 10:51   

witajcie
chciałabym się dowiedzieć jak dieta niskobiałkowa ma się do wegetarianizmu, z tego co przeczytałam, to nie może jeść strączkowych, orzechów, migdałów, pełnoziarnistych mąk, chlebów, płatków owsianych.
Syn jest chory na niewydolność nerek, teraz pogorszyły mu się wyniki i musi mieć dietę niskobiałkową. Sama już nie wiem co mam mu gotować, jak mu ułożyć dietę.
Może macie namiary na jakiegoś dobrego dietetyka, który pomógłby mi ułożyć taka dietę.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-04, 11:06   

OlaB napisał/a:
pełnoziarnistych mąk, chlebów, płatków owsianych
A czemu akurat pełnoziarnistych? W nich jest chyba mniej białka niż a oczyszczonych. Myślę, że dieta niskobiałkowa ma się jak najlepiej do wegetarianizmu, a jeszcze lepiej do weganizmu, najgorzej zaś do mięsożerstwa - bo tam białka jest o wiele, wiele za dużo.
Polecam stronę hxxp://nutritiondata.self.com/ , gdzie można sprawdzić zawartość składników odżywczych w bardzo wielu produktach. Tutaj hxxp://nutritiondata.self.com/tools/nutrient-search możesz wyszukać produkty wg najmniejszej zawartości protein.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
OlaB 

Dołączyła: 03 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: 2012-01-04, 11:28   

dzięki za szybka odpowiedź,
dostałam ze szpitala książkę o stosowaniu diety w chorobach nerkowych i tam pisze czego unikać i właśnie jest o produktach pełnoziarnistych i razowych.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2012-01-04, 16:16   

OlaB, ja bym poszukała dokładniej czegoś na ten temat, bo wg takich szpitalnych dietetyków razowe produkty są dobre może dla cukrzyków, wszystkim innym szkodzą ;) Tymczasem przecież gluten, w który jest bogate białe pieczywo, jest też białkiem. Już nie mówiąc o tym, że takie produkty są prawie pozbawione błonnika, witamin z grupy B i tak dalej...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12