wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
fm
Autor Wiadomość
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
  Wysłany: 2012-02-02, 21:55   fm

siostra zaangażowała się w dystrybucję tego: hxxp://www.fmgroup-perfumy.com.pl/produkty
robione tu na miejscu we wrocu, niskie ceny, podobno są dobre - nie wiem jeszcze, bo dopiero przywiozła mi parę rzeczy. twierdzi, że nietestowane. ale czy aby na pewno? wie ktoś coś na ten temat? cena i dostawa pod nos bardzo mi odpowiada, ale wolałabym wiedzieć, że są cruelty free chociaż, skoro już nie eko...
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-02, 22:26   

nie slyszalam nic zeby byly CF..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2012-02-03, 08:35   

kurde... czyli myślisz, że mogą mieć jednak testowane składniki? :-/ takie tanie rzeczy zawsze wydają się być nietestowane, bo przecież testy też kosztują, ale w sumie to cholera wie...
 
 
alken87 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 725
Skąd: Wałbrzych/Wrocław
Wysłany: 2012-02-03, 12:00   

testowane składniki to ma wszystko, bo wszystko było kiedyś testowane, woda też, nawet jesli teraz nie jest. więc o ile to nie jest jakaś nowa technologia albo substancje to raczej nie praktykują testów składników w tej chwili.
pytanie tylko czy składy tych perfum sa pełne i czy nie zawierają jakiś odzwierzęcych substancji, jakiegoś piżma czy innych wydzielin.
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-02-03, 12:12   

alken87, jarzynajarzyna, zawierają piżmo i inne. Na środkach czystości nawet nie są wyszczególnione poszczególne składniki, tylko jest informacja, że są to "związki drażniące, związki powierzchniowo czynne".
J. był kiedyś przedstawicielem, więc mam tego w domu trochę, ale większość już po terminie.
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
jarzynajarzyna 


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 2549
Wysłany: 2012-02-03, 14:17   

znaczy pachnidła akurat mnie nie obchodzą, bo ja tam się nie kropię, tylko sprzątam tym... chociaż wiadomo, że na całokształt fajnie to nie rzutuje... :-/

Mikarin, czyli co? trza z dala od tego?
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2012-02-03, 14:40   

jarzynajarzyna, czyli tak (składy podam, bo się nie znam, a nie chcę nakłamać):

Bathroom Cleaner: <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa (Citral, hexyl Cinnamal, Limonene), 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, metylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone

Mutli Purpose Cleaner: 5-15% anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa (limonene), 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, metylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone

Shower Cleaner: <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa (Limonene, Linalool), reszta to samo

Glass Cleaner: <5% anionowe środki powierzchniowo czynne, składu kompozycji zapachowej nie podano, reszta tak samo

2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol - ponoć pochodzenia chemicznego, konserwant, może działać alergizujaco...
methylisothiazolinone - ponoć kolejny konserwant...
metylchloroisothiazolinone - co to nie znalazłam, ale występuje nawet w chusteczkach do dziecięcej pupy

Producent na opakowaniu nie podaje innych składników.

Opakowanie ma oznaczenie HDPE (polietylen), nie wiem, czy biodegradowalny, ma wysoką temperaturę topnienia.

Innych oznaczeń oprócz ludka wrzucającego śmieć do kosza, made in EU i takie kółeczko z prawa na lewo (oznaczenia nie znam) nic więcej nie ma.

No, może kod kreskowy...

[ Dodano: 2012-02-03, 14:47 ]
P.S. Mam przeterminowane te środki tak teraz zobaczyłam, i normalnie czuć opary z tych butelek, pomimo zakręcenia :/ Fuj :/
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2012-05-23, 23:36   

no wywpytalam o to testowanie i nieby nie testowane ale troche gruba nicia szyte...

i teraz mam do wyboru - sprzedawac bo ciezko z kasa, albo stawiac na idealy i wizac koniec z koncem..
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13