wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dynia hokkaido
Autor Wiadomość
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-03-05, 20:53   dynia hokkaido

Kupiłam eko dynię hokkaido, jak zwykle, w tym samym sklepie, wyglądała bardzo ładnie. W domu przekrawam na pół - okazało się, iż ma grubą, około pół centymetrową warstwę ZIELONEGO miąższu pomiędzy skórą a pestkami - tak w środku, czyli obrać się tej warstwy nie da, bo praktycznie nic nie zostanie :( Nie wiem co to jest, pierwszy raz takie coś się wydarzyło. Dynię przekroiłam, zobaczyłam i schowałam do lodówki. Nie wiem czy użyć, czy wyrzucić, trochę się obawiam, że to może solanina w źle przechowywanej dyni tak się objawiła? Pytałam w sklepie, w którym ją kupowała, znajoma, która tam pracuje powiedziała, że mam wyrzucić, ona by wyrzuciła. Co Wy o tym myślicie? Warstwa jest gruba, wygląda mniej więcej tak jak czasami zielone są ziemniaki.. :roll:
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2012-03-05, 20:55   

Pipii, To zupełnie normalne u hokkaido :-) Ta dyńka ma to do siebie, że lubi być zielonawa w środku. W/g mnie nie masz się czym martwić, lecz cieszyć, że zdobyłaś jeszcze to cudo. Zazdraszczam ;-)
_________________
 
 
Pipii 

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-03-05, 20:57   

no to zjadam :-) zjadam :-) Dziękuję :* Rozgłoszę wszem i wobec, iż zielona w środku dynia hokkaido nie truje :-)

[ Dodano: 2012-03-06, 18:50 ]
Nie da się zjeść. Po upieczeniu śmierdziało w całym domu, dynia kwaśna i taka... cierpka. FUJ.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12