wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym uprzyjemnić jedzenie maluszka? jak zachęcić??
Autor Wiadomość
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-11-23, 13:05   

raczej na takie problemy to bardziej przydałby sie dobry pediatra niz dermatolog

Oskarek tez ma uczulenie - biorezonans wykazał uczulenie na laktoze, wiec odstawilismy mleko krowie i sie polepszylo, zadnych lekow nie dawalam

policzki do dzisiaj od czasu do czasu ma zaczerwienione i w krostkach (czasami krostki ma rowniez na raczkach i nozkach) - poza lekami homeo i izotop (przepisanymi przez lekarza) nic nie daje

jak dla mnie zyrtec to bardzo silny lek
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-23, 13:10   

Zyrtec to lek na alergię - ale czemu lek, a nie tropienie alergenu?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-23, 21:08   

Lily napisał/a:
Zyrtec to lek na alergię - ale czemu lek, a nie tropienie alergenu?


nie mam pojęcia- lekarkę mi polecało kilka osób. schodzić, schodzi :) , ale zobaczymy dalej, bo tak wcześniej też było wychodziło, schodziło i tak na okrągło. we wtorek do kontroli i zobaczymy co powie, a ja będę chciała jeszcze to skierowanie na to badanie mykologiczne.

Dort- a kiedy miał biorezonans (w jakim wieku?)- bo mi powiedziała, że jakiekolwiek testy do 5 roku życia są niemiarodajne.. :?:
i na czym to polega- jak mogłabyś jeszcze coś na ten temat napisać to bardzo bym prosiła. :->
Jasmi nie cierpi jakichkolwiek badać- jest straszny płacz, ledwo ją lekarz dotknie- może to w ogóle lęk przed obcym człowiekiem, który nagle dotyka ją, wkłada patyk do ust...

[ Dodano: 2007-11-23, 21:19 ]
dort napisał/a:
wiec odstawilismy mleko krowie
=a Ty dawałaś takie prosto od krowy? bo takie wiem, że nie należy dawać u tak małych dzieci,i nie daję, ale i tak coś tam się robi, teraz już może bardziej zaznaczę, że to chyba nie skaza (bo lekarka tak twierdzi, że mała to ma pikuś w porównaniu z tymi dzieciakami co ją mają .
dort napisał/a:
poza lekami homeo i izotop (przepisanymi przez lekarza) nic nie daje

a zwykły pediatra Ci zapisał te leki ?(napisz też ich nazwy jak możesz, to powiem mojej i zobaczymy co powie). pozdrawiam ;-)
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2007-11-23, 21:53   

Możliwe, że chodziło jej z tym Zyrtekiem o usunięcie objawów alergii i dopiero wtedy obserwować. Tradycyjne testy można zrobić gdy akurat nie ma objawów. Ale to wersja optymistyczna. Współczesny Zyrtek nie ma już takich objawów ubocznych jak te przeciwhistaminowe sprzed paru lat i lekarze mają tendencje to przepisywania go jak leci.
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-24, 10:34   

Ewatara: zgadzam się z Dort. moja Weronika też miała badanie biorezonansem, z tym że nam wtedy powiedzieli, że dziecko musi mieć 3 lata, żeby było ono miarodajne. samo badanie jest zupełnie nieinwazyjne - dotykają takim czymś do paznokcia :-) moja córka okazała się być uczulona na laktozę i sacharozę. na początku też spróbowałam przepisanych przez konwencjonalnego lekarza leków antyhistaminowych (nie pamiętam czy konkretnie zyrtecu), ale się przeraziłam, bo mała dosłownie lała się przez ręce, była ciągle śpiąca i zmulona :-( . po jakimś czasie trafiłam w końcu na dobrych lekarzy, którzy uświadomili mi, że JEDYNYM sposobem leczenia alergii (a nie zaleczania jej przyczyn) jest dieta eliminacyjna. po latach takiej diety, na początku podstawówki Weronika pozbyła się alergii na cukier-sacharozę. co do laktozy, to może czasem jeść przetwory mleka, ale w niewielkiej ilości. myślę, że wielu z nas przy pierwszym dziecku przechodzi taką drogę od konwencjonalnych lekarzy leczących objawy farmaceutykami, do głębszego spojrzenia na sprawę i leczenia przyczyn, często z pomocą książek czy lekarzy naturopatów. tylko kiedyś dojście do tego trwało o wiele dłużej :roll: , a teraz jest internet :-D
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-11-24, 12:48   

