wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z piersią po zakończeniu karmienia
Autor Wiadomość
sampa 

Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-22, 13:07   Problem z piersią po zakończeniu karmienia

po 15 miesiącach zakończyłam karmienie 6 dni temu i jest mały problem. lewa pierś cały czas ok, w prawej przez pierwsze dwa dni bez wątpienia toczył się lekki stan zapalny (pierś twarda i bolesna, ja czułam się kiepsko choć bez gorączki), od niedzieli jest już lepiej tzn czuję się dobrze, ale pierś jest cały czas twarda (choć miękksza niż była) i choć nie boli to odczuwam dyskomfort, dodatkowo stan ten nie zmniejsza się już od poniedziałku. Jest ewidentne zaleganie pokarmu, parę kropel wycisnęłąm, ale nie chcę za dużo, żeby znów nie pobudzić laktacji..

Co robić?? lekarza chcę zostawić jako ostateczność, może coś doradzicie?
_________________
Car Mikołaj - sierpień 06
Król Stanisław - kwiecień 08
Król Jan - maj 2011
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-08-22, 13:13   

sampa, ja przy kończeniu laktacji przez kilka dni regularnie masowałam piersi, kanalik po kanaliku, właśnie żeby nie dopuścić do zastojów. Spuszczałam też trochę i to zdecydowanie więcej niż parę kropli. Myślę, że jeśli zalega pokarm, to warto go spuścić, nie ma co ryzykować poważniejszego zapalenia. Wejdź do wanny, weź jakąś oliwkę, ciepłą wodę, masuj od zewnątrz w kierunku sutka. A mleko i tak jeszcze jakiś czas będzie się produkować, na to nie ma siły.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
riku17 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 325
Skąd: KRK - no.... Prawie ;)
Wysłany: 2012-08-22, 13:42   

sampa, u mnie jest to samo :-| przestałam karmić i jedną pierś mam bardzo bolesną i twardą. Mnie kobitki w szpitalu kazały ściągać pokarm aż do uzyskania uczucia ulgi - czyli nie za dużo żeby znowu nie pobudzić laktacji a jednocześnie żeby nie nabawić się zapalenia. Dodatkowo tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne w jednym i po dwóch tygodniach ja i moje cyce zaczynamy wracać do normalności ;-)
_________________
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2012-08-22, 14:34   

sampa ja jak zakonczylam kamienie z synem nie pozwalalam aby pokarm zalegal ,tylko sciagalam do poczucia ulgi , tydzien i bylo po pokarmie ;-)
_________________

 
 
sampa 

Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-22, 23:18   

MartaJS, skorzystałam z rady, nie było oliwki ale dużo ciepłej wody, odciągnełam sporo i jaaaaka ulga!! dzięki i pozdrawiam
_________________
Car Mikołaj - sierpień 06
Król Stanisław - kwiecień 08
Król Jan - maj 2011
 
 
Deseodeseo 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Kwi 2012
Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-04, 14:50   

Po odstawieniu dziecka od piersi, mają one prawo wyglądać jak "kalafiory". Zwłaszcza gdy dziecko młode wiekiem i sporo mleka wypijało. Warto odciągać do poczucia ulgi, np. w kąpieli. Byle nie naciskać mocno, wystarczy delikatnie:) Gdyby pierś była dalej bolesna i zrobiła się czerwona w jakimś miejscu, to warto szybko udać się do lekarza bo pewnie będzie potrzebny antybiotyk. Póki co jakieś środki p/zapalne wystarczą.
Powoli będzie mleko zanikać. MOże to jednak potrwać nawet rok;)
 
 
Figa 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 186
Skąd: Londres
Wysłany: 2012-09-22, 00:33   

niedawno skonczylam kurs na breastfeeding supporter i wedlug tego, co sie tam nauczylam, to dziewczyny piszace powyzej maja racje. moze tak byc, ze piers jest bolesna i obrzmiala, bo produkcja mleka wciaz trwa... piers nie wie, ze juz nie bedziesz karmic. natura nas tak przygotowala na ewentualnosc rozlaki z dzieckiem. taki stan MOZE (nie musi) przeobrazic sie w mastitis, czyli zapalenie piersi, wiec zaleca sie przez pierwsze nawet kilka tygodni sciagac mleko. oczywiscie tylko do uczucia ulgi, nie wiecej, bo znow produkcja ruszy... mozg zalapuje po ok 3-4 dniach, ze jest inne zapotrzebowanie na mleko, wiec dopiero po takim czasie nastepuja zmiany. To znaczy, ze mleka bedzie coraz mniej i mniej, bo nigdy nie sciagniesz do konca, wiec piersi beda "myslaly", ze mleka potrzeba coraz mniej.
troche to potrwa... cierpliwosci, bedzie dobrze :)
_________________
It's like you're a fabulously complicated jigsaw puzzle piece, with stunning colors, wildly serrated edges, oceans of emotion, mountains of possibilities, worlds of talent, and complex energies, but for as long as you see yourself as just human, you'll never quite know where you fit in.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13