ajanna napisał/a:
kiedyś dojście do tego trwało o wiele dłużej :roll: , a teraz jest internet :-D
już widzę reakcję lekarza na to stwierdzenie - byłby opierdol, że się leczymy przez Internet :P a tu trzeba grzecznie do pana doktora i Nystatynę wcinać ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-24, 21:48   

ajanna napisał/a:
JEDYNYM sposobem leczenia alergii (a nie zaleczania jej przyczyn) jest dieta eliminacyjna.

no właśnie też tak sobie myślę, smarować czy dawać krople, to jedno i walczy się z objawem uczulenia , a nie jego powodem...
A Ty jak to robiłaś, bo myślałam o tym, żeby wszytko od początku dawać, ale przecież mleka nie wyłączę, więc mam dawać przez jakiś czas samo mleko? np kilka tygodnie czy jak, bo na razie karmię ją podobnie jak wcześniej, zaczerwienienie na policzkach znika, ale to może być efekt tych lekarstw, ...
Bo jeśli jednak byłoby to mleko, to tego nie wykryję, tylko będę myśleć, że ma na poszczególne składniki...
Mama mi ostatnio mówiła, że może ją za mało smarowałam oliwką czy kremem na policzkach i może się jej po prostu wysuszyły, a od tej śliny dodatkowo zaogniły czy coś??? sama nie wiem ... wcześniej starałam się ją smarować 1 raz na dzień, choć pewnie nieraz mogłam o tym zapomnieć i może faktycznie to moja wina i to przez to? teraz będę ją częściej smarować i może będzie ok- a Wy jak często smarujecie maluchy? kilka razy na dzień?
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-25, 03:34   

Ewatara: nie sądzę, żeby smarowanie cokolwiek pomogło, wręcz przeciwnie kosmetyki mogą tylko pogorszyć. na takie zmiany lepsze byłoby jakieś naturalne smarowidło typu oliwa z oliwek - jest o tym cały wątek. ja chłopakom buźki smaruję tylko jak jest mróz. ale sucha skóra, a krostki, to co innego.

jeśli chcesz poznać moją opinię, to ja zmieniłabym mleko na nutramigen (u nas pije go Igorek alergik). i ponieważ córeczka jest już przyzwyczajona do jedzenia podawałabym kleik ryżowy (najlepiej domowy z brązowego ryżu z jabłkiem lub marchewką (też najlepiej domowymi) a już na pewno ekologicznymi i do picia tylko wodę. ograniczyłabym też do minimum chemię - żadnych pachnących, kolorowych kosmetyków, żadnych płynów do płukania, szamponów, oliwek itp. - im mniej i prościej tym lepiej. odstawiłabym leki i czekała 2-3 tyg mając nadzieję na poprawę. jeśli nastąpi, powoli, pojedynczo wprowadzałabym kolejne produkty. wymaga to sporo dyscypliny, ale lepiej zrobić to teraz niż ciągle zastanawiać się co małą uczula. życzę Ci powodzenia :-)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-25, 09:28   

[quote="ajanna"]
ja zmieniłabym mleko na nutramigen

- pytałam ją o to mleko, bo właśnie chciałam je wypróbować, ale powiedziała, że to nie to i ona na mleko nie ma uczulenia i lepiej jej takiego mleka nie dawać. więc recepty też mi nie przepisała. Z tym smarowaniem zrobię tak jak piszesz, na początku też smarowałam małą przez pierwsze miesiące samą oliwą i faktycznie było super.
z jedzeniem też tak chyba zrobię. Dzięki :-)
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2007-11-25, 16:53   

piszac, że odstawilismy mleko krowie mialam na mysli, to ze ja przestalam spozywac produkty na bazie mleka :-P , a Oskarkowi zmienilismy, a wreszcie odstawilismy mieszanke (jak mial jakies 6-7 m-cy poza moim pokarmem dostawal 1 raz dziennie mieszanke)

biorezonans polecila zrobic (i zreszta sama wykonywala to badnie) pediatra malego, poniewaz dostal juz tak silnej alergii pokarmowej, ze pomimo diety eliminacyjnej nie moglismy dojsc co go uczula - po badaniu odstawilismy wszystkie alergeny i objawy alergii praktycznie zniknely (pozostaly tylko krostki na policzkach, wczesniej dodatkowo bardzo wymiotowal i mial wieczne biegunki) - robilismy jak mial rok
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
ajanna 

Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 1651
Skąd: Barcelona
Wysłany: 2007-11-25, 18:06   

Ewatara: kurczę, co za lekarz :roll: nasz lekarz też zastrajkował i stwierdził, że powinniśmy przejść na normalną mieszankę, ale wolałam zmienić lekarza, niż narazić dziecko na alergię :roll: może spróbuj kupić nutramigen bez recepty - 1-2 puszki powinni Ci sprzedać bez recepty z tym, że będzie kosztować 100% :-( mleko krowie i jego pochodne, to przecież jeden z najsilniejszych alergenów, więc trzeba je wykluczyć w pierwszym rzędzie.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
ewatara 
ewatara


Pomogła: 28 razy
Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 1155
Wysłany: 2007-11-25, 19:56   

ajanna napisał/a:
Ewatara: kurczę, co za lekarz :roll:

no . .... a nawet się mnie nie pytała czy nie podaję tego czy owego (np cytrusów), a mogłaby się bardziej zainteresować. Myślę ciągle o tym mleku i o diecie eliminacyjnej... na razie mamy przyjść we wtorek na kontrolę, więc trzymam się wskazówek dermatolożki z tym, że daję jej tego Zyrtecu połowę mniej. Nie wiem co do tego mleka i uczulenia, bo z jednej strony ona mi mówiła, żeby lepiej go nie dawać, bo to mleko jest mocno poprzerabiane i nie ma powodu, żeby takie piła; nie ma większego uczulenia, nie ma też żadnych innych objawów; żadnych biegunek, gorączek, zaparć ani nic innego. Poczekam jeszcze-a jak jej będzie wracać to chyba faktycznie pójdę do apteki i kupię "na lewo" bez recepty ten Nutramigen i spróbuję.

[ Dodano: 2007-11-27, 20:51 ]
Byłam dzisiaj na kontroli, dermatolożka powiedział, że ładnie jej schodzi... ja na to , że tak ale że może spróbujemy dojść do tego od czego, bo leczyć objawy to jedno, anie dopuszczać do kolejnych to drugie (byłam miła), , potem spytała o badanie mykologiczne- odradziła, bo u nas tak to obserwują czy badają, że nigdy nic nie widać, a do tego ona nie widzi wskazań, potem spytałam o biorezonans to mi powiedziała, że pierwsze słyszy- a cały czas się kształci ( :!: ) i, że to jakieś szarlatańskie metody :!: ręce mi już opadają...
powiedziała, że małym dzieciom dopiero rozwija się umiejętność przyswajania niektórych pokarmów i mogą czasem tak reagować- powiedzmy , że tu jej wierzę...

ale oczywiście nie wspomnę, jakie jest podejście, jak człowiek czegoś się dowie i mówi im (lekarzom) co może by zaproponować..., od razu potrafią zagiąć i pokazać , że ja do się nie znam... nie skomentuję też podejścia mojej pediatry, jak pytałam o jej zdanie na temat szczepionek... MMR i mówiłam, że trochę się boję bo przeczytałam różne niepokojące informacje i się zastanawiam... powiedziała; internet to śmietnik i ona w ogóle go nie czyta!!!! chyba dorosły wykształcony człowiek potrafi oddzielić plewy od ziarna, bo nie wszystko jest tu złe, bez komentarza..........
życie w małym mieście ma też swoje minusy, bo jak coraz częściej się przekonuję mało- lekarzy -> mały wybór, a ja z tymi 2 pracami i bez auta.. nie za łatwo jest mi się gdzieś ruszyć...
na szczęście nie jest tak źle, więc mogę sobie poobserwować i mieć nadzieję, że będzie dobrze, na razie nie będę jej chyba podawać tego co z jajkami i z glutenem , bo po tym ma lekkie zaczerwienienie, za jakiś czas spróbuję znów ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13